%46,3
AK PARTİ birinci
34.601 geçerli oy · katılım %92,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tekkeköy ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %46,3 ile birinci; 34.601 geçerli oy, katılım %92,0.
Kayıtlı seçmen 39.174 · Oy kullanan 36.037 (katılım %92,0) · Geçerli 34.601 · Geçersiz 1.436
Tekkeköy Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.020 | %46,3 |
| İYİ | 15.070 | %43,6 |
| Erhan Usta (bağımsız) | 2.653 | %7,7 |
| SAADET | 315 | %0,9 |
| BTP | 272 | %0,8 |
| DP | 96 | %0,3 |
| DSP | 88 | %0,3 |
| VATAN | 47 | %0,1 |
| TKP | 40 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tekkeköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 19 Mayıs Mah. | 22 | 7.365 | %86,1 | AKP | %42,7 |
| 23 Nisan Mah. | 2 | 463 | %89,6 | İYİ | %49,3 |
| Akbaşlar Mah. | 1 | 161 | %94,4 | AKP | %68,2 |
| Altınkaya Mah. | 1 | 234 | %91,0 | İYİ | %62,7 |
| Antyeri Mah. | 1 | 306 | %99,0 | AKP | %87,5 |
| Asarağaç Mah. | 2 | 612 | %95,1 | İYİ | %57,0 |
| Bakacak Mah. | 1 | 259 | %94,6 | İYİ | %69,3 |
| Balcalı Mah. | 3 | 756 | %91,4 | AKP | %48,8 |
| Başköy Mah. | 2 | 450 | %93,8 | AKP | %74,9 |
| Beyoğlu Mah. | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %81,3 |
| Büyüklü Mah. | 3 | 899 | %95,4 | AKP | %51,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 448 | %97,3 | İYİ | %44,1 |
| Erenköy Mah. | 1 | 200 | %96,0 | AKP | %56,6 |
| Gökçe Mah. | 3 | 775 | %95,0 | İYİ | %65,1 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 197 | %95,9 | AKP | %59,4 |
| Gölceğiz Mah. | 1 | 148 | %96,6 | AKP | %44,0 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 259 | %93,4 | AKP | %58,5 |
| Hamzalı Mah. | 2 | 434 | %97,2 | İYİ | %47,0 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 616 | %89,6 | İYİ | %60,3 |
| Kababürük Mah. | 2 | 372 | %88,4 | AKP | %58,4 |
| Kahyalı Mah. | 2 | 601 | %93,8 | İYİ | %46,0 |
| Karaoğlan Mah. | 1 | 193 | %93,3 | İYİ | %48,9 |
| Karaperçin Mah. | 1 | 221 | %96,8 | İYİ | %61,1 |
| Kargılı Mah. | 1 | 185 | %96,2 | AKP | %67,4 |
| Karışlar Mah. | 2 | 377 | %96,0 | AKP | %69,6 |
| Kerpiçli Mah. | 2 | 407 | %93,9 | İYİ | %61,8 |
| Kerimbey Mah. | 2 | 690 | %89,0 | İYİ | %60,6 |
| Kışla Mah. | 2 | 459 | %91,7 | AKP | %56,7 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.735 | %86,4 | AKP | %44,8 |
| Kutlukent Mah. | 2 | 655 | %94,5 | İYİ | %57,9 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 393 | %92,1 | İYİ | %49,3 |
| Kibarlar Mah. | 2 | 573 | %95,3 | AKP | %63,4 |
| Kirazlık Mah. | 4 | 1.173 | %90,5 | İYİ | %43,8 |
| Ovabaşı Mah. | 2 | 370 | %97,6 | İYİ | %49,3 |
| Pınar Mah. | 2 | 420 | %94,1 | AKP | %47,6 |
| Sanayi Mah. | 2 | 628 | %97,0 | İYİ | %48,8 |
| Sarıyurt Mah. | 2 | 582 | %95,0 | AKP | %50,9 |
| Selyeri Mah. | 3 | 724 | %95,3 | İYİ | %44,9 |
| Seymenler Mah. | 1 | 334 | %94,0 | AKP | %84,7 |
| Sıtmasuyu Mah. | 1 | 305 | %93,8 | AKP | %49,1 |
| Yavuzlar Mah. | 3 | 894 | %94,7 | AKP | %48,4 |
| Yaylageriş Mah. | 2 | 636 | %96,7 | AKP | %78,9 |
| Yazılar Mah. | 1 | 317 | %95,0 | AKP | %76,7 |
| Yağbasan Mah. | 2 | 545 | %94,7 | AKP | %72,3 |
| Yeni Büyüklü Mah. | 4 | 1.107 | %95,3 | AKP | %47,5 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %80,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 182 | %100,6 | AKP | %59,0 |
| Yeşilalan Mah. | 1 | 96 | %87,5 | AKP | %72,6 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %88,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 363 | %96,4 | AKP | %56,8 |
| Yukarıçinik Mah. | 2 | 376 | %96,0 | İYİ | %64,8 |
| Zafer Mah. | 1 | 315 | %96,5 | AKP | %79,5 |
| Çay Mah. | 4 | 1.340 | %91,2 | AKP | %47,7 |
| Çayırçökek Mah. | 3 | 511 | %98,2 | AKP | %74,1 |
| Çayleyik Mah. | 3 | 808 | %95,7 | İYİ | %75,6 |
| Çınaralan Mah. | 1 | 303 | %95,1 | İYİ | %61,7 |
| Çırakman Mah. | 2 | 598 | %91,3 | İYİ | %71,3 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 339 | %87,6 | AKP | %41,5 |
| Çimenli Mah. | 1 | 217 | %94,5 | AKP | %71,4 |
| Çinik Mah. | 3 | 963 | %94,8 | İYİ | %71,6 |
| İstiklal Mah. | 6 | 1.906 | %90,6 | AKP | %50,4 |
| Şabanoğlu Mah. | 3 | 963 | %91,1 | İYİ | %62,3 |