Ladik · Büyükşehir belediye başkanı
%45,7
AK PARTİ birinci
11.627 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ladik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %45,7 ile birinci; 11.627 geçerli oy, katılım %88,9.
Ladik
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetsaray Mah. | 1 | 330 | %91,8 | AKP | %46,5 |
| Akpınar Mah. | 3 | 965 | %84,9 | AKP | %43,0 |
| Aktaş Mah. | 1 | 115 | %83,5 | AKP | %46,0 |
| Akyar Mah. | 1 | 124 | %99,2 | İYİ | %81,2 |
| Alayurt Mah. | 1 | 89 | %92,1 | Erhan Usta | %64,8 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %40,0 |
| Arslantaş Mah. | 1 | 21 | %100,0 | AKP | %68,4 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 223 | %91,9 | AKP | %57,8 |
| Ayvalısokağı Mah. | 1 | 90 | %92,2 | Erhan Usta | %50,6 |
| Ağcakaya Mah. | 1 | 255 | %96,1 | İYİ | %42,6 |
| Aşağıgölyazı Mah. | 1 | 152 | %84,9 | AKP | %82,7 |
| Bahşi Mah. | 5 | 1.748 | %80,3 | Erhan Usta | %41,5 |
| Başlamış Mah. | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %58,9 |
| Bolat Mah. | 1 | 312 | %86,9 | AKP | %82,3 |
| Budakdere Mah. | 1 | 144 | %97,9 | İYİ | %79,1 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 53 | %94,3 | Erhan Usta | %46,7 |
| Büyükkızoğlu Mah. | 1 | 219 | %92,2 | AKP | %44,9 |
| Cüce Mah. | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %49,1 |
| Daldere Mah. | 1 | 120 | %91,7 | AKP | %64,0 |
| Deliahmetoğlu Mah. | 1 | 167 | %89,8 | AKP | %75,7 |
| Derinöz Mah. | 1 | 24 | %108,3 | İYİ | %69,2 |
| Doğankaş Mah. | 1 | 137 | %92,7 | AKP | %70,4 |
| Eynekaraca Mah. | 1 | 58 | %101,7 | İYİ | %66,1 |
| Günkoru Mah. | 1 | 254 | %94,5 | AKP | %58,3 |
| Gürün Mah. | 1 | 47 | %74,5 | Erhan Usta | %52,9 |
| Güvenli Mah. | 1 | 64 | %100,0 | AKP | %65,5 |
| Hacıalipınar Mah. | 2 | 375 | %88,0 | Erhan Usta | %45,1 |
| Hamamayağı Mah. | 1 | 29 | %103,5 | Erhan Usta | %46,7 |
| Hamitköy Mah. | 1 | 182 | %87,4 | AKP | %78,4 |
| Hasırcı Mah. | 1 | 164 | %93,9 | Erhan Usta | %31,9 |
| Hızarbaşı Mah. | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %72,7 |
| Kabacagöz Mah. | 1 | 154 | %87,0 | AKP | %49,6 |
| Karaabdal Mah. | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %61,2 |
| Kıranboğaz Mah. | 1 | 118 | %88,1 | AKP | %60,0 |
| Kızılsini Mah. | 1 | 50 | %104,0 | AKP | %49,0 |
| Koğa Mah. | 3 | 751 | %80,8 | Erhan Usta | %42,6 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 65 | %103,1 | İYİ | %68,8 |
| Köseoğlu Mah. | 1 | 51 | %100,0 | İYİ | %86,0 |
| Küpecik Mah. | 1 | 334 | %91,9 | İYİ | %43,1 |
| Küçükkızoğlu Mah. | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %61,1 |
| Kirazpınar Mah. | 1 | 52 | %100,0 | İYİ | %72,6 |
| Mazlumoğlu Mah. | 1 | 123 | %87,8 | Erhan Usta | %38,0 |
| Meşepınarı Mah. | 1 | 74 | %91,9 | İYİ | %83,8 |
| Nusratlı Mah. | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %37,7 |
| Oymapınar Mah. | 1 | 121 | %95,0 | İYİ | %92,9 |
| Salur Mah. | 2 | 481 | %87,9 | AKP | %48,3 |
| Sanayi Mah. | 2 | 614 | %84,7 | AKP | %43,3 |
| Saray Mah. | 1 | 320 | %89,7 | AKP | %50,6 |
| Sarıgazel Mah. | 1 | 73 | %98,6 | İYİ | %73,8 |
| Sarıksızoğlu Mah. | 1 | 22 | %90,9 | AKP | %80,0 |
| Soğanlı Mah. | 1 | 87 | %98,9 | Erhan Usta | %53,6 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 49 | %89,8 | İYİ | %52,3 |
| Tatlıcak Mah. | 1 | 209 | %93,3 | AKP | %70,0 |
| Teberoğlu Mah. | 1 | 120 | %84,2 | AKP | %67,4 |
| Tüfekçidere Mah. | 1 | 194 | %97,4 | AKP | %64,6 |
| Yenicami Mah. | 2 | 542 | %88,4 | AKP | %48,8 |
| Yukarıgölyazı Mah. | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %67,2 |
| Yumaklı Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %62,5 |
| Yuvacık Mah. | 1 | 71 | %81,7 | AKP | %57,1 |
| Çadırkaya Mah. | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %50,0 |
| Çakırgümüş Mah. | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %85,6 |
| Çamlıköy Mah. | 1 | 83 | %96,4 | İYİ | %87,2 |
| İbi Mah. | 2 | 465 | %95,1 | AKP | %53,5 |
| İsasofta Mah. | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %56,4 |
| İskaniye Mah. | 1 | 114 | %94,7 | Erhan Usta | %47,6 |
| Şehreküstü Mah. | 2 | 652 | %88,3 | AKP | %43,2 |
| Şıhlı Mah. | 1 | 278 | %88,5 | AKP | %46,5 |