%52,0
AK PARTİ birinci
55.783 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Canik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %52,0 ile birinci; 55.783 geçerli oy, katılım %85,1.
Kayıtlı seçmen 68.370 · Oy kullanan 58.146 (katılım %85,1) · Geçerli 55.783 · Geçersiz 2.363
Canik Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 28.989 | %52,0 |
| İYİ | 13.341 | %23,9 |
| Erhan Usta (bağımsız) | 11.025 | %19,8 |
| BTP | 979 | %1,8 |
| SAADET | 687 | %1,2 |
| DSP | 474 | %0,9 |
| DP | 162 | %0,3 |
| VATAN | 80 | %0,1 |
| TKP | 46 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Canik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Mah. | 1 | 288 | %97,6 | AKP | %77,4 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 466 | %97,2 | AKP | %59,2 |
| Ambarpınar Mah. | 1 | 323 | %99,1 | AKP | %59,3 |
| Atatürk Mah. | 2 | 579 | %89,6 | AKP | %63,9 |
| Avluca Mah. | 1 | 136 | %93,4 | AKP | %80,0 |
| Başalan Mah. | 3 | 785 | %93,9 | AKP | %65,6 |
| Başkonak Mah. | 1 | 218 | %95,9 | AKP | %52,3 |
| Belediye Evleri Mah. | 18 | 5.937 | %80,9 | AKP | %43,5 |
| Demirci Mah. | 2 | 398 | %97,2 | AKP | %56,4 |
| Dereler Mah. | 3 | 812 | %91,4 | AKP | %62,6 |
| Devgeriş Mah. | 4 | 949 | %86,5 | İYİ | %54,8 |
| Düvecik Mah. | 4 | 933 | %93,8 | AKP | %56,4 |
| Düzardıç Mah. | 3 | 546 | %92,3 | AKP | %66,5 |
| Düzören Mah. | 1 | 225 | %97,3 | AKP | %59,5 |
| Fındıcak Mah. | 1 | 246 | %98,0 | AKP | %67,3 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 29 | 10.081 | %82,5 | AKP | %57,7 |
| Gecehan Mah. | 1 | 220 | %98,2 | AKP | %63,8 |
| Gödekli Mah. | 2 | 638 | %95,9 | AKP | %77,7 |
| Gökçepınar Mah. | 1 | 281 | %87,2 | AKP | %82,1 |
| Gölalan Mah. | 2 | 407 | %94,1 | AKP | %58,7 |
| Gültepe Mah. | 1 | 168 | %98,2 | AKP | %56,1 |
| Gürgenyatak Mah. | 1 | 328 | %94,2 | AKP | %60,9 |
| Hacı İsmail Mah. | 5 | 1.636 | %88,0 | AKP | %52,8 |
| Hacınaipli Mah. | 2 | 590 | %98,3 | AKP | %55,7 |
| Hasköy Mah. | 19 | 6.079 | %83,6 | AKP | %39,8 |
| Hilaltepe Mah. | 1 | 130 | %100,0 | AKP | %78,3 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 279 | %99,3 | AKP | %84,8 |
| Karşıyaka Mah. | 30 | 10.240 | %81,1 | AKP | %47,1 |
| Kaşyayla Mah. | 1 | 265 | %96,6 | AKP | %64,8 |
| Kestanepınar Mah. | 1 | 184 | %82,1 | AKP | %73,8 |
| Kızıloğlak Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %79,2 |
| Kozlu Mah. | 1 | 229 | %89,1 | İYİ | %50,8 |
| Kuzey Yıldızı Mah. | 19 | 6.287 | %82,0 | AKP | %48,2 |
| Muratlı Mah. | 1 | 234 | %97,9 | AKP | %58,6 |
| Sarıbıyık Mah. | 1 | 219 | %96,8 | AKP | %57,8 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.487 | %80,2 | AKP | %49,2 |
| Tekkiraz Mah. | 1 | 143 | %101,4 | AKP | %57,3 |
| Teknepınar Mah. | 4 | 1.323 | %88,4 | AKP | %58,0 |
| Toptepe Mah. | 5 | 1.685 | %86,7 | AKP | %42,4 |
| Toygar Mah. | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %67,1 |
| Tuzaklı Mah. | 1 | 299 | %94,3 | AKP | %59,6 |
| Uludağ Mah. | 14 | 4.892 | %81,0 | AKP | %52,4 |
| Uluçayır Mah. | 2 | 397 | %96,2 | AKP | %71,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 8 | 2.519 | %87,5 | AKP | %45,7 |
| Yayla Mah. | 1 | 333 | %94,0 | AKP | %71,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %77,4 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 511 | %77,5 | AKP | %49,7 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 156 | %100,6 | Erhan Usta | %44,2 |
| Çamalan Mah. | 1 | 245 | %95,1 | AKP | %67,6 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %79,7 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 257 | %93,8 | AKP | %60,7 |
| İkiyüz Evler Mah. | 3 | 802 | %93,9 | AKP | %58,0 |
| İmamlar Mah. | 2 | 388 | %96,1 | AKP | %77,7 |