Ayvacık · Büyükşehir belediye başkanı
%67,2
AK PARTİ birinci
14.755 geçerli oy · katılım %93,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %67,2 ile birinci; 14.755 geçerli oy, katılım %93,4.
Ayvacık
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ardıç Mah. | 1 | 231 | %93,9 | AKP | %88,0 |
| Başalan Mah. | 1 | 277 | %96,0 | AKP | %58,5 |
| Döngel Mah. | 3 | 761 | %95,3 | AKP | %70,0 |
| Döngelyatak Mah. | 1 | 183 | %97,3 | AKP | %65,3 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 112 | %83,0 | AKP | %85,1 |
| Eynel Mah. | 2 | 528 | %92,4 | AKP | %71,8 |
| Eyüpsultan Mah. | 3 | 987 | %87,6 | AKP | %56,4 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 2 | 488 | %92,6 | AKP | %66,1 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 242 | %97,1 | AKP | %73,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 320 | %95,6 | AKP | %65,9 |
| Gürçam Mah. | 2 | 449 | %89,8 | AKP | %73,2 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 275 | %95,6 | AKP | %68,9 |
| Kabaklık Mah. | 2 | 514 | %95,3 | AKP | %66,6 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 245 | %95,5 | AKP | %63,4 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 222 | %99,6 | AKP | %73,8 |
| Karşıdöngel Mah. | 3 | 766 | %93,5 | AKP | %63,0 |
| Kazancılı Mah. | 2 | 508 | %98,6 | AKP | %58,0 |
| Keskinoğlu Mah. | 2 | 499 | %96,0 | AKP | %59,2 |
| Koçyurdu Mah. | 1 | 219 | %95,0 | AKP | %61,9 |
| Meşelidüz Mah. | 1 | 260 | %92,3 | AKP | %49,8 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 864 | %88,4 | AKP | %57,9 |
| Orta Mah. | 1 | 340 | %91,5 | Erhan Usta | %51,7 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 260 | %97,3 | AKP | %78,9 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 105 | %101,0 | AKP | %90,5 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 331 | %98,5 | AKP | %70,9 |
| Söğütpınar Mah. | 2 | 455 | %88,8 | AKP | %74,5 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 346 | %98,0 | AKP | %63,7 |
| Terice Mah. | 2 | 671 | %94,0 | AKP | %87,7 |
| Tiryakioğlu Mah. | 1 | 323 | %92,6 | AKP | %50,5 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 130 | %80,0 | AKP | %72,6 |
| Yenice Mah. | 2 | 425 | %97,2 | AKP | %49,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 397 | %98,7 | AKP | %95,6 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 277 | %95,3 | AKP | %71,9 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 233 | %90,1 | AKP | %80,3 |
| Yeşilçam Mah. | 1 | 259 | %94,6 | AKP | %71,4 |
| Yunus Emre Mah. | 2 | 388 | %87,6 | AKP | %81,3 |
| Zafer Mah. | 1 | 325 | %97,2 | AKP | %79,3 |
| Çamalan Mah. | 2 | 340 | %91,5 | AKP | %50,8 |
| Çamlıkale Mah. | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %60,4 |
| Çarşıköy Mah. | 2 | 680 | %90,4 | AKP | %68,1 |
| Çökekli Mah. | 1 | 344 | %95,6 | AKP | %66,7 |
| Örencik Mah. | 1 | 321 | %92,8 | AKP | %81,7 |
| Şenpınar Mah. | 2 | 477 | %92,7 | AKP | %58,4 |