19 Mayıs · Büyükşehir belediye başkanı
%58,5
AK PARTİ birinci
16.846 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
19 Mayıs ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %58,5 ile birinci; 16.846 geçerli oy, katılım %87,5.
19 Mayıs
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınpınar Mah. | 1 | 346 | %98,0 | AKP | %82,3 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 237 | %82,7 | AKP | %65,6 |
| Ballıca Mah. | 1 | 237 | %83,1 | AKP | %58,8 |
| Beylik Mah. | 2 | 643 | %93,2 | AKP | %62,8 |
| Cerekli Mah. | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %80,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.856 | %83,1 | AKP | %48,7 |
| Dağköy Mah. | 1 | 181 | %95,0 | İYİ | %57,8 |
| Dereköy Mah. | 9 | 2.551 | %84,4 | AKP | %54,1 |
| Düzköy Mah. | 2 | 484 | %83,1 | AKP | %80,0 |
| Engiz Mah. | 3 | 899 | %75,8 | AKP | %63,3 |
| Esentepe Mah. | 1 | 274 | %91,6 | İYİ | %46,8 |
| Esenyer Mah. | 1 | 234 | %93,6 | İYİ | %62,2 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 187 | %94,7 | AKP | %86,9 |
| Hibe Mah. | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %60,2 |
| Karacaoğlu Mah. | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %47,1 |
| Karagöl Mah. | 2 | 607 | %92,3 | AKP | %73,6 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 592 | %86,7 | AKP | %58,6 |
| Kertme Mah. | 2 | 429 | %88,3 | AKP | %54,0 |
| Kumcağız Mah. | 1 | 299 | %77,9 | İYİ | %60,7 |
| Kuşkayası Mah. | 2 | 365 | %94,5 | AKP | %83,5 |
| Kösedik Mah. | 1 | 341 | %92,1 | AKP | %83,5 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 507 | %83,8 | AKP | %68,0 |
| Ormancık Mah. | 2 | 460 | %95,9 | AKP | %78,5 |
| Pazar Mah. | 4 | 1.182 | %84,4 | AKP | %42,5 |
| Tepeköy Mah. | 2 | 584 | %91,1 | AKP | %60,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 373 | %80,7 | AKP | %44,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 137 | %95,6 | İYİ | %44,1 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 467 | %90,8 | AKP | %68,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 291 | %89,0 | AKP | %86,8 |
| Yukarıengiz Mah. | 1 | 290 | %86,9 | AKP | %56,9 |
| Yörükler Mah. | 6 | 1.654 | %89,1 | AKP | %44,7 |
| Yükseliş Mah. | 3 | 1.000 | %85,4 | AKP | %58,5 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 401 | %84,5 | AKP | %54,1 |
| Çandır Mah. | 2 | 408 | %97,1 | AKP | %62,7 |
| Çepinler Mah. | 1 | 202 | %98,5 | AKP | %70,5 |
| Çetirlipınar Mah. | 1 | 146 | %94,5 | AKP | %47,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 2 | 392 | %95,4 | AKP | %84,3 |
| İstiklal Mah. | 1 | 326 | %88,7 | AKP | %67,4 |