Kocaali · Büyükşehir belediye başkanı
%64,4
AK PARTİ birinci
17.841 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kocaali ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %64,4 ile birinci; 17.841 geçerli oy, katılım %91,1.
Kocaali
Kayıtlı seçmen 20.363 · Oy kullanan 18.558 (katılım %91,1) · Geçerli 17.841 · Geçersiz 717
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 2 | 518 | %97,3 | AKP | %72,2 |
| Aktaş Mah. | 2 | 491 | %94,9 | AKP | %54,9 |
| Alandere Mah. | 4 | 1.303 | %89,1 | AKP | %63,7 |
| Aydoğan Mah. | 1 | 85 | %88,2 | AKP | %77,9 |
| Açmabaşı Mah. | 1 | 304 | %93,4 | AKP | %46,8 |
| Ağalar Mah. | 4 | 1.396 | %83,2 | AKP | %58,1 |
| Beyler Mah. | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %87,5 |
| Bezirgan Mah. | 1 | 240 | %98,3 | AKP | %58,5 |
| Caferiye Mah. | 2 | 355 | %89,6 | AKP | %49,8 |
| Demiraçma Mah. | 2 | 497 | %93,6 | AKP | %47,6 |
| Görele Mah. | 1 | 264 | %97,0 | İYİ | %56,3 |
| Gümüşoluk Mah. | 4 | 994 | %88,7 | AKP | %61,9 |
| Hızar Mah. | 2 | 504 | %87,9 | AKP | %70,7 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 373 | %93,6 | AKP | %72,9 |
| Karalar Mah. | 1 | 18 | %105,6 | İYİ | %73,7 |
| Karapelit Mah. | 2 | 353 | %95,8 | AKP | %67,0 |
| Karşı Mah. | 3 | 904 | %90,8 | AKP | %73,7 |
| Kestanepınarı Mah. | 2 | 607 | %93,1 | AKP | %62,9 |
| Kızılüzüm Mah. | 1 | 184 | %98,4 | AKP | %73,9 |
| Kozluk Mah. | 1 | 267 | %93,3 | İYİ | %50,6 |
| Koğutpelit Mah. | 2 | 437 | %94,5 | AKP | %67,3 |
| Köyyeri Mah. | 1 | 283 | %92,6 | AKP | %59,3 |
| Küplük Mah. | 1 | 214 | %94,9 | AKP | %73,5 |
| Kirazlı Mah. | 4 | 1.283 | %91,5 | AKP | %63,9 |
| Melen Mah. | 1 | 292 | %93,2 | AKP | %63,0 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.325 | %89,5 | AKP | %62,3 |
| Selahiye Mah. | 2 | 486 | %91,6 | AKP | %62,1 |
| Süngüt Mah. | 2 | 393 | %98,5 | AKP | %81,7 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.286 | %87,5 | AKP | %60,1 |
| Yalpankaya Mah. | 1 | 312 | %95,8 | AKP | %67,3 |
| Yanıksayvant Mah. | 2 | 573 | %95,6 | AKP | %75,0 |
| Yayla Mah. | 4 | 1.128 | %86,3 | AKP | %66,5 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.375 | %89,5 | AKP | %69,9 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 245 | %94,3 | AKP | %52,4 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 249 | %94,0 | AKP | %77,7 |
| Şerbetpınar Mah. | 3 | 811 | %96,8 | AKP | %77,1 |