%72,1
AK PARTİ birinci
19.737 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kumru ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %72,1 ile birinci; 19.737 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 23.848 · Oy kullanan 20.828 (katılım %87,3) · Geçerli 19.737 · Geçersiz 1.091
Kumru Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.228 | %72,1 |
| SAADET | 4.077 | %20,7 |
| CHP | 1.249 | %6,3 |
| DP | 53 | %0,3 |
| DSP | 51 | %0,3 |
| BTP | 30 | %0,2 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| Murat İslam (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kumru mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçadere Mah. | 2 | 472 | %89,4 | AKP | %68,2 |
| Avdullu Mah. | 1 | 305 | %87,2 | AKP | %95,0 |
| Ayvalı Mah. | 3 | 734 | %86,8 | AKP | %74,1 |
| Ağcaalantürk Mah. | 3 | 558 | %85,1 | AKP | %76,1 |
| Balı Mah. | 2 | 464 | %91,0 | AKP | %84,8 |
| Ballık Mah. | 2 | 366 | %96,2 | AKP | %77,9 |
| Demircili Mah. | 5 | 1.473 | %83,3 | AKP | %57,3 |
| Derbent Mah. | 2 | 642 | %89,4 | AKP | %73,4 |
| Dereköy Mah. | 2 | 399 | %86,5 | AKP | %78,2 |
| Duman Mah. | 1 | 274 | %83,2 | AKP | %86,5 |
| Divanıtürk Mah. | 2 | 697 | %85,5 | AKP | %72,4 |
| Ergentürk Mah. | 2 | 603 | %86,4 | AKP | %82,3 |
| Erikçeli Mah. | 3 | 702 | %88,6 | AKP | %72,0 |
| Esence Mah. | 2 | 479 | %93,5 | AKP | %71,6 |
| Eskiçokdeğirmen Mah. | 3 | 802 | %89,8 | AKP | %81,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 527 | %85,0 | AKP | %80,7 |
| Fizme Mah. | 4 | 821 | %90,4 | AKP | %74,8 |
| Gökçeli Mah. | 1 | 204 | %97,6 | AKP | %58,4 |
| Güneycik Mah. | 3 | 854 | %87,0 | AKP | %63,0 |
| Kadıncık Mah. | 3 | 764 | %89,4 | AKP | %63,0 |
| Karaağaç Mah. | 2 | 657 | %93,0 | AKP | %63,9 |
| Karacalar Mah. | 2 | 419 | %89,7 | AKP | %83,5 |
| Karacalı Mah. | 6 | 1.985 | %82,0 | AKP | %64,8 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %84,4 |
| Konaklı Mah. | 2 | 559 | %87,5 | AKP | %83,2 |
| Kovancılı Mah. | 1 | 257 | %83,7 | AKP | %73,3 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 664 | %90,4 | AKP | %81,2 |
| Küçükakçakese Mah. | 2 | 481 | %91,3 | AKP | %72,8 |
| Ortaca Mah. | 2 | 698 | %90,1 | AKP | %76,3 |
| Ortaçokdeğirmen Mah. | 1 | 233 | %90,6 | AKP | %68,8 |
| Samur Mah. | 7 | 2.170 | %78,4 | AKP | %61,6 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 331 | %94,6 | AKP | %65,8 |
| Yalnızdam Mah. | 3 | 823 | %92,4 | AKP | %63,5 |
| Yemişken Mah. | 1 | 134 | %93,3 | AKP | %58,8 |
| Yeniakçaalan Mah. | 2 | 353 | %83,3 | AKP | %80,4 |
| Yenidivan Mah. | 1 | 298 | %94,6 | AKP | %77,5 |
| Yeniergen Mah. | 1 | 250 | %87,6 | AKP | %91,2 |
| Yukarıdamlalı Mah. | 2 | 544 | %87,7 | AKP | %79,6 |
| Çatılı Mah. | 1 | 266 | %93,2 | AKP | %88,7 |
| Şenyurt Mah. | 2 | 448 | %92,4 | AKP | %85,2 |