Savur · Büyükşehir belediye başkanı
%48,6
HDP birinci
12.186 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Savur ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %48,6 ile birinci; 12.186 geçerli oy, katılım %79,5.
Savur
Kayıtlı seçmen 16.480 · Oy kullanan 13.103 (katılım %79,5) · Geçerli 12.186 · Geçersiz 917
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyürek Mah. | 1 | 98 | %103,1 | AKP | %50,0 |
| Armutalan Mah. | 1 | 61 | %73,8 | AKP | %72,7 |
| Bağyaka Mah. | 1 | 69 | %79,7 | HDP | %72,9 |
| Başağaç Mah. | 1 | 134 | %76,1 | HDP | %69,4 |
| Başkavak Mah. | 4 | 1.234 | %85,7 | AKP | %69,5 |
| Bengisu Mah. | 1 | 161 | %89,4 | AKP | %80,3 |
| Dereiçi Mah. | 1 | 105 | %49,5 | HDP | %52,9 |
| Durusu Mah. | 1 | 66 | %98,5 | HDP | %74,6 |
| Erkuran Mah. | 1 | 249 | %72,3 | HDP | %43,1 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 191 | %85,9 | AKP | %88,4 |
| Harmantepe Mah. | 1 | 270 | %94,1 | AKP | %76,6 |
| Hisarkaya Mah. | 1 | 146 | %76,7 | HDP | %54,6 |
| Kaplan Mah. | 5 | 1.427 | %65,6 | AKP | %66,1 |
| Karaköy Mah. | 1 | 37 | %97,3 | HDP | %60,0 |
| Kayacıklar Mah. | 1 | 253 | %83,8 | AKP | %68,1 |
| Kayatepe Mah. | 2 | 440 | %90,2 | AKP | %92,5 |
| Kırbalı Mah. | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %57,5 |
| Kırkdirek Mah. | 1 | 199 | %102,5 | HDP | %76,5 |
| Kocahüyük Mah. | 1 | 131 | %108,4 | AKP | %80,9 |
| Koşuyolu Mah. | 1 | 229 | %82,5 | AKP | %97,3 |
| Köprülü Mah. | 1 | 99 | %92,9 | HDP | %84,2 |
| Ormancık Mah. | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %54,6 |
| Pınardere Mah. | 4 | 1.331 | %85,6 | HDP | %88,7 |
| Safa Mah. | 7 | 2.178 | %52,0 | AKP | %73,4 |
| Sancaklı Mah. | 1 | 225 | %82,2 | HDP | %60,5 |
| Serenli Mah. | 1 | 108 | %94,4 | HDP | %90,1 |
| Seydin Mah. | 2 | 475 | %58,5 | AKP | %65,4 |
| Soylu Mah. | 2 | 381 | %91,3 | HDP | %90,9 |
| Sürgücü Mah. | 5 | 1.576 | %83,7 | HDP | %86,0 |
| Taşlık Mah. | 1 | 180 | %101,7 | HDP | %82,7 |
| Tokluca Mah. | 1 | 230 | %91,3 | AKP | %87,3 |
| Yaylayanı Mah. | 1 | 85 | %77,7 | HDP | %92,2 |
| Yazır Mah. | 1 | 239 | %93,7 | HDP | %94,1 |
| Yenilmez Mah. | 1 | 273 | %73,6 | AKP | %97,5 |
| Yeşilalan Mah. | 2 | 557 | %85,8 | HDP | %79,7 |
| Çınarönü Mah. | 2 | 382 | %94,8 | HDP | %90,1 |
| Üçerli Mah. | 1 | 130 | %97,7 | HDP | %59,5 |
| Üçkavak Mah. | 2 | 606 | %85,2 | AKP | %96,1 |
| İçören Mah. | 3 | 722 | %83,0 | AKP | %81,3 |
| İşgören Mah. | 2 | 565 | %88,3 | HDP | %67,3 |
| Şenocak Mah. | 2 | 557 | %94,3 | HDP | %89,4 |