%77,5
HDP birinci
45.320 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nusaybin ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %77,5 ile birinci; 45.320 geçerli oy, katılım %76,7.
Kayıtlı seçmen 62.369 · Oy kullanan 47.843 (katılım %76,7) · Geçerli 45.320 · Geçersiz 2.523
Nusaybin Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 35.109 | %77,5 |
| AKP | 8.425 | %18,6 |
| CHP | 943 | %2,1 |
| İYİ | 281 | %0,6 |
| SAADET | 204 | %0,5 |
| DSP | 80 | %0,2 |
| Abdulkadır Demir (bağımsız) | 75 | %0,2 |
| DP | 73 | %0,2 |
| TKP | 56 | %0,1 |
| BTP | 39 | %0,1 |
| VATAN | 18 | %0,0 |
| Abdurrahman Uncu (bağımsız) | 17 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nusaybin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 8 Mart Mah. | 21 | 7.073 | %73,4 | HDP | %76,0 |
| Abdulkadirpaşa Mah. | 6 | 1.837 | %70,1 | HDP | %85,2 |
| Akarsu Mah. | 4 | 1.300 | %78,0 | HDP | %79,9 |
| Akağıl Mah. | 1 | 115 | %78,3 | HDP | %86,4 |
| Akçatarla Mah. | 3 | 956 | %73,6 | HDP | %68,7 |
| Açıkköy Mah. | 1 | 247 | %88,3 | HDP | %65,7 |
| Açıkyol Mah. | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %73,9 |
| Bahçebaşı Mah. | 3 | 777 | %87,9 | HDP | %76,5 |
| Bakacık Mah. | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %66,0 |
| Balaban Mah. | 1 | 195 | %84,6 | AKP | %78,3 |
| Barış Mah. | 14 | 4.540 | %78,2 | HDP | %86,5 |
| Beylik Mah. | 1 | 65 | %70,8 | AKP | %67,4 |
| Büyükkardeş Mah. | 2 | 372 | %86,8 | HDP | %90,5 |
| Dallıağaç Mah. | 1 | 93 | %92,5 | HDP | %85,9 |
| Dağiçi Mah. | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %47,6 |
| Demirtepe Mah. | 1 | 20 | %125,0 | AKP | %88,0 |
| Devrim Mah. | 13 | 4.386 | %79,6 | HDP | %87,9 |
| Doğanlı Mah. | 1 | 183 | %94,0 | HDP | %98,8 |
| Doğuş Mah. | 1 | 85 | %102,4 | HDP | %90,2 |
| Durakbaşı Mah. | 1 | 234 | %88,0 | HDP | %71,8 |
| Duruca Mah. | 6 | 1.812 | %76,2 | HDP | %82,6 |
| Düzce Mah. | 1 | 79 | %138,0 | HDP | %71,6 |
| Dibek Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %80,0 |
| Dicle Mah. | 9 | 2.907 | %74,8 | HDP | %89,7 |
| Dirim Mah. | 1 | 37 | %121,6 | HDP | %70,5 |
| Eskihisar Mah. | 1 | 91 | %115,4 | HDP | %62,8 |
| Eskimağara Mah. | 1 | 36 | %72,2 | HDP | %76,9 |
| Eskiyol Mah. | 1 | 48 | %68,8 | HDP | %72,7 |
| Fırat Mah. | 6 | 1.967 | %76,9 | HDP | %87,4 |
| Gırnavas Mah. | 4 | 1.301 | %82,0 | HDP | %86,7 |
| Görentepe Mah. | 1 | 102 | %105,9 | HDP | %64,8 |
| Günebakan Mah. | 1 | 96 | %89,6 | HDP | %89,5 |
| Güneli Mah. | 1 | 13 | %115,4 | AKP | %66,7 |
| Günyurdu Mah. | 1 | 61 | %80,3 | HDP | %58,3 |
| Gürün Mah. | 1 | 89 | %102,3 | HDP | %62,9 |
| Güvenli Mah. | 1 | 47 | %95,7 | HDP | %86,7 |
| Girmeli Mah. | 5 | 1.511 | %63,2 | HDP | %78,8 |
| Hasantepe Mah. | 1 | 227 | %64,3 | AKP | %86,8 |
| Heybeli Mah. | 1 | 48 | %77,1 | HDP | %54,3 |
| Kalecik Mah. | 1 | 111 | %78,4 | HDP | %66,7 |
| Kantar Mah. | 1 | 258 | %73,3 | HDP | %82,1 |
| Karaca Mah. | 1 | 30 | %80,0 | HDP | %83,3 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 71 | %83,1 | AKP | %67,9 |
| Kışla Mah. | 10 | 3.351 | %75,6 | HDP | %82,9 |
| Kocadağ Mah. | 1 | 174 | %74,7 | AKP | %90,0 |
| Kuruköy Mah. | 1 | 242 | %76,0 | HDP | %95,1 |
| Kuyular Mah. | 1 | 319 | %82,5 | HDP | %71,0 |
| Küçükkardeş Mah. | 1 | 130 | %97,7 | HDP | %79,2 |
| Mor Yakup Mah. | 4 | 1.149 | %74,4 | HDP | %56,8 |
| Nergizli Mah. | 1 | 29 | %106,9 | HDP | %72,4 |
| Odabaşı Mah. | 2 | 435 | %87,1 | HDP | %62,5 |
| Pazar Mah. | 1 | 15 | %166,7 | HDP | %52,2 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 14 | 4.587 | %74,4 | HDP | %77,2 |
| Sınırtepe Mah. | 1 | 114 | %63,2 | AKP | %80,3 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 234 | %85,9 | AKP | %58,8 |
| Taşköy Mah. | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %69,0 |
| Tepealtı Mah. | 2 | 485 | %71,1 | AKP | %56,1 |
| Tepeören Mah. | 1 | 98 | %75,5 | HDP | %93,1 |
| Tepeüstü Mah. | 3 | 739 | %70,6 | HDP | %60,2 |
| Turgutköy Mah. | 1 | 82 | %74,4 | AKP | %90,0 |
| Yandere Mah. | 1 | 213 | %91,6 | HDP | %79,3 |
| Yavruköy Mah. | 1 | 105 | %90,5 | HDP | %90,2 |
| Yazyurdu Mah. | 1 | 106 | %76,4 | HDP | %55,0 |
| Yenituran Mah. | 14 | 4.727 | %77,5 | HDP | %77,1 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.456 | %70,6 | HDP | %86,1 |
| Yerköy Mah. | 1 | 192 | %72,9 | AKP | %65,4 |
| Yeşilkent Mah. | 11 | 3.830 | %73,7 | HDP | %74,4 |
| Yolbilen Mah. | 2 | 405 | %82,0 | HDP | %67,3 |
| Yolindi Mah. | 1 | 208 | %87,0 | HDP | %90,9 |
| Zeynelabidin Mah. | 3 | 903 | %71,0 | HDP | %68,5 |
| Çalı Mah. | 1 | 87 | %88,5 | HDP | %96,0 |
| Çatalözü Mah. | 3 | 1.019 | %84,2 | HDP | %68,6 |
| Çağlar Mah. | 1 | 263 | %79,5 | HDP | %52,1 |
| Çölova Mah. | 1 | 163 | %85,9 | HDP | %77,9 |
| Çilesiz Mah. | 1 | 30 | %46,7 | AKP | %69,2 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 104 | %89,4 | HDP | %76,9 |
| Üçköy Mah. | 1 | 241 | %68,5 | AKP | %61,0 |
| Üçyol Mah. | 1 | 45 | %57,8 | AKP | %52,0 |
| İkiztepe Mah. | 1 | 277 | %93,1 | HDP | %53,4 |
| İlkadım Mah. | 1 | 103 | %80,6 | HDP | %74,4 |
| İpekyolu Mah. | 4 | 1.128 | %87,6 | HDP | %79,4 |