Mazıdağı · Büyükşehir belediye başkanı
%57,8
HDP birinci
17.249 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazıdağı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %57,8 ile birinci; 17.249 geçerli oy, katılım %88,0.
Mazıdağı
Kayıtlı seçmen 21.047 · Oy kullanan 18.512 (katılım %88,0) · Geçerli 17.249 · Geçersiz 1.263
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 1 | 120 | %98,3 | HDP | %67,0 |
| Arıköy Mah. | 1 | 128 | %99,2 | AKP | %87,9 |
| Arısu Mah. | 1 | 81 | %102,5 | AKP | %41,6 |
| Atalar Mah. | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %71,4 |
| Atlıca Mah. | 1 | 261 | %75,5 | HDP | %80,8 |
| Aykut Mah. | 1 | 103 | %100,0 | HDP | %74,5 |
| Aşağıocak Mah. | 1 | 120 | %92,5 | HDP | %70,8 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 125 | %96,8 | HDP | %56,0 |
| Balpınar Mah. | 3 | 726 | %93,0 | AKP | %69,9 |
| Bilge Mah. | 1 | 72 | %80,6 | AKP | %81,5 |
| Derecik Mah. | 1 | 77 | %98,7 | HDP | %81,8 |
| Duraklı Mah. | 1 | 225 | %93,8 | HDP | %54,3 |
| Dikyamaç Mah. | 1 | 13 | %130,8 | AKP | %64,7 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 246 | %92,7 | HDP | %78,2 |
| Engin Mah. | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %64,7 |
| Erdalı Mah. | 1 | 72 | %101,4 | HDP | %68,3 |
| Evciler Mah. | 3 | 833 | %94,5 | HDP | %76,1 |
| Gümüşpınar Mah. | 2 | 375 | %84,0 | HDP | %75,7 |
| Gümüşyuva Mah. | 1 | 202 | %82,2 | AKP | %61,4 |
| Gündoğan Mah. | 6 | 1.781 | %81,3 | HDP | %69,9 |
| Gürgöze Mah. | 1 | 251 | %97,2 | HDP | %50,8 |
| Işıkyaka Mah. | 1 | 116 | %82,8 | HDP | %55,3 |
| Karaalani Mah. | 4 | 1.294 | %101,3 | HDP | %54,0 |
| Karataş Mah. | 1 | 144 | %96,5 | HDP | %85,7 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.192 | %83,3 | HDP | %67,0 |
| Kayalar Mah. | 8 | 2.775 | %81,9 | HDP | %69,8 |
| Kebapçı Mah. | 1 | 17 | %123,5 | HDP | %66,7 |
| Kemerli Mah. | 1 | 271 | %87,8 | HDP | %61,6 |
| Kışlak Mah. | 1 | 99 | %88,9 | HDP | %52,5 |
| Kocakent Mah. | 4 | 1.397 | %90,1 | HDP | %52,4 |
| Konur Mah. | 1 | 44 | %111,4 | HDP | %75,5 |
| Meşeli Mah. | 1 | 132 | %103,0 | HDP | %69,5 |
| Ortaklı Mah. | 1 | 33 | %90,9 | HDP | %71,4 |
| Poyraz Mah. | 6 | 2.028 | %76,7 | HDP | %56,9 |
| Sakızlı Mah. | 3 | 788 | %92,0 | AKP | %59,1 |
| Sağmal Mah. | 2 | 358 | %78,2 | HDP | %63,0 |
| Tanrıyolu Mah. | 1 | 84 | %84,5 | HDP | %54,3 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 167 | %91,6 | AKP | %86,1 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 273 | %94,1 | HDP | %55,1 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 130 | %90,0 | HDP | %81,4 |
| Yağmur Mah. | 2 | 367 | %90,2 | AKP | %60,1 |
| Yetkinler Mah. | 2 | 364 | %94,5 | HDP | %68,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 254 | %79,9 | HDP | %50,5 |
| Yukarıkonak Mah. | 1 | 248 | %77,0 | AKP | %61,5 |
| Yukarıocak Mah. | 1 | 163 | %90,2 | HDP | %70,2 |
| Yücebağ Mah. | 1 | 273 | %93,0 | HDP | %73,3 |
| Çankaya Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %77,1 |
| Çayönü Mah. | 1 | 115 | %89,6 | AKP | %72,3 |
| Ömürlü Mah. | 1 | 302 | %98,3 | HDP | %70,5 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 173 | %93,1 | AKP | %50,7 |
| İkisu Mah. | 1 | 108 | %92,6 | HDP | %78,1 |
| Şanlı Mah. | 3 | 776 | %90,2 | HDP | %46,4 |
| Şenyuva Mah. | 2 | 528 | %97,5 | HDP | %57,4 |