Derik · Büyükşehir belediye başkanı
%69,8
HDP birinci
29.065 geçerli oy · katılım %85,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Derik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %69,8 ile birinci; 29.065 geçerli oy, katılım %85,4.
Derik
Kayıtlı seçmen 35.067 · Oy kullanan 29.929 (katılım %85,4) · Geçerli 29.065 · Geçersiz 864
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adak Mah. | 1 | 311 | %100,3 | AKP | %56,4 |
| Adakent Mah. | 1 | 162 | %93,2 | HDP | %72,0 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 50 | %88,0 | HDP | %75,0 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 387 | %87,6 | AKP | %68,2 |
| Akçay Mah. | 2 | 355 | %73,8 | HDP | %72,1 |
| Alagöz Mah. | 1 | 73 | %90,4 | AKP | %68,8 |
| Alanlı Mah. | 2 | 438 | %87,0 | HDP | %87,7 |
| Alibey Mah. | 2 | 375 | %90,1 | HDP | %58,5 |
| Ambarlı Mah. | 2 | 554 | %94,6 | HDP | %72,2 |
| Atlı Mah. | 4 | 1.086 | %85,9 | HDP | %97,5 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 196 | %94,9 | HDP | %72,5 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.848 | %81,1 | HDP | %73,9 |
| Ballı Mah. | 1 | 217 | %95,4 | AKP | %95,2 |
| Balova Mah. | 1 | 196 | %73,0 | HDP | %75,2 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 324 | %69,8 | HDP | %62,9 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 272 | %86,8 | AKP | %43,9 |
| Başaran Mah. | 1 | 121 | %101,7 | AKP | %68,0 |
| Beşbudak Mah. | 2 | 474 | %86,1 | HDP | %87,9 |
| Boyaklı Mah. | 4 | 1.091 | %88,7 | HDP | %79,2 |
| Bozbayır Mah. | 1 | 226 | %75,2 | HDP | %48,7 |
| Bozok Mah. | 2 | 511 | %86,7 | HDP | %69,9 |
| Burçköy Mah. | 1 | 195 | %82,6 | AKP | %58,3 |
| Böğrek Mah. | 1 | 94 | %94,7 | HDP | %58,6 |
| Cevizpınar Mah. | 10 | 3.384 | %79,5 | HDP | %81,0 |
| Dağ Mah. | 2 | 596 | %86,2 | HDP | %81,1 |
| Demirli Mah. | 2 | 560 | %97,1 | HDP | %64,1 |
| Denktaş Mah. | 1 | 102 | %86,3 | HDP | %73,6 |
| Derinsu Mah. | 3 | 774 | %94,2 | HDP | %60,7 |
| Doğancı Mah. | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %74,7 |
| Dumanlı Mah. | 1 | 324 | %69,8 | HDP | %85,0 |
| Dumluca Mah. | 1 | 330 | %83,6 | HDP | %62,8 |
| Düztaş Mah. | 2 | 516 | %78,9 | HDP | %88,7 |
| Dikmen Mah. | 1 | 329 | %52,9 | AKP | %81,1 |
| Göktaş Mah. | 2 | 592 | %84,1 | HDP | %72,5 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 204 | %86,3 | HDP | %65,7 |
| Hayırlı Mah. | 1 | 287 | %96,5 | AKP | %58,5 |
| Hisaraltı Mah. | 2 | 474 | %84,4 | HDP | %77,4 |
| Ilıca Mah. | 1 | 171 | %93,0 | AKP | %48,4 |
| Issız Mah. | 1 | 156 | %100,6 | AKP | %52,6 |
| Kale Mah. | 14 | 4.034 | %77,9 | HDP | %75,8 |
| Kanatlı Mah. | 1 | 81 | %102,5 | AKP | %100,0 |
| Karaburun Mah. | 1 | 71 | %93,0 | HDP | %81,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 302 | %96,7 | AKP | %61,0 |
| Kayacık Mah. | 1 | 34 | %117,7 | AKP | %95,0 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 417 | %96,2 | HDP | %59,8 |
| Konak Mah. | 1 | 233 | %92,7 | HDP | %85,5 |
| Konuk Mah. | 1 | 113 | %92,0 | HDP | %54,8 |
| Kovalı Mah. | 3 | 803 | %88,2 | HDP | %99,3 |
| Kovanlı Mah. | 3 | 722 | %90,9 | HDP | %80,8 |
| Koçyiğit Mah. | 2 | 430 | %83,7 | AKP | %58,6 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %73,7 |
| Kutluca Mah. | 2 | 379 | %96,8 | HDP | %89,8 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 222 | %80,6 | HDP | %82,5 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %68,6 |
| Köseveli Mah. | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %87,3 |
| Küçükpınar Mah. | 1 | 293 | %90,1 | HDP | %85,8 |
| Meşeli Mah. | 1 | 185 | %86,0 | AKP | %54,2 |
| Ortaca Mah. | 1 | 76 | %84,2 | HDP | %91,4 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 42 | %73,8 | HDP | %60,0 |
| Pirinçli Mah. | 4 | 1.144 | %90,7 | AKP | %55,9 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 204 | %88,7 | HDP | %86,3 |
| Subaşı Mah. | 1 | 313 | %98,7 | AKP | %98,4 |
| Söğütözü Mah. | 2 | 600 | %91,3 | HDP | %88,5 |
| Taşıt Mah. | 1 | 49 | %102,0 | HDP | %72,0 |
| Tepebağ Mah. | 4 | 1.089 | %83,8 | HDP | %88,0 |
| Yazıcık Mah. | 1 | 230 | %98,3 | AKP | %79,2 |
| Yukarımezra Mah. | 1 | 167 | %92,8 | HDP | %76,4 |
| Zeytinpınar Mah. | 3 | 975 | %81,7 | HDP | %83,9 |
| Çadırlı Mah. | 2 | 557 | %91,4 | HDP | %83,5 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 492 | %97,2 | HDP | %93,1 |
| Çayköy Mah. | 1 | 262 | %93,5 | HDP | %90,1 |
| Çağıl Mah. | 2 | 426 | %81,7 | HDP | %88,1 |
| Çukursu Mah. | 1 | 257 | %76,3 | AKP | %65,1 |
| Üçkuyu Mah. | 1 | 144 | %88,9 | HDP | %55,7 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 105 | %97,1 | AKP | %54,3 |
| İncesu Mah. | 1 | 291 | %43,6 | HDP | %76,8 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 350 | %98,9 | HDP | %56,3 |
| Şerefli Mah. | 1 | 305 | %89,8 | AKP | %56,7 |