Artuklu · Büyükşehir belediye başkanı
%53,1
AK PARTİ birinci
79.802 geçerli oy · katılım %81,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artuklu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,1 ile birinci; 79.802 geçerli oy, katılım %81,5.
Artuklu
Kayıtlı seçmen 103.682 · Oy kullanan 84.476 (katılım %81,5) · Geçerli 79.802 · Geçersiz 4.674
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 Mart Mah. | 52 | 16.900 | %77,1 | AKP | %52,6 |
| Acar Mah. | 1 | 108 | %95,4 | AKP | %60,4 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 151 | %92,1 | HDP | %80,9 |
| Akbağ Mah. | 2 | 388 | %96,1 | HDP | %76,8 |
| Akıncı Mah. | 2 | 551 | %82,4 | HDP | %66,8 |
| Alakuş Mah. | 1 | 108 | %75,9 | HDP | %72,7 |
| Alımlı Mah. | 1 | 69 | %89,9 | HDP | %66,1 |
| Ambar Mah. | 1 | 204 | %83,8 | HDP | %90,6 |
| Aran Mah. | 2 | 536 | %85,8 | HDP | %75,7 |
| Arpatepe Mah. | 1 | 315 | %94,3 | HDP | %70,7 |
| Avcılar Mah. | 1 | 128 | %100,0 | AKP | %57,9 |
| Aytepe Mah. | 1 | 137 | %89,1 | HDP | %62,9 |
| Aşağıyeniköy Mah. | 1 | 151 | %81,5 | HDP | %86,9 |
| Bağlıca Mah. | 2 | 573 | %95,8 | HDP | %68,7 |
| Boztepe Mah. | 2 | 455 | %80,2 | AKP | %74,8 |
| Buğday Mah. | 1 | 322 | %81,4 | HDP | %93,7 |
| Cevizlik Mah. | 2 | 505 | %101,4 | AKP | %76,1 |
| Cevizpınarı Mah. | 2 | 418 | %95,2 | AKP | %63,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.403 | %85,3 | HDP | %63,5 |
| Dara Mah. | 2 | 666 | %88,1 | HDP | %70,8 |
| Düzlük Mah. | 1 | 49 | %106,1 | HDP | %67,3 |
| Dibektaş Mah. | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %79,0 |
| Diyarbakır Kapı Mah. | 3 | 781 | %70,0 | AKP | %59,0 |
| Elmabahçe Mah. | 1 | 249 | %73,9 | HDP | %93,8 |
| Eminettin Mah. | 2 | 379 | %78,6 | AKP | %71,4 |
| Ensar Mah. | 6 | 1.867 | %83,5 | AKP | %72,6 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 149 | %85,2 | HDP | %88,8 |
| Eryeri Mah. | 3 | 736 | %93,9 | HDP | %56,5 |
| Esentepe Mah. | 1 | 171 | %84,8 | HDP | %55,2 |
| Eskikale Mah. | 1 | 114 | %93,9 | HDP | %61,0 |
| Gökçe Mah. | 14 | 4.327 | %95,9 | AKP | %80,7 |
| Göllü Mah. | 2 | 583 | %94,3 | HDP | %54,2 |
| Gül Mah. | 3 | 772 | %81,9 | AKP | %58,9 |
| Güneyli Mah. | 1 | 95 | %80,0 | HDP | %52,0 |
| Gürağaç Mah. | 1 | 44 | %90,9 | HDP | %55,0 |
| Hamzabey Mah. | 1 | 179 | %85,5 | AKP | %95,9 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 295 | %95,3 | AKP | %71,2 |
| Haydar Mah. | 1 | 126 | %96,8 | AKP | %57,1 |
| Hüyüklü Mah. | 1 | 257 | %92,2 | HDP | %80,1 |
| Kabala Mah. | 16 | 4.760 | %86,0 | AKP | %79,5 |
| Karademir Mah. | 1 | 54 | %57,4 | AKP | %51,7 |
| Kayacan Mah. | 3 | 1.026 | %81,6 | AKP | %62,3 |
| Konaklı Mah. | 1 | 215 | %90,7 | HDP | %81,8 |
| Kotek Mah. | 6 | 1.694 | %87,5 | HDP | %77,1 |
| Kumlu Mah. | 4 | 1.068 | %94,1 | AKP | %69,8 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 322 | %88,8 | AKP | %50,4 |
| Küçükköy Mah. | 1 | 216 | %88,9 | HDP | %95,2 |
| Latifiye Mah. | 1 | 297 | %78,8 | AKP | %63,7 |
| Medrese Mah. | 1 | 344 | %76,5 | AKP | %80,4 |
| Necmettin Mah. | 2 | 434 | %81,6 | AKP | %71,9 |
| Nur (AKINCI) Mah. | 1 | 89 | %79,8 | AKP | %69,6 |
| Nur Mah. | 30 | 9.501 | %75,1 | HDP | %46,3 |
| Ofis Mah. | 6 | 1.905 | %82,2 | HDP | %63,3 |
| Ortaköy Mah. | 15 | 4.588 | %89,9 | AKP | %71,8 |
| Sakalar Mah. | 1 | 255 | %79,2 | HDP | %85,3 |
| Saraçoğlu Mah. | 8 | 2.296 | %82,1 | HDP | %71,7 |
| Savurkapı Mah. | 6 | 2.032 | %79,7 | AKP | %72,6 |
| Sulak Mah. | 1 | 182 | %89,0 | HDP | %71,6 |
| Sultanköy Mah. | 1 | 294 | %85,0 | HDP | %48,2 |
| Tandır Mah. | 1 | 91 | %100,0 | HDP | %51,8 |
| Teker Mah. | 3 | 867 | %76,0 | AKP | %76,6 |
| Tozan Mah. | 1 | 113 | %89,4 | HDP | %76,2 |
| Tilkitepe Mah. | 1 | 99 | %83,8 | HDP | %62,7 |
| Ulucami Mah. | 2 | 437 | %70,5 | AKP | %86,1 |
| Yalım Mah. | 33 | 10.486 | %76,9 | AKP | %49,4 |
| Yardere Mah. | 1 | 123 | %100,0 | HDP | %55,5 |
| Yayla Mah. | 1 | 183 | %92,4 | HDP | %66,5 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 166 | %91,0 | HDP | %58,4 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 352 | %89,8 | AKP | %61,4 |
| Yaylı Mah. | 3 | 928 | %87,5 | AKP | %62,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 29 | %106,9 | HDP | %46,7 |
| Yenikapı Mah. | 2 | 585 | %80,2 | AKP | %75,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 78 | %100,0 | HDP | %48,1 |
| Yenişehir Mah. | 41 | 13.491 | %77,5 | AKP | %57,9 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 59 | %111,9 | AKP | %55,6 |
| Yukarıaydınlı Mah. | 1 | 322 | %83,2 | HDP | %52,3 |
| Yukarıhatunlu Mah. | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %69,0 |
| Yukarıyeniköy Mah. | 1 | 166 | %86,1 | HDP | %61,6 |
| Yüce Mah. | 2 | 423 | %91,3 | HDP | %66,3 |
| Çabuk Mah. | 5 | 1.538 | %76,2 | AKP | %54,3 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 437 | %84,2 | AKP | %61,2 |
| Çatak Mah. | 1 | 347 | %90,5 | HDP | %69,2 |
| Çayırpınar Mah. | 1 | 89 | %79,8 | HDP | %65,7 |
| Çağlar Mah. | 2 | 352 | %100,0 | AKP | %55,4 |
| Çıplaktepe Mah. | 1 | 174 | %94,8 | HDP | %87,1 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 169 | %95,9 | HDP | %95,7 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 221 | %95,9 | AKP | %57,7 |
| Özlüce Mah. | 1 | 260 | %81,2 | HDP | %90,2 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.268 | %82,2 | HDP | %72,9 |
| Şar Mah. | 4 | 1.229 | %74,2 | AKP | %73,3 |
| Şehidiye Mah. | 2 | 621 | %68,6 | AKP | %78,6 |