%46,6
MHP birinci
132.962 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunusemre ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %46,6 ile birinci; 132.962 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 163.360 · Oy kullanan 140.709 (katılım %86,1) · Geçerli 132.962 · Geçersiz 7.747
Yunusemre Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 61.908 | %46,6 |
| İYİ | 56.545 | %42,5 |
| HDP | 8.842 | %6,7 |
| DP | 2.290 | %1,7 |
| SAADET | 1.152 | %0,9 |
| DSP | 621 | %0,5 |
| TKP | 569 | %0,4 |
| BTP | 425 | %0,3 |
| VATAN | 424 | %0,3 |
| Ergün Karaoğlu (bağımsız) | 186 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yunusemre mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 9 | 2.720 | %84,3 | MHP | %38,2 |
| 75. Yıl Mah. | 18 | 6.074 | %86,2 | İYİ | %50,1 |
| Akgedik Mah. | 5 | 1.739 | %87,7 | MHP | %59,0 |
| Akmescit Mah. | 13 | 4.526 | %86,6 | İYİ | %49,6 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 179 | %100,6 | MHP | %79,1 |
| Asmacık Mah. | 1 | 197 | %99,5 | MHP | %93,6 |
| Atatürk Mah. | 12 | 4.026 | %84,7 | MHP | %46,5 |
| Avdal Mah. | 1 | 84 | %101,2 | MHP | %51,3 |
| Ayni Ali Mah. | 16 | 5.253 | %87,2 | MHP | %48,9 |
| Barbaros Mah. | 27 | 8.848 | %87,5 | MHP | %63,1 |
| Bağyolu Mah. | 2 | 572 | %88,6 | MHP | %47,7 |
| Beydere Mah. | 1 | 28 | %92,9 | MHP | %80,0 |
| Bostanlar Mah. | 1 | 80 | %101,3 | MHP | %64,9 |
| Büyüksümbüller Mah. | 1 | 102 | %100,0 | MHP | %76,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.603 | %83,6 | MHP | %36,2 |
| Davutlar Mah. | 1 | 241 | %97,9 | MHP | %61,1 |
| Dazyurt Mah. | 1 | 270 | %98,9 | MHP | %76,2 |
| Demirci Mah. | 1 | 56 | %96,4 | MHP | %86,8 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 211 | %99,5 | MHP | %92,0 |
| Düzlen Mah. | 2 | 360 | %100,6 | MHP | %83,9 |
| Emlakdere Mah. | 2 | 514 | %91,1 | MHP | %47,3 |
| Evrenos Mah. | 1 | 269 | %94,8 | MHP | %53,3 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.421 | %86,3 | MHP | %58,4 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 29 | %103,5 | MHP | %85,7 |
| Gülbahçe Mah. | 1 | 238 | %91,2 | İYİ | %70,2 |
| Gürle Mah. | 1 | 110 | %101,8 | MHP | %62,8 |
| Güzelyurt Mah. | 42 | 14.434 | %84,7 | İYİ | %56,7 |
| Hafsa Sultan Mah. | 26 | 8.995 | %86,1 | İYİ | %47,4 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 118 | %94,9 | MHP | %71,3 |
| Karaali Mah. | 2 | 533 | %94,2 | MHP | %49,7 |
| Karahüseyinli Mah. | 1 | 29 | %106,9 | MHP | %81,5 |
| Karakılıçlı Mah. | 1 | 294 | %94,9 | MHP | %65,6 |
| Karakoca Mah. | 1 | 225 | %94,2 | MHP | %79,4 |
| Karaveliler Mah. | 1 | 110 | %101,8 | MHP | %72,2 |
| Karayağcıhacılar Mah. | 1 | 30 | %110,0 | İYİ | %46,9 |
| Kayapınar Mah. | 4 | 889 | %95,6 | MHP | %45,2 |
| Kaynak Mah. | 10 | 3.337 | %88,3 | MHP | %53,5 |
| Keçili Köy Mah. | 4 | 1.278 | %89,4 | MHP | %49,0 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 106 | %99,1 | MHP | %87,1 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 29 | %110,3 | MHP | %77,8 |
| Koruköy Mah. | 1 | 118 | %94,1 | MHP | %57,0 |
| Kozaklar Mah. | 1 | 58 | %96,6 | MHP | %72,6 |
| Kuyualan Mah. | 11 | 3.814 | %85,9 | MHP | %48,0 |
| Küçükbelen Mah. | 1 | 144 | %93,1 | MHP | %66,4 |
| Küçüksümbüller Mah. | 1 | 59 | %94,9 | MHP | %77,1 |
| Lalapaşa Mah. | 7 | 2.282 | %85,1 | MHP | %50,6 |
| Laleli Mah. | 12 | 3.939 | %85,1 | İYİ | %52,4 |
| Maldan Mah. | 2 | 628 | %97,8 | MHP | %80,0 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 20 | 6.708 | %84,6 | HDP | %60,3 |
| Merkez Efendi Mah. | 25 | 8.423 | %84,3 | İYİ | %52,2 |
| Mesir Mah. | 13 | 4.045 | %87,6 | İYİ | %52,2 |
| Mollasüleymanlı Mah. | 1 | 25 | %104,0 | MHP | %68,0 |
| Muradiye Mah. | 39 | 13.270 | %80,4 | MHP | %46,8 |
| Mutlu Mah. | 10 | 3.134 | %85,0 | MHP | %49,6 |
| Müslih Mah. | 1 | 140 | %100,0 | MHP | %80,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 179 | %100,6 | MHP | %76,4 |
| Osmancalı Mah. | 2 | 354 | %96,6 | MHP | %51,0 |
| Otmanlar Mah. | 1 | 128 | %95,3 | MHP | %62,8 |
| Pelitalan Mah. | 3 | 798 | %96,5 | MHP | %54,3 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 121 | %101,7 | MHP | %83,9 |
| Recepli Mah. | 2 | 372 | %96,8 | MHP | %87,1 |
| Sakallı Mah. | 1 | 162 | %98,2 | MHP | %62,4 |
| Sarıahmetli Mah. | 1 | 148 | %91,9 | MHP | %74,4 |
| Sarınasuhlar Mah. | 1 | 55 | %101,8 | MHP | %63,5 |
| Sarma Mah. | 1 | 299 | %98,0 | MHP | %63,1 |
| Seyitli Mah. | 2 | 499 | %99,4 | MHP | %78,1 |
| Spil Mah. | 5 | 1.535 | %85,5 | İYİ | %40,4 |
| Sümbültepe Mah. | 1 | 43 | %100,0 | MHP | %57,5 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 204 | %100,5 | MHP | %69,7 |
| Tevfikiye Mah. | 25 | 8.283 | %85,1 | İYİ | %50,4 |
| Topçuasım Mah. | 15 | 4.973 | %86,4 | İYİ | %49,2 |
| Turgutalp Mah. | 1 | 198 | %95,0 | İYİ | %65,9 |
| Türkmen Mah. | 1 | 167 | %100,6 | MHP | %65,4 |
| Uncubozköy Mah. | 22 | 7.364 | %84,8 | İYİ | %53,6 |
| Uzunburun Mah. | 1 | 130 | %100,8 | İYİ | %64,7 |
| Uzunlar Mah. | 1 | 153 | %98,0 | MHP | %70,4 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 157 | %98,1 | MHP | %73,1 |
| Yağcılar Mah. | 3 | 785 | %96,7 | MHP | %63,7 |
| Yenimahalle Mah. | 31 | 10.500 | %84,8 | MHP | %54,3 |
| Yuntdağıköseler Mah. | 1 | 181 | %97,2 | MHP | %90,1 |
| Yuntdağyenice Mah. | 2 | 388 | %93,0 | MHP | %89,4 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 434 | %94,7 | MHP | %51,8 |
| Örencik Mah. | 1 | 326 | %100,0 | MHP | %60,5 |
| Örselli Mah. | 1 | 170 | %100,0 | MHP | %89,9 |
| Üçpınar Mah. | 4 | 1.081 | %92,2 | İYİ | %54,5 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 122 | %95,9 | MHP | %74,8 |
| Şamar Mah. | 1 | 107 | %101,9 | İYİ | %66,4 |