%57,4
MHP birinci
64.810 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Soma ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %57,4 ile birinci; 64.810 geçerli oy, katılım %88,0.
Kayıtlı seçmen 79.860 · Oy kullanan 70.242 (katılım %88,0) · Geçerli 64.810 · Geçersiz 5.432
Soma Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 37.213 | %57,4 |
| İYİ | 22.002 | %34,0 |
| SAADET | 1.586 | %2,5 |
| HDP | 850 | %1,3 |
| DSP | 841 | %1,3 |
| DP | 736 | %1,1 |
| BTP | 696 | %1,1 |
| VATAN | 375 | %0,6 |
| Ergün Karaoğlu (bağımsız) | 297 | %0,5 |
| TKP | 214 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Soma mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adil Mah. | 1 | 41 | %95,1 | MHP | %79,0 |
| Akçaavlu Mah. | 1 | 252 | %98,4 | MHP | %64,9 |
| Atatürk Mah. | 18 | 5.952 | %86,5 | MHP | %59,5 |
| Avdan Mah. | 6 | 1.849 | %93,9 | MHP | %51,9 |
| Bayat Mah. | 1 | 259 | %91,9 | MHP | %50,7 |
| Beyce Mah. | 1 | 315 | %98,1 | MHP | %55,5 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 47 | %104,3 | MHP | %85,7 |
| Bozarmut Mah. | 1 | 189 | %86,2 | MHP | %63,5 |
| Büyük Güney Mah. | 1 | 71 | %104,2 | MHP | %58,3 |
| Büyük Işıklar Mah. | 1 | 57 | %98,3 | MHP | %62,3 |
| Cenkyeri Mah. | 8 | 2.329 | %90,2 | MHP | %56,0 |
| Cuma Mah. | 13 | 3.908 | %86,3 | MHP | %60,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.526 | %89,7 | MHP | %61,1 |
| Darkale Mah. | 1 | 85 | %92,9 | MHP | %58,2 |
| Deniş Mah. | 1 | 217 | %97,7 | MHP | %54,1 |
| Dereköy Mah. | 1 | 20 | %110,0 | MHP | %68,2 |
| Devlethan Mah. | 1 | 63 | %90,5 | MHP | %83,3 |
| Dualar Mah. | 1 | 209 | %96,2 | MHP | %74,3 |
| Duğla Mah. | 1 | 102 | %100,0 | MHP | %53,5 |
| Evciler Mah. | 1 | 162 | %98,2 | MHP | %66,2 |
| Eğnez Mah. | 1 | 208 | %94,7 | MHP | %74,9 |
| Göktaş Mah. | 1 | 153 | %98,7 | MHP | %73,8 |
| Hacıyusuf Mah. | 1 | 154 | %89,6 | HDP | %43,0 |
| Hamidiye (MERKEZ) Mah. | 2 | 422 | %93,8 | MHP | %48,8 |
| Hamidiye Mah. | 14 | 4.538 | %86,1 | MHP | %57,6 |
| Hatun Mah. | 1 | 126 | %95,2 | İYİ | %58,6 |
| Heciz Mah. | 1 | 95 | %95,8 | MHP | %56,5 |
| Hürriyet Mah. | 14 | 4.336 | %87,6 | MHP | %58,3 |
| Kaplan Mah. | 1 | 48 | %91,7 | MHP | %48,7 |
| Karacahisar Mah. | 1 | 170 | %100,0 | İYİ | %41,8 |
| Karacakaş Mah. | 2 | 491 | %92,9 | MHP | %69,7 |
| Karamanlı Mah. | 9 | 2.798 | %86,9 | MHP | %57,2 |
| Karaçam Mah. | 1 | 147 | %89,8 | İYİ | %83,6 |
| Kayrakaltı Mah. | 1 | 198 | %99,0 | MHP | %81,0 |
| Kızılören Mah. | 1 | 156 | %94,9 | MHP | %59,4 |
| Kobaklar Mah. | 1 | 11 | %127,3 | MHP | %84,6 |
| Koyundere Mah. | 1 | 49 | %106,1 | MHP | %76,0 |
| Kozanlı Mah. | 1 | 155 | %90,3 | MHP | %58,5 |
| Kozluören Mah. | 1 | 202 | %99,5 | İYİ | %56,3 |
| Kum Mah. | 1 | 122 | %96,7 | İYİ | %49,5 |
| Kurtuluş Mah. | 23 | 7.507 | %83,8 | MHP | %51,2 |
| Küçük Güney Mah. | 1 | 82 | %100,0 | MHP | %42,9 |
| Kiraz Mah. | 1 | 114 | %97,4 | MHP | %38,6 |
| Menteşe Mah. | 1 | 42 | %92,9 | MHP | %55,3 |
| Naldöken Mah. | 1 | 81 | %98,8 | MHP | %72,7 |
| Namazgah Mah. | 13 | 4.233 | %86,2 | MHP | %56,7 |
| Nihat Danışman Mah. | 10 | 3.187 | %83,2 | MHP | %50,6 |
| Onüç Eylül Mah. | 13 | 4.317 | %86,1 | MHP | %58,4 |
| Pirahmet Mah. | 1 | 121 | %101,7 | MHP | %74,3 |
| Samsacı Mah. | 5 | 1.413 | %88,5 | MHP | %58,1 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 64 | %95,3 | MHP | %69,5 |
| Sevişler Mah. | 1 | 221 | %98,2 | MHP | %68,8 |
| Sultaniye Mah. | 1 | 35 | %37,1 | MHP | %58,3 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 48 | %102,1 | MHP | %53,7 |
| Tabanlar Mah. | 1 | 90 | %101,1 | MHP | %67,1 |
| Tekeli Işıklar Mah. | 1 | 173 | %94,2 | MHP | %76,5 |
| Turgutalp Mah. | 29 | 9.382 | %86,7 | MHP | %59,3 |
| Türkali Mah. | 1 | 66 | %101,5 | MHP | %47,1 |
| Türkpiyala Mah. | 1 | 85 | %97,7 | MHP | %66,2 |
| Ularca Mah. | 1 | 305 | %92,1 | İYİ | %88,1 |
| Uruzlar Mah. | 1 | 90 | %100,0 | MHP | %68,3 |
| Vakıflı Mah. | 1 | 56 | %100,0 | MHP | %68,6 |
| Yayladalı Mah. | 1 | 30 | %106,7 | MHP | %57,7 |
| Yağcılı Mah. | 2 | 466 | %94,9 | MHP | %53,1 |
| Yırca Mah. | 1 | 240 | %96,3 | İYİ | %50,0 |
| Zafer Mah. | 17 | 5.229 | %90,0 | MHP | %60,6 |
| Çatalçam Mah. | 1 | 39 | %97,4 | MHP | %40,6 |
| Çavdır Mah. | 1 | 160 | %93,8 | MHP | %50,8 |
| Çevircek Mah. | 1 | 84 | %102,4 | MHP | %73,6 |
| İnönü Mah. | 14 | 4.447 | %88,8 | MHP | %59,0 |
| İstasyon Mah. | 10 | 3.221 | %89,6 | MHP | %59,9 |