%45,4
MHP birinci
97.391 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şehzadeler ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %45,4 ile birinci; 97.391 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 120.879 · Oy kullanan 104.260 (katılım %86,3) · Geçerli 97.391 · Geçersiz 6.869
Şehzadeler Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 44.232 | %45,4 |
| İYİ | 43.383 | %44,6 |
| HDP | 5.513 | %5,7 |
| DP | 1.799 | %1,9 |
| SAADET | 840 | %0,9 |
| DSP | 418 | %0,4 |
| TKP | 382 | %0,4 |
| VATAN | 380 | %0,4 |
| BTP | 273 | %0,3 |
| Ergün Karaoğlu (bağımsız) | 171 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şehzadeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Anafartalar Mah. | 7 | 2.405 | %84,0 | İYİ | %63,0 |
| 2.Anafartalar Mah. | 13 | 4.337 | %81,4 | İYİ | %58,6 |
| Adakale Mah. | 9 | 2.802 | %84,9 | İYİ | %46,1 |
| Adnan Menderes Mah. | 9 | 3.082 | %86,3 | MHP | %56,5 |
| Ahmet Bedevi Mah. | 9 | 2.811 | %88,0 | MHP | %41,7 |
| Akıncılar Mah. | 8 | 2.526 | %84,8 | İYİ | %52,5 |
| Akpınar Mah. | 13 | 4.238 | %88,5 | MHP | %54,4 |
| Alaybey Mah. | 20 | 6.708 | %84,7 | MHP | %47,7 |
| Arda Mah. | 11 | 3.831 | %86,4 | MHP | %49,3 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 101 | %91,1 | İYİ | %59,5 |
| Aşağıçobanisa Mah. | 7 | 2.316 | %89,6 | İYİ | %52,1 |
| Bayındırlık Mah. | 6 | 1.781 | %86,5 | MHP | %55,2 |
| Belenyenice Mah. | 1 | 170 | %94,7 | MHP | %64,9 |
| Dere Mah. | 4 | 1.186 | %87,7 | MHP | %50,3 |
| Dilşikar Mah. | 12 | 3.922 | %84,1 | MHP | %50,7 |
| Dinçer Mah. | 7 | 2.360 | %81,5 | İYİ | %48,3 |
| Ege Mah. | 11 | 3.512 | %85,4 | MHP | %50,5 |
| Gediz Mah. | 3 | 822 | %90,4 | MHP | %53,2 |
| Gökbel Mah. | 1 | 271 | %95,6 | MHP | %83,0 |
| Göktaşlı Mah. | 9 | 2.824 | %84,4 | MHP | %48,1 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 142 | %93,7 | MHP | %64,2 |
| Hacıhaliller Mah. | 3 | 855 | %93,5 | İYİ | %51,4 |
| Halıtlı Mah. | 2 | 418 | %93,3 | MHP | %60,1 |
| Hamzabeyli Mah. | 2 | 573 | %93,9 | İYİ | %58,6 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 98 | %102,0 | MHP | %64,0 |
| Kalemli Mah. | 1 | 295 | %97,3 | MHP | %75,6 |
| Karaağaçlı Mah. | 6 | 1.794 | %91,0 | MHP | %54,4 |
| Karaoğlanlı Mah. | 5 | 1.475 | %90,3 | İYİ | %50,2 |
| Karayenice Mah. | 2 | 383 | %96,1 | MHP | %72,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 12 | 3.903 | %86,0 | HDP | %46,7 |
| Kağan Mah. | 1 | 210 | %97,6 | MHP | %66,3 |
| Kırançiftliği Mah. | 1 | 87 | %101,2 | İYİ | %48,2 |
| Kocatepe Mah. | 4 | 1.091 | %89,0 | MHP | %50,2 |
| Kuşlubahçe Mah. | 11 | 3.522 | %85,5 | İYİ | %49,2 |
| Mimarsinan Mah. | 9 | 3.028 | %83,9 | İYİ | %54,7 |
| Nurlupınar Mah. | 5 | 1.642 | %86,6 | MHP | %63,8 |
| Nişancıpaşa Mah. | 8 | 2.789 | %85,8 | İYİ | %50,6 |
| Peker Mah. | 17 | 5.762 | %83,4 | İYİ | %57,5 |
| Sakarya Mah. | 12 | 3.980 | %85,2 | İYİ | %55,7 |
| Sancaklıbozköy Mah. | 5 | 1.628 | %92,1 | MHP | %50,9 |
| Sancaklıkayadibi Mah. | 1 | 112 | %102,7 | MHP | %67,6 |
| Sancaklıuzunçınar Mah. | 1 | 110 | %99,1 | İYİ | %55,3 |
| Sancaklıçeşmebaşı Mah. | 1 | 189 | %97,9 | MHP | %63,4 |
| Sancaklıiğdecik Mah. | 3 | 832 | %94,6 | MHP | %55,4 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 170 | %94,7 | MHP | %61,0 |
| Saruhan Mah. | 6 | 2.091 | %86,8 | MHP | %53,0 |
| Selimşahlar Mah. | 4 | 1.350 | %87,9 | MHP | %50,7 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 135 | %99,3 | MHP | %54,7 |
| Tepecik Mah. | 1 | 239 | %98,7 | MHP | %65,6 |
| Tunca Mah. | 8 | 2.481 | %85,0 | İYİ | %48,9 |
| Turgut Özal Mah. | 7 | 2.022 | %86,7 | HDP | %41,3 |
| Tilkisüleymaniye Mah. | 2 | 400 | %97,3 | MHP | %49,9 |
| Utku Mah. | 7 | 2.194 | %84,7 | İYİ | %57,0 |
| Veziroğlu Mah. | 1 | 256 | %94,9 | MHP | %58,1 |
| Yarhasanlar Mah. | 21 | 7.303 | %84,7 | İYİ | %52,0 |
| Yeniharmandalı Mah. | 1 | 230 | %97,0 | İYİ | %49,2 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 945 | %94,8 | İYİ | %88,0 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 592 | %92,6 | MHP | %53,5 |
| Yukarıçobanisa Mah. | 1 | 347 | %94,8 | MHP | %57,3 |
| Çamköy Mah. | 1 | 128 | %96,1 | MHP | %58,6 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.094 | %82,5 | İYİ | %46,9 |
| Çavuşoğlu Mah. | 1 | 264 | %83,7 | İYİ | %58,3 |
| Çerkezmahmudiye Mah. | 1 | 73 | %100,0 | MHP | %50,7 |
| Çınarlıkuyu Mah. | 3 | 752 | %86,6 | İYİ | %66,6 |
| İbrahimçelebi Mah. | 8 | 2.656 | %84,0 | İYİ | %50,3 |
| İshakçelebı Mah. | 4 | 1.128 | %85,9 | MHP | %54,3 |
| Şehitler Mah. | 21 | 7.106 | %86,0 | MHP | %47,4 |