Köprübaşı · Büyükşehir belediye başkanı
%50,8
MHP birinci
9.367 geçerli oy · katılım %93,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprübaşı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %50,8 ile birinci; 9367 geçerli oy, katılım %93,6.
Köprübaşı
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaalan Mah. | 1 | 75 | %100,0 | MHP | %48,5 |
| Alanyolu Mah. | 2 | 394 | %95,2 | İYİ | %54,9 |
| Armağan Mah. | 1 | 140 | %93,6 | MHP | %66,7 |
| Arpacı Mah. | 1 | 119 | %97,5 | MHP | %68,5 |
| Atatürk Mah. | 3 | 898 | %91,0 | İYİ | %57,5 |
| Azimli Mah. | 1 | 48 | %100,0 | İYİ | %57,5 |
| Borlu Mah. | 6 | 1.885 | %92,2 | İYİ | %50,8 |
| Bozburun Mah. | 1 | 97 | %93,8 | İYİ | %54,6 |
| Cıcıklı Mah. | 1 | 88 | %100,0 | MHP | %84,5 |
| Döğüşeren Mah. | 1 | 83 | %90,4 | MHP | %62,0 |
| Esat Mah. | 1 | 60 | %101,7 | MHP | %46,3 |
| Gökveliler Mah. | 1 | 136 | %97,8 | MHP | %75,4 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 66 | %97,0 | İYİ | %69,4 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 56 | %103,6 | MHP | %82,5 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 91 | %98,9 | MHP | %50,6 |
| Karaelmacık Mah. | 1 | 119 | %93,3 | MHP | %76,0 |
| Karyağdı Mah. | 1 | 69 | %95,7 | MHP | %67,7 |
| Kasar Mah. | 1 | 66 | %97,0 | MHP | %58,2 |
| Kavakyeri Mah. | 1 | 178 | %94,4 | MHP | %65,7 |
| Kemhallı Mah. | 1 | 214 | %95,8 | MHP | %65,5 |
| Kıdırcık Mah. | 1 | 105 | %100,0 | MHP | %48,9 |
| Kınık Mah. | 1 | 53 | %101,9 | İYİ | %67,3 |
| Kıranşeyh Mah. | 1 | 296 | %92,9 | İYİ | %57,0 |
| Kozaklı Mah. | 1 | 103 | %95,2 | İYİ | %49,4 |
| Kulalı Mah. | 1 | 53 | %103,8 | İYİ | %50,9 |
| Kurtlar Mah. | 1 | 136 | %95,6 | İYİ | %55,5 |
| Killik Mah. | 1 | 63 | %98,4 | İYİ | %59,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 3 | 821 | %90,5 | İYİ | %57,8 |
| Mestanlı Mah. | 1 | 26 | %111,5 | MHP | %48,3 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.266 | %91,3 | MHP | %47,6 |
| Rağıllar Mah. | 1 | 79 | %98,7 | MHP | %77,3 |
| Saraycık Mah. | 1 | 154 | %98,1 | MHP | %52,5 |
| Sargaç Mah. | 1 | 79 | %97,5 | MHP | %73,2 |
| Selviler Mah. | 1 | 44 | %106,8 | MHP | %65,1 |
| Temrek Mah. | 4 | 1.348 | %89,7 | İYİ | %50,3 |
| Tokmaklı Mah. | 1 | 149 | %98,7 | MHP | %54,0 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 39 | %107,7 | İYİ | %59,5 |
| Yabacı Mah. | 1 | 52 | %101,9 | MHP | %67,3 |
| Yardere Mah. | 1 | 41 | %102,4 | İYİ | %57,9 |
| Yenice Mah. | 1 | 186 | %96,8 | MHP | %61,8 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 160 | %93,1 | MHP | %75,8 |
| Yumuklar Mah. | 1 | 168 | %94,6 | MHP | %71,7 |
| Çarıklar Mah. | 1 | 79 | %93,7 | MHP | %87,7 |
| Çavullar Mah. | 1 | 119 | %99,2 | MHP | %80,9 |
| Çayköy Mah. | 1 | 97 | %101,0 | MHP | %89,4 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 237 | %98,7 | MHP | %66,5 |