%65,0
MHP birinci
19.485 geçerli oy · katılım %92,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gördes ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %65,0 ile birinci; 19.485 geçerli oy, katılım %92,4.
Kayıtlı seçmen 22.838 · Oy kullanan 21.102 (katılım %92,4) · Geçerli 19.485 · Geçersiz 1.617
Gördes Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 12.666 | %65,0 |
| İYİ | 5.914 | %30,4 |
| DP | 247 | %1,3 |
| SAADET | 198 | %1,0 |
| HDP | 128 | %0,7 |
| VATAN | 105 | %0,5 |
| DSP | 86 | %0,4 |
| BTP | 67 | %0,3 |
| TKP | 52 | %0,3 |
| Ergün Karaoğlu (bağımsız) | 22 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gördes mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 5 | 1.547 | %87,9 | MHP | %63,4 |
| Akpınar Mah. | 1 | 157 | %97,5 | MHP | %83,3 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.177 | %92,5 | MHP | %55,8 |
| Balıklı Mah. | 1 | 228 | %93,4 | MHP | %70,6 |
| Bayat Mah. | 1 | 94 | %98,9 | MHP | %63,2 |
| Benlieli Mah. | 1 | 204 | %97,6 | MHP | %86,5 |
| Beğel Mah. | 1 | 294 | %95,6 | MHP | %68,3 |
| Beğenler Mah. | 1 | 273 | %97,8 | MHP | %72,3 |
| Beşeylül Mah. | 2 | 506 | %91,1 | MHP | %62,6 |
| Boyalı Mah. | 2 | 387 | %91,7 | MHP | %53,0 |
| Börez Mah. | 1 | 281 | %95,4 | MHP | %80,2 |
| Cuma Mah. | 3 | 1.030 | %87,8 | MHP | %60,8 |
| Dalkara Mah. | 1 | 45 | %104,4 | MHP | %78,3 |
| Dargıl Mah. | 1 | 283 | %90,5 | MHP | %87,2 |
| Deliçoban Mah. | 1 | 290 | %98,6 | MHP | %96,8 |
| Dereçiftlik Mah. | 1 | 170 | %90,6 | MHP | %55,8 |
| Doğanpınar Mah. | 1 | 223 | %91,9 | MHP | %83,4 |
| Dutluca Mah. | 1 | 176 | %96,6 | MHP | %57,3 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 128 | %100,0 | MHP | %58,8 |
| Divan Mah. | 4 | 1.096 | %88,8 | MHP | %57,3 |
| Efendili Mah. | 1 | 177 | %93,8 | MHP | %63,0 |
| Evciler Mah. | 2 | 441 | %93,2 | MHP | %68,6 |
| Fundacık Mah. | 1 | 276 | %95,3 | MHP | %66,0 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 67 | %98,5 | MHP | %74,6 |
| Güneşli Mah. | 4 | 1.282 | %89,2 | MHP | %57,4 |
| Hüseyni Baba Mah. | 4 | 1.080 | %89,5 | MHP | %66,3 |
| Kabakoz Mah. | 1 | 101 | %96,0 | İYİ | %62,2 |
| Kalemoğlu Mah. | 1 | 323 | %92,0 | İYİ | %52,7 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 114 | %100,0 | MHP | %75,5 |
| Karakeçili Mah. | 1 | 84 | %103,6 | MHP | %70,9 |
| Karayakup Mah. | 1 | 82 | %97,6 | MHP | %64,1 |
| Karayağcı Mah. | 2 | 402 | %93,5 | MHP | %85,2 |
| Kayacık Mah. | 2 | 674 | %90,1 | MHP | %54,7 |
| Kaşıkçı Mah. | 2 | 418 | %93,5 | MHP | %55,6 |
| Kılcanlar Mah. | 1 | 152 | %99,3 | MHP | %65,7 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 335 | %94,0 | MHP | %78,7 |
| Kıymık Mah. | 1 | 162 | %95,7 | MHP | %45,8 |
| Kızıldam Mah. | 1 | 276 | %91,3 | MHP | %85,0 |
| Kobaklar Mah. | 2 | 360 | %95,3 | MHP | %63,8 |
| Korubaşı Mah. | 1 | 206 | %92,7 | MHP | %73,0 |
| Kuyucakkarapınar Mah. | 1 | 76 | %101,3 | MHP | %85,3 |
| Kuşlukköy Mah. | 1 | 130 | %100,0 | MHP | %81,8 |
| Köseler Mah. | 2 | 468 | %93,4 | MHP | %85,5 |
| Kürekçi Mah. | 1 | 113 | %97,4 | MHP | %69,6 |
| Malaz Mah. | 1 | 145 | %91,7 | MHP | %74,1 |
| Malkoca Mah. | 1 | 160 | %96,3 | MHP | %52,7 |
| Nakıpağa Mah. | 3 | 940 | %90,9 | MHP | %60,2 |
| Oğulduruk Mah. | 1 | 319 | %95,0 | MHP | %81,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 84 | %103,6 | MHP | %69,2 |
| Salur Mah. | 1 | 327 | %96,9 | MHP | %62,6 |
| Sarıaliler Mah. | 1 | 173 | %97,1 | MHP | %69,2 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 330 | %95,2 | MHP | %71,4 |
| Tüpüler Mah. | 1 | 148 | %93,2 | MHP | %78,7 |
| Ulgar Mah. | 1 | 218 | %99,1 | MHP | %70,2 |
| Uzunçam Mah. | 3 | 999 | %90,4 | MHP | %58,0 |
| Yakaköy Mah. | 2 | 520 | %94,2 | MHP | %51,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 136 | %97,8 | İYİ | %50,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 87 | %95,4 | MHP | %76,3 |
| Çatalarmut Mah. | 1 | 210 | %90,0 | MHP | %85,3 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 60 | %91,7 | İYİ | %48,2 |
| Çiçekli Mah. | 3 | 765 | %91,2 | MHP | %61,6 |
| Çiğiller Mah. | 2 | 390 | %95,4 | MHP | %60,7 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 61 | %98,4 | MHP | %68,6 |
| Şeyhyayla Mah. | 2 | 378 | %91,8 | MHP | %74,6 |