%55,6
MHP birinci
65.071 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaşehir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %55,6 ile birinci; 65.071 geçerli oy, katılım %91,4.
Kayıtlı seçmen 76.218 · Oy kullanan 69.624 (katılım %91,4) · Geçerli 65.071 · Geçersiz 4.553
Alaşehir Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 36.171 | %55,6 |
| İYİ | 23.671 | %36,4 |
| HDP | 2.088 | %3,2 |
| DP | 1.052 | %1,6 |
| SAADET | 700 | %1,1 |
| DSP | 568 | %0,9 |
| VATAN | 334 | %0,5 |
| BTP | 216 | %0,3 |
| TKP | 187 | %0,3 |
| Ergün Karaoğlu (bağımsız) | 84 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkeçili Mah. | 2 | 526 | %94,9 | MHP | %52,0 |
| Alhan Mah. | 2 | 382 | %99,0 | MHP | %74,9 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 258 | %95,7 | MHP | %48,9 |
| Azıtepe Mah. | 1 | 302 | %98,7 | MHP | %78,9 |
| Badınca Mah. | 2 | 351 | %95,2 | İYİ | %54,1 |
| Bahadır Mah. | 2 | 549 | %98,2 | MHP | %84,5 |
| Bahçedere Mah. | 1 | 59 | %98,3 | MHP | %82,7 |
| Bahçeliköy Mah. | 1 | 149 | %94,0 | MHP | %77,6 |
| Baklacı Mah. | 3 | 822 | %93,8 | MHP | %58,1 |
| Barış Mah. | 5 | 1.428 | %89,4 | MHP | %38,9 |
| Belenyaka Mah. | 2 | 531 | %97,2 | MHP | %67,6 |
| Beşeylül Mah. | 12 | 3.967 | %86,7 | MHP | %49,7 |
| Caberburhan Mah. | 2 | 445 | %95,1 | HDP | %42,9 |
| Caberfakılı Mah. | 2 | 461 | %95,4 | MHP | %57,3 |
| Caberkonaklı Mah. | 1 | 257 | %97,3 | MHP | %44,2 |
| Dağarlar Mah. | 2 | 474 | %94,5 | MHP | %60,3 |
| Dağhacıyusuf Mah. | 4 | 1.238 | %94,1 | MHP | %67,8 |
| Delemenler Mah. | 7 | 1.587 | %93,1 | MHP | %58,0 |
| Erenköy Mah. | 1 | 154 | %97,4 | MHP | %63,4 |
| Esen Tepe Mah. | 3 | 916 | %87,1 | MHP | %64,9 |
| Evrenli Mah. | 1 | 246 | %97,6 | MHP | %79,1 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.272 | %89,1 | MHP | %49,4 |
| Göbekli Mah. | 1 | 312 | %97,8 | MHP | %53,3 |
| Gülenyaka Mah. | 1 | 144 | %96,5 | İYİ | %48,0 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 347 | %93,4 | MHP | %79,3 |
| Gümüşçay Mah. | 2 | 622 | %96,8 | MHP | %51,9 |
| Gürsu Mah. | 1 | 91 | %96,7 | MHP | %93,1 |
| Girelli Mah. | 3 | 991 | %94,5 | MHP | %67,5 |
| Hacıaliler Mah. | 2 | 439 | %89,8 | MHP | %61,7 |
| Hacıbey Mah. | 9 | 3.021 | %90,3 | MHP | %56,4 |
| Horzumalayaka Mah. | 1 | 243 | %98,4 | MHP | %58,3 |
| Horzumembelli Mah. | 1 | 117 | %67,5 | MHP | %68,1 |
| Horzumkeserler Mah. | 3 | 517 | %95,6 | MHP | %68,8 |
| Horzumsazdere Mah. | 1 | 130 | %99,2 | MHP | %64,6 |
| Ilgın Mah. | 1 | 200 | %94,5 | MHP | %55,2 |
| Ilıca Mah. | 2 | 527 | %90,7 | MHP | %39,9 |
| Işıklar Mah. | 2 | 548 | %95,8 | MHP | %65,6 |
| Karacalar Mah. | 1 | 131 | %98,5 | MHP | %57,4 |
| Karadağ Mah. | 1 | 183 | %96,2 | MHP | %76,6 |
| Kasaplı Mah. | 2 | 539 | %96,1 | MHP | %63,7 |
| Kavaklıdere Mah. | 12 | 3.469 | %89,7 | MHP | %58,7 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 1.194 | %93,1 | MHP | %60,1 |
| Kestanederesi Mah. | 1 | 77 | %103,9 | MHP | %87,7 |
| Kozluca Mah. | 2 | 412 | %97,6 | MHP | %83,1 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.462 | %86,3 | MHP | %50,2 |
| Kurudere Mah. | 1 | 166 | %97,6 | MHP | %71,5 |
| Killik Mah. | 7 | 1.881 | %93,1 | MHP | %56,1 |
| Matarlı Mah. | 1 | 83 | %97,6 | MHP | %66,2 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.388 | %89,2 | MHP | %60,0 |
| Narlıdere Mah. | 2 | 366 | %96,5 | MHP | %71,2 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 456 | %98,7 | MHP | %71,8 |
| Piyadeler Mah. | 4 | 1.137 | %94,6 | MHP | %56,6 |
| Sakarya Mah. | 8 | 2.531 | %87,4 | İYİ | %49,5 |
| Sarıpınar Mah. | 2 | 598 | %94,8 | MHP | %68,0 |
| Sarısu Mah. | 7 | 2.400 | %89,1 | MHP | %51,4 |
| Selce Mah. | 1 | 203 | %100,5 | MHP | %70,5 |
| Serinköy Mah. | 1 | 88 | %98,9 | İYİ | %50,6 |
| Serinyayla Mah. | 2 | 586 | %98,8 | MHP | %83,5 |
| Sobran Mah. | 2 | 530 | %97,4 | MHP | %83,1 |
| Soğanlı Mah. | 2 | 389 | %94,6 | MHP | %62,9 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.562 | %87,9 | İYİ | %49,5 |
| Soğukyurt Mah. | 1 | 197 | %99,5 | MHP | %80,1 |
| Subaşı Mah. | 3 | 718 | %97,1 | MHP | %60,5 |
| Tepeköy Mah. | 5 | 1.500 | %94,3 | MHP | %71,0 |
| Toygar Mah. | 2 | 376 | %95,7 | MHP | %49,7 |
| Türkmen Mah. | 1 | 160 | %97,5 | MHP | %72,5 |
| Uluderbent Mah. | 7 | 2.127 | %92,1 | MHP | %49,9 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.646 | %90,0 | MHP | %55,1 |
| Yenice Mah. | 8 | 2.376 | %88,5 | İYİ | %54,1 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 397 | %95,7 | İYİ | %55,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 10 | 2.890 | %94,4 | İYİ | %50,8 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 95 | %100,0 | MHP | %86,0 |
| Çakırcaali Mah. | 2 | 366 | %96,5 | MHP | %60,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 107 | %100,0 | MHP | %83,5 |
| Çarıkbozdağ Mah. | 1 | 323 | %98,1 | MHP | %80,7 |
| Çarıkkaralar Mah. | 1 | 110 | %100,9 | MHP | %89,4 |
| Çarıktekke Mah. | 1 | 124 | %100,8 | MHP | %84,3 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 321 | %94,7 | MHP | %76,6 |
| Çeşneli Mah. | 2 | 366 | %99,2 | MHP | %56,9 |
| Örencik Mah. | 3 | 505 | %96,0 | MHP | %64,5 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 229 | %92,6 | İYİ | %68,4 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 223 | %96,0 | MHP | %54,8 |
| İsmailbey Mah. | 1 | 114 | %102,6 | MHP | %82,3 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 200 | %95,0 | MHP | %84,2 |
| İstasyon Mah. | 17 | 5.813 | %85,6 | MHP | %48,7 |
| Şahyar Mah. | 2 | 551 | %93,1 | MHP | %55,5 |
| Şeyh Sinan Mah. | 7 | 1.930 | %91,1 | MHP | %50,9 |