%49,4
MHP birinci
106.122 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akhisar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %49,4 ile birinci; 106.122 geçerli oy, katılım %87,6.
Kayıtlı seçmen 131.496 · Oy kullanan 115.157 (katılım %87,6) · Geçerli 106.122 · Geçersiz 9.035
Akhisar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 52.385 | %49,4 |
| İYİ | 46.349 | %43,7 |
| HDP | 1.792 | %1,7 |
| DP | 1.432 | %1,4 |
| DSP | 1.364 | %1,3 |
| SAADET | 1.257 | %1,2 |
| VATAN | 547 | %0,5 |
| TKP | 388 | %0,4 |
| Ergün Karaoğlu (bağımsız) | 319 | %0,3 |
| BTP | 289 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkocalı Mah. | 1 | 333 | %99,1 | MHP | %85,2 |
| Akselendi Mah. | 5 | 1.658 | %86,1 | İYİ | %48,8 |
| Akçaalan Mah. | 1 | 178 | %96,1 | MHP | %63,2 |
| Akçeşme Mah. | 1 | 158 | %96,2 | MHP | %66,4 |
| Arabacıbozköy Mah. | 3 | 874 | %92,5 | MHP | %64,5 |
| Atatürk Mah. | 29 | 9.576 | %84,6 | İYİ | %54,9 |
| Aşağıdolma Mah. | 1 | 168 | %97,0 | MHP | %77,7 |
| Ballıca Mah. | 4 | 1.242 | %91,1 | İYİ | %48,6 |
| Başlamış Mah. | 1 | 232 | %94,4 | MHP | %62,2 |
| Bekirler Mah. | 1 | 158 | %94,9 | İYİ | %49,3 |
| Beyoba Mah. | 5 | 1.480 | %92,3 | İYİ | %70,8 |
| Boyalılar Mah. | 1 | 80 | %96,3 | İYİ | %56,3 |
| Büknüş Mah. | 1 | 311 | %90,0 | İYİ | %52,2 |
| Bünyanosmaniye Mah. | 1 | 343 | %95,0 | İYİ | %52,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.797 | %89,2 | MHP | %62,1 |
| Dayıoğlu Mah. | 1 | 152 | %97,4 | İYİ | %47,8 |
| Dağdere Mah. | 6 | 1.724 | %94,5 | MHP | %51,5 |
| Dereköy Mah. | 3 | 800 | %96,1 | İYİ | %55,6 |
| Dolmadeğirmen Mah. | 2 | 449 | %97,6 | MHP | %72,9 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 328 | %94,2 | MHP | %75,2 |
| Doğuca Mah. | 1 | 143 | %96,5 | MHP | %49,2 |
| Durasıl Mah. | 1 | 329 | %81,2 | MHP | %70,2 |
| Dingiller Mah. | 1 | 161 | %94,4 | MHP | %57,4 |
| Efendi Mah. | 31 | 10.411 | %87,5 | MHP | %63,2 |
| Erdelli Mah. | 1 | 308 | %95,8 | MHP | %64,8 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 206 | %96,6 | MHP | %52,5 |
| Evkafteke Mah. | 1 | 53 | %96,2 | MHP | %87,8 |
| Göcek Mah. | 1 | 251 | %98,8 | MHP | %54,8 |
| Gökçeahmet Mah. | 3 | 768 | %94,4 | MHP | %84,0 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 178 | %100,6 | MHP | %49,7 |
| Hacı İshak Mah. | 24 | 7.907 | %82,1 | İYİ | %45,6 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 309 | %97,7 | MHP | %71,1 |
| Hacıibrahimler Mah. | 1 | 79 | %96,2 | MHP | %58,2 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 99 | %91,9 | MHP | %58,6 |
| Hamitköy Mah. | 1 | 295 | %95,6 | MHP | %63,7 |
| Hanpaşa Mah. | 2 | 691 | %96,1 | MHP | %53,3 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 201 | %91,5 | MHP | %67,8 |
| Has Hoca Mah. | 7 | 2.248 | %86,7 | MHP | %52,7 |
| Hasköy Mah. | 1 | 284 | %92,6 | MHP | %63,8 |
| Hürriyet Mah. | 47 | 15.545 | %84,1 | İYİ | %48,2 |
| Işıkköy Mah. | 2 | 422 | %95,5 | MHP | %70,3 |
| Kabaağaçkıran Mah. | 1 | 32 | %100,0 | MHP | %73,1 |
| Kadıdağı Mah. | 2 | 587 | %93,9 | MHP | %58,4 |
| Kapaklı Mah. | 3 | 727 | %89,7 | İYİ | %57,3 |
| Karabörklü Mah. | 1 | 192 | %96,4 | MHP | %52,4 |
| Karaköy Mah. | 1 | 182 | %95,6 | MHP | %56,6 |
| Karayağcı Mah. | 1 | 140 | %100,0 | MHP | %70,6 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 247 | %93,5 | MHP | %57,5 |
| Kayalıoğlu Mah. | 5 | 1.525 | %90,7 | İYİ | %63,4 |
| Kayganlı Mah. | 1 | 44 | %104,6 | MHP | %86,8 |
| Kethüda Mah. | 13 | 4.304 | %85,1 | İYİ | %51,9 |
| Kızlaralanı Mah. | 1 | 267 | %97,8 | MHP | %80,0 |
| Kobaşdere Mah. | 1 | 76 | %101,3 | MHP | %74,7 |
| Kocakağan Mah. | 2 | 663 | %95,0 | MHP | %80,7 |
| Kulaksızlar Mah. | 1 | 139 | %97,8 | MHP | %76,1 |
| Kurtulmuş Mah. | 1 | 214 | %97,2 | MHP | %64,7 |
| Kömürcü Mah. | 2 | 469 | %97,9 | MHP | %68,3 |
| Mecidiye Mah. | 3 | 1.002 | %87,4 | İYİ | %50,4 |
| Medar Mah. | 5 | 1.589 | %87,2 | İYİ | %54,8 |
| Moralılar Mah. | 1 | 128 | %89,8 | İYİ | %68,3 |
| Musaca Mah. | 1 | 58 | %103,5 | MHP | %44,4 |
| Musalar Mah. | 1 | 123 | %100,0 | MHP | %63,4 |
| Muştullar Mah. | 1 | 229 | %95,6 | İYİ | %46,9 |
| Paşa Mah. | 5 | 1.429 | %83,5 | İYİ | %59,8 |
| Pekmezci Mah. | 1 | 152 | %98,0 | MHP | %61,9 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 242 | %95,0 | İYİ | %52,5 |
| Ragıp Bey Mah. | 17 | 5.776 | %83,9 | İYİ | %62,9 |
| Rahmiye Mah. | 1 | 82 | %97,6 | İYİ | %56,9 |
| Reşat Bey Mah. | 33 | 10.695 | %85,5 | İYİ | %52,6 |
| Sabancılar Mah. | 1 | 191 | %94,2 | MHP | %47,7 |
| Sakarkaya Mah. | 2 | 420 | %96,0 | MHP | %52,3 |
| Sarılar Mah. | 1 | 251 | %95,2 | MHP | %70,5 |
| Sarıçalı Mah. | 2 | 484 | %95,7 | MHP | %52,2 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 199 | %98,5 | MHP | %71,9 |
| Sazoba Mah. | 2 | 619 | %83,8 | İYİ | %66,1 |
| Sağrakçı Mah. | 1 | 227 | %96,9 | MHP | %61,6 |
| Selvili Mah. | 1 | 189 | %94,2 | MHP | %74,2 |
| Selçikli Mah. | 4 | 1.099 | %97,0 | MHP | %74,6 |
| Seyit Ahmet Mah. | 13 | 4.483 | %87,3 | MHP | %51,1 |
| Seğirdim Mah. | 2 | 269 | %95,9 | MHP | %66,2 |
| Sırtköy Mah. | 1 | 78 | %94,9 | MHP | %64,1 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 54 | %100,0 | MHP | %86,5 |
| Süleymanköy Mah. | 1 | 201 | %93,5 | İYİ | %52,0 |
| Süleymanlı Mah. | 7 | 1.831 | %90,6 | MHP | %54,0 |
| Sünnetçiler Mah. | 1 | 296 | %97,6 | İYİ | %85,1 |
| Sindelli Mah. | 1 | 326 | %95,4 | İYİ | %54,0 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 57 | %96,5 | MHP | %65,3 |
| Topluca Mah. | 1 | 138 | %92,8 | MHP | %59,2 |
| Tütenli Mah. | 2 | 509 | %90,2 | MHP | %49,2 |
| Ulu Camii Mah. | 24 | 7.936 | %86,6 | MHP | %59,5 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 96 | %100,0 | MHP | %66,3 |
| Yatağan Mah. | 1 | 238 | %93,3 | İYİ | %88,4 |
| Yayakırıldık Mah. | 2 | 474 | %96,8 | MHP | %65,9 |
| Yaykın Mah. | 1 | 285 | %96,1 | MHP | %61,0 |
| Yenice Mah. | 2 | 502 | %91,6 | MHP | %76,1 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 155 | %96,1 | MHP | %77,7 |
| Yeğenoba Mah. | 1 | 260 | %97,3 | MHP | %67,4 |
| Zeytinlibağ Mah. | 1 | 75 | %102,7 | MHP | %76,2 |
| Zeytinliova Mah. | 8 | 2.579 | %86,6 | İYİ | %49,6 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.060 | %95,0 | MHP | %73,0 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 334 | %95,8 | MHP | %73,4 |
| Çıtak Mah. | 1 | 240 | %95,0 | MHP | %81,6 |
| Çobanhasan Mah. | 2 | 372 | %92,5 | İYİ | %48,5 |
| Çoruk Mah. | 1 | 64 | %85,9 | MHP | %55,3 |
| Üçavlu Mah. | 1 | 306 | %97,7 | MHP | %64,9 |
| İnönü Mah. | 17 | 5.656 | %84,4 | İYİ | %55,8 |
| İsaca Mah. | 2 | 440 | %95,2 | MHP | %81,0 |
| Şehitler Mah. | 1 | 136 | %100,7 | MHP | %69,9 |
| Şeyhisa Mah. | 4 | 1.125 | %85,5 | MHP | %55,9 |