%75,9
AK PARTİ birinci
9.211 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pütürge ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %75,9 ile birinci; 9211 geçerli oy, katılım %81,0.
Kayıtlı seçmen 11.718 · Oy kullanan 9.489 (katılım %81,0) · Geçerli 9.211 · Geçersiz 278
Pütürge Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.989 | %75,9 |
| SAADET | 1.603 | %17,4 |
| CHP | 535 | %5,8 |
| HDP | 31 | %0,3 |
| DP | 21 | %0,2 |
| BTP | 16 | %0,2 |
| DSP | 6 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,0 |
| VATAN | 4 | %0,0 |
| Şerif Demirel (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pütürge mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktarla Mah. | 1 | 257 | %87,9 | AKP | %72,8 |
| Alihan Mah. | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %77,5 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 67 | %49,3 | AKP | %84,9 |
| Arınlı Mah. | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %85,0 |
| Arıtoprak Mah. | 1 | 198 | %96,0 | AKP | %79,2 |
| Arslankent Mah. | 1 | 127 | %59,1 | AKP | %75,7 |
| Ağalar Mah. | 1 | 295 | %84,8 | AKP | %67,9 |
| Bakımlı Mah. | 1 | 345 | %88,1 | AKP | %74,0 |
| Balpınarı Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %88,2 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 86 | %55,8 | AKP | %76,6 |
| Başmezra Mah. | 1 | 171 | %97,1 | AKP | %90,9 |
| Belenköy Mah. | 2 | 57 | %68,4 | AKP | %88,9 |
| Bölükkaya Mah. | 1 | 172 | %82,0 | CHP | %63,4 |
| Bölünmez Mah. | 1 | 133 | %3,0 | AKP | %50,0 |
| Büyüköz Mah. | 1 | 147 | %77,6 | AKP | %99,1 |
| Deredüzü Mah. | 1 | 50 | %70,0 | AKP | %88,6 |
| Erdemler Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %90,9 |
| Ersele Mah. | 1 | 172 | %70,9 | AKP | %83,6 |
| Esencik Mah. | 1 | 151 | %61,6 | AKP | %91,1 |
| Esenlik Mah. | 1 | 41 | %80,5 | AKP | %96,9 |
| Gertan Mah. | 1 | 135 | %84,4 | AKP | %98,1 |
| Gözlüce Mah. | 1 | 144 | %80,6 | AKP | %94,7 |
| Gündeğer Mah. | 1 | 109 | %81,7 | AKP | %55,3 |
| Gündüz Mah. | 1 | 54 | %70,4 | AKP | %56,8 |
| Hatip Mah. | 1 | 215 | %86,1 | AKP | %69,3 |
| Karakaya Mah. | 1 | 58 | %72,4 | AKP | %75,6 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 120 | %71,7 | CHP | %66,7 |
| Kavaklıdere Mah. | 1 | 121 | %89,3 | AKP | %92,6 |
| Kayadere Mah. | 1 | 92 | %67,4 | AKP | %87,1 |
| Korucak Mah. | 1 | 163 | %78,5 | AKP | %75,2 |
| Kozluk Mah. | 1 | 145 | %79,3 | AKP | %86,8 |
| Koçköy Mah. | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %83,3 |
| Köklükaya Mah. | 1 | 196 | %59,7 | AKP | %76,3 |
| Körme Mah. | 1 | 82 | %90,2 | AKP | %86,5 |
| Köylü Mah. | 2 | 429 | %77,2 | AKP | %61,9 |
| Meşedibi Mah. | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %77,1 |
| Nohutlu Mah. | 4 | 522 | %84,1 | SAADET | %54,5 |
| Ormaniçi Mah. | 2 | 241 | %90,0 | AKP | %81,7 |
| Pazarcık Mah. | 3 | 439 | %85,7 | AKP | %84,1 |
| Poskıran Mah. | 2 | 462 | %86,4 | AKP | %85,4 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 76 | %79,0 | AKP | %59,3 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 132 | %92,4 | AKP | %90,1 |
| Tatlıcak Mah. | 1 | 102 | %62,8 | AKP | %82,8 |
| Taşbaşı Mah. | 3 | 659 | %75,0 | AKP | %74,2 |
| Taşmış Mah. | 3 | 418 | %82,1 | AKP | %82,3 |
| Taştepe Mah. | 1 | 103 | %78,6 | AKP | %88,3 |
| Tekederesi Mah. | 1 | 144 | %93,8 | AKP | %99,2 |
| Teluşağı Mah. | 1 | 91 | %87,9 | AKP | %76,0 |
| Tepehan Mah. | 6 | 641 | %78,5 | AKP | %82,1 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 114 | %92,1 | AKP | %70,9 |
| Uzunkoru Mah. | 1 | 60 | %73,3 | AKP | %100,0 |
| Uzuntaş Mah. | 3 | 256 | %78,5 | AKP | %85,9 |
| Yamaç Mah. | 1 | 127 | %85,8 | AKP | %74,1 |
| Yandere Mah. | 1 | 229 | %83,8 | AKP | %80,7 |
| Yazıca Mah. | 2 | 305 | %87,2 | AKP | %70,1 |
| Yediyol Mah. | 1 | 44 | %84,1 | AKP | %75,0 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 114 | %79,8 | AKP | %98,9 |
| Çamlıdere Mah. | 1 | 39 | %64,1 | AKP | %91,7 |
| Çayköy Mah. | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %72,5 |
| Çengelli Mah. | 1 | 110 | %90,9 | AKP | %76,0 |
| Çığırlı Mah. | 1 | 113 | %86,7 | AKP | %92,9 |
| Çukuroymağı Mah. | 1 | 14 | %78,6 | AKP | %63,6 |
| Örencik Mah. | 1 | 160 | %66,9 | AKP | %95,3 |
| Örmeli Mah. | 1 | 333 | %96,4 | CHP | %48,4 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 54 | %74,1 | AKP | %97,4 |
| Üçyaka Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %86,7 |
| Şükan Mah. | 2 | 194 | %76,8 | AKP | %90,1 |
| Şiro Taraksu Mah. | 1 | 123 | %60,2 | AKP | %79,5 |