%82,5
AK PARTİ birinci
17.633 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Darende ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %82,5 ile birinci; 17.633 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 21.717 · Oy kullanan 18.254 (katılım %84,1) · Geçerli 17.633 · Geçersiz 621
Darende Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.538 | %82,5 |
| CHP | 2.079 | %11,8 |
| SAADET | 592 | %3,4 |
| HDP | 152 | %0,9 |
| BTP | 146 | %0,8 |
| TKP | 33 | %0,2 |
| VATAN | 32 | %0,2 |
| DSP | 28 | %0,2 |
| DP | 27 | %0,2 |
| Şerif Demirel (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Darende mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaba Mah. | 1 | 74 | %75,7 | AKP | %100,0 |
| Akova Mah. | 1 | 246 | %92,3 | AKP | %97,3 |
| Akçatoprak Mah. | 1 | 128 | %89,1 | AKP | %90,0 |
| Ayvalı Mah. | 6 | 1.580 | %85,1 | AKP | %80,7 |
| Ağılbaşı Mah. | 2 | 411 | %80,5 | CHP | %79,9 |
| Ağılyazı Mah. | 1 | 204 | %82,4 | AKP | %94,6 |
| Balaban Mah. | 4 | 1.297 | %86,1 | AKP | %85,3 |
| Barındır Mah. | 1 | 149 | %89,3 | AKP | %87,8 |
| Baytarbağı Mah. | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %67,7 |
| Başkaya Mah. | 1 | 182 | %75,8 | AKP | %92,4 |
| Beybağı Mah. | 1 | 192 | %80,7 | AKP | %84,4 |
| Gaziköy Mah. | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %96,7 |
| Gökyar Mah. | 1 | 272 | %93,4 | AKP | %85,3 |
| Gökçeören Mah. | 1 | 214 | %76,6 | AKP | %91,3 |
| Göllüce Mah. | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %94,8 |
| Güdül Mah. | 1 | 52 | %82,7 | AKP | %90,7 |
| Günerli Mah. | 1 | 294 | %83,0 | AKP | %97,1 |
| Günpınar Mah. | 2 | 367 | %69,2 | AKP | %71,8 |
| Hacıderviş Mah. | 3 | 967 | %83,4 | AKP | %80,3 |
| Hacılar Sıragöz Mah. | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %77,8 |
| Hacılar Şeyhli Mah. | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %77,3 |
| Hacolar Mah. | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %96,2 |
| Heyiketeği Mah. | 7 | 2.368 | %79,8 | AKP | %79,0 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 163 | %77,9 | AKP | %48,4 |
| Hisarkale Mah. | 1 | 164 | %88,4 | AKP | %79,9 |
| Ilıca Mah. | 3 | 593 | %81,3 | AKP | %87,5 |
| Irmaklı Mah. | 2 | 441 | %87,5 | AKP | %84,1 |
| Kaldırım Mah. | 1 | 197 | %93,9 | AKP | %81,0 |
| Karabacak Mah. | 2 | 621 | %95,3 | AKP | %91,6 |
| Karabayır Mah. | 2 | 395 | %91,9 | AKP | %96,7 |
| Karaoğuz Mah. | 1 | 173 | %87,3 | AKP | %92,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 25 | %104,0 | AKP | %96,0 |
| Kaynak Mah. | 1 | 83 | %89,2 | AKP | %84,7 |
| Kerimli Mah. | 1 | 61 | %77,1 | CHP | %80,0 |
| Kılıçbağı Mah. | 1 | 243 | %90,5 | AKP | %84,4 |
| Kurudere Mah. | 1 | 52 | %94,2 | AKP | %95,8 |
| Kuzpınar Mah. | 1 | 25 | %76,0 | AKP | %100,0 |
| Kölükler Mah. | 1 | 116 | %74,1 | AKP | %94,1 |
| Medişeyh Mah. | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %92,6 |
| Mehmet Paşa Mah. | 1 | 90 | %98,9 | AKP | %85,9 |
| Mollauşağı Mah. | 1 | 86 | %91,9 | AKP | %91,0 |
| Nadir Mah. | 1 | 203 | %95,1 | AKP | %90,9 |
| Nurkuyusu Mah. | 1 | 166 | %77,1 | AKP | %88,5 |
| Ozan Mah. | 1 | 221 | %84,2 | AKP | %80,5 |
| Palanga Mah. | 1 | 153 | %86,9 | AKP | %88,1 |
| Sakarya Mah. | 1 | 123 | %88,6 | AKP | %88,1 |
| Sandıkkaya Mah. | 1 | 306 | %89,5 | AKP | %76,1 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %69,3 |
| Sungur Mah. | 2 | 688 | %83,0 | AKP | %73,5 |
| Ulupınar Mah. | 5 | 1.232 | %65,3 | AKP | %83,2 |
| Uzunhasan Mah. | 1 | 64 | %82,8 | CHP | %73,6 |
| Yarımca Mah. | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %95,8 |
| Yavuzlar Mah. | 2 | 482 | %83,8 | AKP | %98,5 |
| Yazıköy Mah. | 2 | 368 | %94,3 | AKP | %89,6 |
| Yenice Mah. | 3 | 857 | %85,8 | AKP | %91,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 297 | %81,5 | AKP | %57,5 |
| Yenipınar Mah. | 1 | 222 | %81,1 | AKP | %84,2 |
| Yeşiltaş Mah. | 2 | 369 | %98,1 | AKP | %86,2 |
| Yukarıulupınar Mah. | 2 | 437 | %85,4 | AKP | %86,2 |
| Zaviye Mah. | 3 | 741 | %81,8 | AKP | %85,6 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 144 | %99,3 | AKP | %82,7 |
| Çınar Mah. | 1 | 214 | %89,3 | AKP | %80,2 |
| Çukurkaya Mah. | 1 | 204 | %68,6 | AKP | %97,7 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 68 | %72,1 | AKP | %95,9 |
| İbrahimpaşa Mah. | 2 | 580 | %86,9 | AKP | %82,1 |
| Şendere Mah. | 1 | 95 | %90,5 | CHP | %74,4 |
| Şuğul Mah. | 1 | 213 | %91,1 | AKP | %96,9 |