%60,1
AK PARTİ birinci
24.089 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %60,1 ile birinci; 24.089 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 27.971 · Oy kullanan 24.903 (katılım %89,0) · Geçerli 24.089 · Geçersiz 814
Akçadağ Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.482 | %60,1 |
| CHP | 7.465 | %31,0 |
| SAADET | 767 | %3,2 |
| HDP | 598 | %2,5 |
| Şerif Demirel (bağımsız) | 419 | %1,7 |
| BTP | 224 | %0,9 |
| TKP | 42 | %0,2 |
| VATAN | 32 | %0,1 |
| DSP | 32 | %0,1 |
| DP | 28 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 348 | %94,0 | AKP | %68,3 |
| Aksüt Mah. | 1 | 122 | %83,6 | CHP | %47,0 |
| Aktepe Mah. | 5 | 1.459 | %85,5 | AKP | %71,5 |
| Altunlu Mah. | 1 | 241 | %93,4 | CHP | %81,2 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 201 | %92,5 | AKP | %82,5 |
| Ancar Mah. | 3 | 868 | %94,1 | AKP | %80,7 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 458 | %92,8 | AKP | %71,0 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 330 | %93,9 | AKP | %83,8 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.335 | %88,9 | AKP | %80,7 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 302 | %92,1 | CHP | %82,5 |
| Bağköy Mah. | 2 | 356 | %95,5 | AKP | %84,0 |
| Başpınar Mah. | 3 | 769 | %86,2 | AKP | %68,9 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 161 | %91,9 | CHP | %63,3 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 309 | %91,3 | AKP | %46,5 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 209 | %87,1 | AKP | %92,1 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 291 | %89,4 | CHP | %87,2 |
| Darıca Mah. | 1 | 271 | %73,4 | CHP | %58,0 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 478 | %88,3 | CHP | %86,9 |
| Demirciler Mah. | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %75,8 |
| Develi Mah. | 2 | 619 | %90,6 | AKP | %76,5 |
| Doğanlar Mah. | 3 | 866 | %93,2 | AKP | %84,4 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 56 | %60,7 | CHP | %94,1 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.414 | %86,9 | AKP | %72,8 |
| Durulova Mah. | 1 | 210 | %86,2 | Şerif Demirel | %51,7 |
| Dutlu Mah. | 1 | 64 | %78,1 | CHP | %63,3 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 135 | %73,3 | CHP | %77,6 |
| Esenbey Mah. | 2 | 478 | %91,2 | AKP | %82,3 |
| Esenli Mah. | 1 | 211 | %96,2 | AKP | %75,4 |
| Eğin Mah. | 2 | 455 | %95,0 | AKP | %75,9 |
| Fatih Mah. | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %93,9 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 422 | %94,6 | AKP | %49,3 |
| Güneşli Mah. | 1 | 229 | %93,5 | CHP | %51,9 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 240 | %96,3 | CHP | %75,3 |
| Hançerli Mah. | 1 | 144 | %78,5 | CHP | %91,0 |
| Hartut Mah. | 2 | 441 | %95,2 | AKP | %82,3 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 189 | %81,5 | CHP | %48,7 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 275 | %67,6 | AKP | %86,3 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 343 | %95,3 | AKP | %79,9 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 119 | %85,7 | CHP | %87,0 |
| Karamağara Mah. | 1 | 174 | %97,7 | AKP | %84,7 |
| Karapınar Mah. | 1 | 309 | %96,1 | CHP | %84,9 |
| Kasımuşağı Mah. | 2 | 428 | %91,1 | CHP | %61,6 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 183 | %86,9 | AKP | %93,1 |
| Keklikpınarı Mah. | 2 | 477 | %94,8 | AKP | %73,7 |
| Keller Mah. | 1 | 110 | %92,7 | CHP | %82,4 |
| Kepez Mah. | 1 | 339 | %72,6 | CHP | %85,2 |
| Kolköy Mah. | 1 | 299 | %93,3 | AKP | %76,7 |
| Kotangölü Mah. | 1 | 336 | %92,3 | AKP | %71,7 |
| Kozluca Mah. | 3 | 708 | %88,6 | AKP | %86,0 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 84 | %66,7 | AKP | %82,1 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 131 | %90,8 | CHP | %70,2 |
| Kültür Mah. | 4 | 848 | %88,2 | AKP | %62,3 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 234 | %90,2 | AKP | %82,6 |
| Levent Mah. | 2 | 351 | %95,7 | AKP | %79,6 |
| Mezra Mah. | 1 | 246 | %95,9 | AKP | %80,8 |
| Muratlı Mah. | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %92,4 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 330 | %90,0 | AKP | %73,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 120 | %82,5 | CHP | %91,9 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 306 | %94,8 | AKP | %83,8 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 128 | %89,1 | CHP | %77,0 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %84,0 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 252 | %86,5 | AKP | %85,4 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 236 | %62,7 | CHP | %75,3 |
| Taşevler Mah. | 2 | 444 | %77,9 | AKP | %90,0 |
| Taşolar Mah. | 1 | 229 | %91,7 | AKP | %82,1 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 210 | %97,6 | AKP | %91,6 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 347 | %95,1 | AKP | %86,1 |
| Yaylımlı Mah. | 2 | 380 | %85,3 | CHP | %86,3 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 545 | %91,4 | AKP | %82,5 |
| Yukarıörükçü Mah. | 2 | 429 | %90,2 | AKP | %70,5 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 121 | %94,2 | CHP | %74,3 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 143 | %67,8 | AKP | %96,8 |
| Çevirme Mah. | 1 | 57 | %54,4 | HDP | %67,7 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 252 | %93,3 | AKP | %75,4 |
| Ören Mah. | 6 | 1.368 | %84,4 | CHP | %84,7 |
| İkinciler Mah. | 2 | 469 | %89,6 | CHP | %86,8 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 633 | %93,2 | AKP | %89,5 |