Seydişehir · Büyükşehir belediye başkanı
%56,9
AK PARTİ birinci
39.237 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seydişehir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %56,9 ile birinci; 39.237 geçerli oy, katılım %88,8.
Seydişehir
Kayıtlı seçmen 48.218 · Oy kullanan 42.828 (katılım %88,8) · Geçerli 39.237 · Geçersiz 3.591
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 468 | %92,1 | AKP | %65,5 |
| Akçalar Mah. | 2 | 548 | %89,4 | AKP | %44,0 |
| Alaylar Bir Mah. | 14 | 4.442 | %86,2 | AKP | %51,7 |
| Alaylar İki Mah. | 10 | 3.230 | %85,0 | AKP | %45,5 |
| Anabağlar Mah. | 1 | 270 | %85,9 | AKP | %60,6 |
| Aşağıkaraören Mah. | 1 | 276 | %97,1 | AKP | %54,2 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 426 | %96,0 | AKP | %56,7 |
| Başkaraören Mah. | 1 | 151 | %96,7 | AKP | %77,3 |
| Bostandere Mah. | 3 | 849 | %92,9 | AKP | %69,0 |
| Boyalı Mah. | 2 | 433 | %94,0 | AKP | %49,2 |
| Bükçe Mah. | 1 | 16 | %106,3 | AKP | %100,0 |
| Değirmenci Mah. | 3 | 841 | %92,3 | AKP | %42,8 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 414 | %97,8 | AKP | %89,8 |
| Gevrekli Mah. | 4 | 1.216 | %90,5 | AKP | %66,4 |
| Gökhüyük Mah. | 2 | 473 | %92,6 | AKP | %44,6 |
| Gökçehüyük Mah. | 1 | 276 | %90,9 | AKP | %71,8 |
| Gölyüzü Mah. | 1 | 210 | %95,7 | AKP | %61,1 |
| Hacıseyitali Mah. | 18 | 5.241 | %85,4 | AKP | %48,7 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %60,0 |
| Karabulak Mah. | 1 | 113 | %95,6 | İYİ | %42,7 |
| Karacaören Mah. | 1 | 167 | %91,0 | AKP | %85,2 |
| Karakavak Mah. | 4 | 1.286 | %89,4 | AKP | %64,8 |
| Kavak Mah. | 2 | 385 | %93,0 | AKP | %81,6 |
| Kesecik Mah. | 3 | 1.034 | %90,2 | AKP | %59,9 |
| Ketenli Mah. | 5 | 1.079 | %90,5 | AKP | %80,6 |
| Kızılca Mah. | 1 | 210 | %93,8 | AKP | %64,2 |
| Kızılcalar Mah. | 15 | 4.876 | %87,4 | AKP | %59,1 |
| Kozlu Mah. | 1 | 204 | %88,2 | AKP | %65,1 |
| Kumluca Mah. | 2 | 440 | %91,4 | AKP | %63,0 |
| Kuran Mah. | 2 | 382 | %98,4 | AKP | %78,8 |
| Madenli Mah. | 1 | 124 | %96,8 | AKP | %77,8 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 203 | %95,1 | AKP | %98,4 |
| Muradiye Mah. | 1 | 163 | %93,3 | AKP | %55,4 |
| Ortakaraören Mah. | 8 | 2.284 | %89,6 | İYİ | %45,2 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 93 | %98,9 | AKP | %83,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 8 | 2.434 | %86,4 | AKP | %55,8 |
| Saadetler Mah. | 4 | 879 | %89,5 | AKP | %60,3 |
| Saraycık Mah. | 1 | 87 | %86,2 | AKP | %78,3 |
| Seyitharun Mah. | 3 | 809 | %88,9 | AKP | %51,5 |
| Sofuhane Mah. | 3 | 796 | %86,8 | AKP | %49,1 |
| Stat Mah. | 3 | 749 | %89,6 | AKP | %58,3 |
| Susuz Mah. | 1 | 226 | %96,9 | AKP | %74,1 |
| Taraşcı Mah. | 6 | 1.777 | %93,0 | AKP | %45,5 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 224 | %93,8 | AKP | %53,3 |
| Tepecik Mah. | 1 | 290 | %92,4 | AKP | %80,9 |
| Tol Mah. | 1 | 253 | %98,4 | AKP | %75,8 |
| Ufacık Mah. | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %73,9 |
| Ulukapı Mah. | 10 | 2.825 | %86,6 | AKP | %63,0 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 312 | %98,4 | AKP | %92,1 |
| Yenicami Mah. | 7 | 2.090 | %86,3 | AKP | %50,1 |
| Yenice Mah. | 1 | 87 | %98,9 | AKP | %90,4 |
| Çat Mah. | 1 | 71 | %102,8 | AKP | %68,8 |
| Çatmakaya Mah. | 2 | 351 | %91,2 | AKP | %76,8 |
| Çavuş Mah. | 2 | 530 | %93,0 | AKP | %77,4 |
| İncesu Mah. | 2 | 477 | %92,2 | AKP | %68,7 |