%61,8
AK PARTİ birinci
33.943 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ilgın ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %61,8 ile birinci; 33.943 geçerli oy, katılım %88,4.
Kayıtlı seçmen 41.118 · Oy kullanan 36.336 (katılım %88,4) · Geçerli 33.943 · Geçersiz 2.393
Ilgın Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 20.981 | %61,8 |
| İYİ | 10.660 | %31,4 |
| SAADET | 914 | %2,7 |
| BTP | 391 | %1,2 |
| DSP | 259 | %0,8 |
| DP | 242 | %0,7 |
| Mustafa Vural (bağımsız) | 162 | %0,5 |
| HDP | 97 | %0,3 |
| VATAN | 70 | %0,2 |
| Selahattin Cizrelioğlu (bağımsız) | 70 | %0,2 |
| TKP | 53 | %0,2 |
| Yıldırım Akyol (bağımsız) | 44 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ilgın mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Argıthanı Mah. | 8 | 2.267 | %82,7 | İYİ | %49,2 |
| Avdan Mah. | 1 | 194 | %94,3 | AKP | %75,3 |
| Ayvatdede Mah. | 6 | 1.820 | %85,0 | AKP | %63,9 |
| Ağalar Mah. | 2 | 477 | %93,3 | AKP | %70,1 |
| Balkı Mah. | 2 | 622 | %91,3 | AKP | %65,6 |
| Barakmuslu Mah. | 1 | 259 | %93,4 | AKP | %78,9 |
| Behlülbey Mah. | 6 | 1.824 | %83,6 | AKP | %61,0 |
| Belekler Mah. | 2 | 362 | %94,8 | AKP | %75,6 |
| Beykonak Mah. | 3 | 871 | %95,6 | İYİ | %67,5 |
| Boğazkent Mah. | 1 | 141 | %88,7 | AKP | %71,6 |
| Bulcuk Mah. | 1 | 325 | %91,7 | AKP | %64,6 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 285 | %98,3 | AKP | %84,2 |
| Camiiatik Mah. | 7 | 2.149 | %82,9 | AKP | %60,9 |
| Dereköy Mah. | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %74,2 |
| Dığrak Mah. | 1 | 59 | %93,2 | AKP | %62,8 |
| Düğer Mah. | 1 | 293 | %92,5 | AKP | %60,5 |
| Eldeş Mah. | 2 | 378 | %93,4 | AKP | %80,7 |
| Esentepe Mah. | 3 | 951 | %88,6 | AKP | %64,1 |
| Fahrettin Altay Mah. | 3 | 938 | %87,9 | AKP | %55,2 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.512 | %82,6 | AKP | %59,0 |
| Gedikören Mah. | 1 | 250 | %96,0 | AKP | %68,4 |
| Geçitköy Mah. | 1 | 272 | %94,9 | AKP | %44,5 |
| Gökbudak Mah. | 1 | 152 | %94,7 | AKP | %75,2 |
| Gökçeyurt Mah. | 2 | 468 | %93,6 | AKP | %69,1 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 174 | %96,0 | AKP | %81,5 |
| Göstere Mah. | 2 | 438 | %90,4 | AKP | %88,0 |
| Güneypınar Mah. | 1 | 107 | %88,8 | AKP | %81,4 |
| Harmanyazı Mah. | 2 | 543 | %88,0 | AKP | %82,5 |
| Ilıca Mah. | 6 | 1.781 | %89,3 | AKP | %65,8 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 40 | %87,5 | AKP | %61,8 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 282 | %75,2 | AKP | %87,4 |
| Karaköy Mah. | 1 | 297 | %96,3 | AKP | %77,4 |
| Mahmuthisar Mah. | 2 | 420 | %92,9 | İYİ | %54,1 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 296 | %92,2 | AKP | %70,2 |
| Milli Egemenlik Mah. | 11 | 3.642 | %85,9 | AKP | %57,2 |
| Misafirli Mah. | 1 | 130 | %103,1 | AKP | %61,2 |
| Olukpınar Mah. | 1 | 164 | %84,8 | AKP | %71,7 |
| Orhaniye Mah. | 3 | 707 | %92,1 | AKP | %78,5 |
| Ormanözü Mah. | 1 | 57 | %100,0 | AKP | %55,8 |
| Sadıkköy Mah. | 1 | 135 | %84,4 | İYİ | %58,9 |
| Sahip Ata Mah. | 2 | 564 | %86,7 | AKP | %60,6 |
| Sebiller Mah. | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %73,6 |
| Tekeler Mah. | 1 | 143 | %98,6 | AKP | %71,3 |
| Ucarı Mah. | 8 | 2.474 | %87,3 | AKP | %67,4 |
| Yorazlar Mah. | 1 | 275 | %92,4 | AKP | %80,5 |
| Yukarıçiğil Mah. | 5 | 1.642 | %90,5 | AKP | %69,3 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 210 | %99,5 | AKP | %78,9 |
| Çatak Mah. | 1 | 164 | %101,2 | AKP | %73,3 |
| Çavuşçugöl Mah. | 3 | 748 | %89,6 | AKP | %62,5 |
| Çobankaya Mah. | 1 | 159 | %92,5 | AKP | %64,9 |
| Çömlekçi Mah. | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %75,0 |
| Çiğil Mah. | 8 | 2.334 | %91,3 | İYİ | %49,5 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 188 | %96,3 | AKP | %52,0 |
| İstasyon Mah. | 3 | 717 | %93,9 | AKP | %70,4 |
| Şıhbedrettin Mah. | 6 | 1.806 | %91,4 | AKP | %61,3 |
| Şıhcarullah Mah. | 7 | 2.382 | %87,0 | AKP | %63,2 |