Cihanbeyli · Büyükşehir belediye başkanı
%48,4
AK PARTİ birinci
29.647 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,4 ile birinci; 29.647 geçerli oy, katılım %81,9.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 37.552 · Oy kullanan 30.763 (katılım %81,9) · Geçerli 29.647 · Geçersiz 1.116
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %57,5 |
| Atçeken Mah. | 5 | 1.694 | %83,5 | AKP | %48,9 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 529 | %95,8 | AKP | %85,3 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.458 | %85,9 | AKP | %50,6 |
| Beyliova Mah. | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %86,6 |
| Bulduk Mah. | 4 | 1.110 | %49,6 | HDP | %60,2 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 332 | %89,8 | AKP | %73,4 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 921 | %81,5 | HDP | %62,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.024 | %83,2 | AKP | %57,0 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 303 | %74,6 | AKP | %65,0 |
| Gemecik Mah. | 1 | 250 | %92,0 | SAADET | %48,4 |
| Göktepe Mah. | 3 | 1.042 | %82,5 | AKP | %46,9 |
| Gölyazı Mah. | 8 | 2.185 | %76,3 | HDP | %79,8 |
| Günyüzü Mah. | 6 | 1.352 | %90,6 | AKP | %72,0 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 570 | %92,8 | AKP | %72,0 |
| Kale Mah. | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %51,3 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.292 | %89,9 | AKP | %41,9 |
| Karabağ Mah. | 7 | 1.936 | %91,5 | AKP | %61,6 |
| Karatepe Mah. | 1 | 274 | %91,2 | AKP | %63,2 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.449 | %86,7 | AKP | %53,1 |
| Kayı Mah. | 1 | 266 | %98,9 | AKP | %63,4 |
| Kelhasan Mah. | 3 | 782 | %47,3 | HDP | %72,2 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 585 | %85,5 | AKP | %51,7 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %37,5 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 112 | %83,0 | AKP | %54,8 |
| Kuşça Mah. | 3 | 927 | %67,8 | HDP | %69,6 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.160 | %83,6 | AKP | %43,3 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 982 | %63,8 | AKP | %47,6 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 2 | 380 | %73,2 | AKP | %61,7 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 92 | %62,0 | AKP | %75,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 497 | %94,6 | AKP | %52,1 |
| Sağlık Mah. | 2 | 464 | %83,0 | HDP | %69,3 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %84,6 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.327 | %94,5 | AKP | %61,7 |
| Turanlar Mah. | 1 | 250 | %77,2 | HDP | %73,2 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 122 | %92,6 | AKP | %74,5 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %93,0 |
| Yapalı Mah. | 3 | 964 | %86,7 | HDP | %62,4 |
| Yeniceoba Mah. | 13 | 4.187 | %72,0 | HDP | %52,6 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 112 | %99,1 | AKP | %66,4 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.042 | %87,0 | AKP | %50,9 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 73 | %94,5 | HDP | %57,4 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 196 | %86,7 | AKP | %79,5 |
| Çöl Mah. | 2 | 643 | %81,3 | HDP | %57,3 |
| Çimen Mah. | 1 | 313 | %86,6 | AKP | %70,9 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %46,9 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 666 | %89,5 | AKP | %60,0 |