Yahyalı · Büyükşehir belediye başkanı
%76,8
AK PARTİ birinci
23.059 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yahyalı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %76,8 ile birinci; 23.059 geçerli oy, katılım %90,1.
Yahyalı
Kayıtlı seçmen 26.597 · Oy kullanan 23.967 (katılım %90,1) · Geçerli 23.059 · Geçersiz 908
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 7 | 2.392 | %86,9 | AKP | %73,8 |
| 75.Yıl Mah. | 3 | 907 | %87,8 | AKP | %75,8 |
| Avlağa Mah. | 1 | 226 | %94,3 | AKP | %88,9 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 179 | %96,7 | AKP | %49,4 |
| Balcıçakırı Mah. | 2 | 538 | %94,4 | AKP | %93,8 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %81,9 |
| Büyükçakır Mah. | 3 | 921 | %87,0 | AKP | %68,7 |
| Camikebir Mah. | 1 | 262 | %93,1 | AKP | %81,3 |
| Delialiuşağı Mah. | 2 | 528 | %94,1 | AKP | %81,3 |
| Denizovası Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Derebağ Mah. | 4 | 1.199 | %88,6 | AKP | %90,1 |
| Dikme Mah. | 1 | 210 | %92,9 | AKP | %92,1 |
| Fetullah Mah. | 2 | 586 | %88,6 | AKP | %60,8 |
| Fevziçakmak Mah. | 1 | 199 | %94,0 | AKP | %68,7 |
| Gazibeyli Mah. | 7 | 2.354 | %85,5 | AKP | %75,8 |
| Kapuzbaşı Mah. | 2 | 422 | %91,0 | AKP | %66,4 |
| Karaköy Mah. | 3 | 878 | %94,5 | AKP | %81,7 |
| Kavacık Mah. | 2 | 583 | %92,8 | AKP | %81,2 |
| Kocahacılı Mah. | 2 | 545 | %94,5 | AKP | %81,2 |
| Kopçu Mah. | 2 | 410 | %91,0 | AKP | %71,4 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %69,0 |
| Kirazlı Mah. | 3 | 748 | %92,4 | AKP | %85,8 |
| Madazı Mah. | 1 | 238 | %97,5 | AKP | %67,9 |
| Mustafabeyli Mah. | 2 | 401 | %91,8 | AKP | %65,6 |
| Sazak Mah. | 1 | 122 | %96,7 | AKP | %45,2 |
| Senirköy Mah. | 2 | 426 | %91,8 | AKP | %80,1 |
| Seydili Mah. | 11 | 3.266 | %84,1 | AKP | %72,4 |
| Süleymanfakılı Mah. | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %84,3 |
| Taşhan Mah. | 2 | 474 | %93,3 | AKP | %77,9 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 522 | %90,2 | AKP | %83,6 |
| Yenice Mah. | 5 | 1.641 | %90,7 | AKP | %76,7 |
| Yerköy Mah. | 2 | 444 | %93,0 | AKP | %68,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 322 | %96,0 | AKP | %89,0 |
| Yuları Mah. | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %82,5 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 285 | %99,3 | AKP | %92,8 |
| Çavdaruşağı Mah. | 1 | 191 | %99,5 | AKP | %98,3 |
| Çubukharmanı Mah. | 1 | 322 | %92,6 | AKP | %84,8 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 741 | %97,2 | AKP | %82,1 |
| Çiğilli Mah. | 4 | 1.387 | %89,1 | AKP | %77,6 |
| İlyaslı Mah. | 2 | 480 | %95,4 | AKP | %77,6 |
| İsmet Mah. | 3 | 809 | %93,1 | AKP | %58,0 |