%61,4
AK PARTİ birinci
14.604 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tomarza ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %61,4 ile birinci; 14.604 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 16.972 · Oy kullanan 15.351 (katılım %90,5) · Geçerli 14.604 · Geçersiz 747
Tomarza Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.973 | %61,4 |
| İYİ | 4.924 | %33,7 |
| SAADET | 380 | %2,6 |
| BTP | 107 | %0,7 |
| DSP | 67 | %0,5 |
| VATAN | 51 | %0,4 |
| HDP | 51 | %0,4 |
| Eylem Sarıoğlu Aslandoğan (bağımsız) | 30 | %0,2 |
| TKP | 20 | %0,1 |
| Sait Nazlı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tomarza mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 3 | 742 | %86,7 | AKP | %85,0 |
| Akmezar Mah. | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %71,1 |
| Arslantaş Mah. | 1 | 188 | %94,7 | AKP | %56,7 |
| Avşarsöğütlü Mah. | 1 | 216 | %96,8 | AKP | %70,4 |
| Bektaş Mah. | 1 | 35 | %94,3 | AKP | %93,9 |
| Bostanlık Mah. | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %58,7 |
| Böke Mah. | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %57,1 |
| Büyükcanlı Mah. | 1 | 198 | %97,5 | AKP | %68,4 |
| Culha Mah. | 1 | 319 | %86,2 | İYİ | %47,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.724 | %89,8 | AKP | %56,7 |
| Cücün Mah. | 1 | 339 | %93,8 | AKP | %88,2 |
| Dadaloğlu Mah. | 4 | 1.163 | %90,8 | İYİ | %77,1 |
| Dağyurdu Mah. | 1 | 116 | %94,8 | İYİ | %75,0 |
| Ekinli Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %78,3 |
| Emiruşağı Mah. | 3 | 600 | %91,5 | İYİ | %62,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 41 | %104,9 | AKP | %50,0 |
| Gülveren Mah. | 1 | 173 | %91,9 | AKP | %53,9 |
| Güzelce Mah. | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %51,5 |
| Güzelsu Mah. | 1 | 125 | %86,4 | AKP | %62,1 |
| Hacıpaşa Mah. | 1 | 113 | %98,2 | AKP | %74,0 |
| Işıklar Mah. | 1 | 204 | %91,7 | AKP | %84,6 |
| Kale Mah. | 1 | 172 | %96,5 | AKP | %94,3 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 292 | %94,5 | AKP | %87,7 |
| Karamuklu Mah. | 1 | 58 | %101,7 | İYİ | %55,2 |
| Karaören Mah. | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %88,9 |
| Kesir Mah. | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %76,2 |
| Kevenağıl Mah. | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %63,2 |
| Kızılören Mah. | 1 | 187 | %87,7 | AKP | %69,1 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 1.751 | %89,6 | AKP | %59,7 |
| Kuşcağız Mah. | 1 | 91 | %83,5 | AKP | %88,2 |
| Kömür Mah. | 1 | 160 | %93,1 | AKP | %75,9 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %74,1 |
| Küçükcanlı Mah. | 1 | 72 | %98,6 | İYİ | %55,6 |
| Melikören Mah. | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %79,0 |
| Pusatlı Mah. | 2 | 395 | %89,9 | AKP | %91,0 |
| Sarımehmetli Mah. | 2 | 601 | %90,2 | AKP | %72,2 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 42 | %83,3 | AKP | %78,1 |
| Süvegenler Mah. | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %77,7 |
| Tahtakemer Mah. | 1 | 188 | %97,3 | AKP | %68,2 |
| Tatar Mah. | 1 | 189 | %87,3 | AKP | %58,6 |
| Toklar Mah. | 1 | 180 | %78,9 | İYİ | %54,7 |
| Turanlı Mah. | 1 | 110 | %90,9 | İYİ | %65,7 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.503 | %88,8 | AKP | %62,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 972 | %87,7 | AKP | %53,7 |
| Yeşilbağ Mah. | 1 | 97 | %86,6 | AKP | %76,8 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 228 | %89,0 | İYİ | %63,5 |
| Çayinli Mah. | 1 | 149 | %94,0 | İYİ | %67,9 |
| Çukurağaç Mah. | 1 | 30 | %110,0 | AKP | %87,1 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 272 | %85,7 | AKP | %54,8 |
| İcadiye Mah. | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %59,3 |
| İmamkullu Mah. | 2 | 585 | %92,0 | AKP | %79,6 |
| İncili Mah. | 2 | 430 | %87,2 | AKP | %80,2 |
| Şıhbarak Mah. | 2 | 539 | %89,1 | AKP | %74,3 |
| Şiraz Mah. | 1 | 221 | %94,1 | AKP | %84,4 |