%53,5
AK PARTİ birinci
6.936 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarız ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,5 ile birinci; 6936 geçerli oy, katılım %87,2.
Kayıtlı seçmen 8.379 · Oy kullanan 7.307 (katılım %87,2) · Geçerli 6.936 · Geçersiz 371
Sarız Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.708 | %53,5 |
| İYİ | 2.943 | %42,4 |
| HDP | 85 | %1,2 |
| SAADET | 61 | %0,9 |
| DSP | 46 | %0,7 |
| BTP | 30 | %0,4 |
| Eylem Sarıoğlu Aslandoğan (bağımsız) | 27 | %0,4 |
| VATAN | 18 | %0,3 |
| TKP | 13 | %0,2 |
| Sait Nazlı (bağımsız) | 5 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarız mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %63,6 |
| Altısöğüt Mah. | 1 | 100 | %98,0 | İYİ | %55,9 |
| Avşarobası Mah. | 1 | 192 | %79,7 | AKP | %89,3 |
| Ayranlık Mah. | 1 | 179 | %91,6 | AKP | %55,7 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 493 | %80,9 | AKP | %53,1 |
| Büyük Söbeçimen Mah. | 1 | 281 | %84,3 | AKP | %67,1 |
| Büyük Örtülü Mah. | 1 | 111 | %91,0 | İYİ | %82,3 |
| Dallıkavak Mah. | 1 | 165 | %81,2 | İYİ | %80,0 |
| Damızlık Mah. | 2 | 432 | %93,8 | AKP | %87,8 |
| Darıdere Mah. | 1 | 89 | %85,4 | İYİ | %81,1 |
| Dayoluk Mah. | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %74,8 |
| Değirmentaş Mah. | 1 | 49 | %91,8 | AKP | %86,7 |
| Fettahdere Mah. | 1 | 123 | %75,6 | AKP | %88,0 |
| Gümüşali Mah. | 1 | 105 | %90,5 | İYİ | %77,4 |
| Günesen Mah. | 2 | 435 | %81,8 | İYİ | %54,4 |
| Karapınar Mah. | 1 | 181 | %100,0 | AKP | %80,6 |
| Karayurt Mah. | 1 | 166 | %92,8 | AKP | %64,1 |
| Kemer Mah. | 1 | 166 | %88,6 | AKP | %54,1 |
| Kırkısrak Mah. | 1 | 349 | %69,3 | İYİ | %76,6 |
| Kıskaçlı Mah. | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %53,6 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 192 | %92,7 | AKP | %62,6 |
| Kurdini Mah. | 1 | 44 | %102,3 | İYİ | %52,3 |
| Kurudere Mah. | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %53,1 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 295 | %93,6 | AKP | %65,4 |
| Küçük Kabaktepe Mah. | 1 | 38 | %76,3 | İYİ | %55,6 |
| Küçük Söbeçimen Mah. | 1 | 54 | %75,9 | İYİ | %48,7 |
| Küçük Örtülü Mah. | 1 | 29 | %79,3 | İYİ | %50,0 |
| Mollahüseyinler Mah. | 1 | 142 | %98,6 | AKP | %67,0 |
| Oğlakkaya Mah. | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %50,9 |
| Sancakağıl Mah. | 1 | 85 | %87,1 | İYİ | %57,1 |
| Tavla Mah. | 1 | 280 | %68,2 | İYİ | %79,4 |
| Tekneli Mah. | 1 | 303 | %91,4 | AKP | %74,8 |
| Yaylacı Mah. | 2 | 355 | %89,6 | AKP | %56,6 |
| Yedioluk Mah. | 1 | 86 | %90,7 | İYİ | %61,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 496 | %89,3 | AKP | %54,5 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 486 | %86,8 | AKP | %54,2 |
| Çatalpınar Mah. | 1 | 194 | %97,9 | AKP | %58,6 |
| Çavdar Mah. | 1 | 193 | %91,7 | AKP | %79,5 |
| Çağşak Mah. | 1 | 196 | %68,9 | İYİ | %64,1 |
| Çörekdere Mah. | 1 | 325 | %86,5 | İYİ | %57,7 |
| Ördekli Mah. | 1 | 81 | %92,6 | İYİ | %69,4 |
| İmirzaağa Mah. | 1 | 51 | %60,8 | İYİ | %61,3 |
| İncedere Mah. | 1 | 312 | %96,5 | AKP | %53,7 |
| İncemağara Mah. | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %55,9 |