%56,2
AK PARTİ birinci
76.557 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elbistan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %56,2 ile birinci; 76.557 geçerli oy, katılım %82,8.
Kayıtlı seçmen 95.987 · Oy kullanan 79.503 (katılım %82,8) · Geçerli 76.557 · Geçersiz 2.946
Elbistan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 43.023 | %56,2 |
| CHP | 31.814 | %41,6 |
| SAADET | 1.094 | %1,4 |
| BTP | 193 | %0,3 |
| VATAN | 176 | %0,2 |
| DSP | 136 | %0,2 |
| TKP | 85 | %0,1 |
| İrfan Fıstık (bağımsız) | 19 | %0,0 |
| Ömer Solak (bağımsız) | 17 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elbistan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 1 | 57 | %93,0 | AKP | %83,0 |
| Akbayır Mah. | 3 | 904 | %90,8 | AKP | %74,6 |
| Aksakal Mah. | 1 | 82 | %89,0 | CHP | %91,6 |
| Akören Mah. | 2 | 427 | %94,4 | AKP | %66,2 |
| Alembey Mah. | 2 | 552 | %88,2 | AKP | %66,6 |
| Alkayaoğlu Mah. | 1 | 35 | %88,6 | AKP | %67,9 |
| Armutalan Mah. | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %77,8 |
| Atmalıkaşanlı Mah. | 1 | 146 | %97,3 | CHP | %61,8 |
| Ağlıca Mah. | 1 | 189 | %90,0 | AKP | %54,3 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.016 | %87,0 | AKP | %74,3 |
| Bakış Mah. | 4 | 716 | %52,2 | CHP | %97,3 |
| Balıkçıl Mah. | 1 | 307 | %89,9 | AKP | %72,9 |
| Battalgazi Mah. | 21 | 7.033 | %82,7 | AKP | %65,2 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 123 | %92,7 | CHP | %50,9 |
| Beştepe Mah. | 1 | 49 | %85,7 | CHP | %84,6 |
| Büyükyapalak Mah. | 5 | 1.700 | %89,5 | CHP | %50,2 |
| Ceyhan Mah. | 7 | 2.237 | %77,8 | CHP | %57,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.122 | %79,3 | CHP | %63,7 |
| Demircilik Mah. | 3 | 1.035 | %65,6 | CHP | %95,6 |
| Dervişçimli Mah. | 1 | 32 | %81,3 | CHP | %84,6 |
| Doğan Mah. | 4 | 880 | %89,6 | AKP | %65,2 |
| Eldelek Mah. | 1 | 198 | %80,3 | CHP | %49,7 |
| Elmalı Mah. | 1 | 69 | %92,8 | CHP | %81,4 |
| Esentepe Mah. | 11 | 3.703 | %84,3 | AKP | %68,9 |
| Evcihüyük Mah. | 1 | 330 | %92,4 | AKP | %74,7 |
| Fakıoğlu Mah. | 1 | 96 | %89,6 | AKP | %73,5 |
| Geçit Mah. | 2 | 594 | %90,9 | AKP | %75,0 |
| Gökçek Mah. | 1 | 303 | %93,1 | AKP | %75,1 |
| Güblüce Mah. | 1 | 145 | %95,2 | AKP | %55,0 |
| Gücük Mah. | 1 | 161 | %54,7 | CHP | %84,7 |
| Gümüşdöven Mah. | 1 | 143 | %86,0 | CHP | %98,4 |
| Günaltı Mah. | 1 | 122 | %54,9 | CHP | %90,8 |
| Gündere Mah. | 2 | 375 | %89,3 | AKP | %68,1 |
| Güneşli Mah. | 14 | 4.364 | %81,0 | AKP | %61,7 |
| Güvercinlik Mah. | 1 | 316 | %95,6 | AKP | %64,7 |
| Hacıhasanlı Mah. | 1 | 110 | %85,5 | CHP | %96,7 |
| Hasanalili Mah. | 1 | 73 | %87,7 | CHP | %93,7 |
| Hasankendi Mah. | 1 | 318 | %96,2 | AKP | %51,4 |
| Horhor Mah. | 1 | 34 | %73,5 | CHP | %88,0 |
| Izgın Mah. | 4 | 1.252 | %89,1 | AKP | %87,8 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 94 | %84,0 | AKP | %61,5 |
| Kalealtı Mah. | 2 | 599 | %91,5 | AKP | %76,8 |
| Kangal Mah. | 1 | 74 | %86,5 | AKP | %76,2 |
| Kantarma Mah. | 1 | 67 | %49,3 | CHP | %93,8 |
| Karaelbistan Mah. | 12 | 3.652 | %89,3 | AKP | %76,5 |
| Karahasanuşağı Mah. | 2 | 463 | %74,1 | AKP | %84,9 |
| Karahüyük Mah. | 2 | 364 | %91,5 | AKP | %72,0 |
| Karamağara Mah. | 1 | 192 | %91,7 | AKP | %89,1 |
| Kavaktepe Mah. | 1 | 93 | %88,2 | AKP | %58,0 |
| Kayageçit Mah. | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %98,2 |
| Keçemağara Mah. | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %96,6 |
| Kızılcaoba Mah. | 27 | 8.803 | %82,0 | AKP | %54,5 |
| Kışla Mah. | 1 | 209 | %86,6 | AKP | %66,9 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.152 | %84,6 | AKP | %58,5 |
| Körücek Mah. | 1 | 78 | %94,9 | CHP | %89,0 |
| Köseyahya Mah. | 1 | 69 | %69,6 | CHP | %97,9 |
| Köşk Mah. | 1 | 58 | %56,9 | CHP | %93,9 |
| Kümbet Mah. | 15 | 4.754 | %78,4 | CHP | %50,7 |
| Küçükyapalak Mah. | 1 | 246 | %80,1 | CHP | %96,9 |
| Orhangazi Mah. | 9 | 2.909 | %81,6 | AKP | %62,1 |
| Ovacık Mah. | 1 | 140 | %86,4 | CHP | %74,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 14 | 4.747 | %81,5 | AKP | %49,2 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 67 | %70,2 | CHP | %78,3 |
| Sevdilli Mah. | 1 | 302 | %76,5 | CHP | %86,0 |
| Söğütlü Mah. | 3 | 994 | %79,3 | AKP | %68,9 |
| Sünnet Mah. | 1 | 21 | %52,4 | CHP | %72,7 |
| Tapkıran Mah. | 1 | 156 | %74,4 | CHP | %93,0 |
| Tapkırankale Mah. | 1 | 189 | %70,9 | CHP | %84,1 |
| Taşburun Mah. | 2 | 590 | %96,6 | AKP | %68,3 |
| Tepebaşı (GÜCÜK) Mah. | 1 | 99 | %44,4 | CHP | %95,5 |
| Tepebaşı Mah. | 9 | 2.989 | %84,1 | AKP | %69,1 |
| Topallı Mah. | 1 | 89 | %85,4 | CHP | %93,4 |
| Toprakhisar Mah. | 1 | 57 | %86,0 | CHP | %91,7 |
| Türkören Mah. | 2 | 378 | %86,8 | AKP | %73,9 |
| Uncular Mah. | 1 | 279 | %85,0 | AKP | %74,0 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 30 | %106,7 | CHP | %87,5 |
| Yalak Mah. | 1 | 29 | %110,3 | CHP | %68,8 |
| Yalıntaş Mah. | 1 | 129 | %79,8 | CHP | %87,1 |
| Yapılı Mah. | 1 | 37 | %59,5 | CHP | %86,4 |
| Yapılıpınar Mah. | 1 | 18 | %94,4 | CHP | %94,1 |
| Yapraklı Mah. | 3 | 765 | %92,3 | AKP | %76,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 24 | 7.910 | %81,3 | AKP | %52,0 |
| Yoğunsöğüt Mah. | 1 | 100 | %90,0 | CHP | %64,0 |
| Yunus Emre Mah. | 24 | 7.849 | %80,9 | CHP | %53,1 |
| Çalış Mah. | 2 | 415 | %95,9 | AKP | %82,3 |
| Çatova Mah. | 3 | 1.029 | %85,4 | AKP | %77,3 |
| Çıtlık Mah. | 1 | 79 | %93,7 | CHP | %79,7 |
| Çiçek Mah. | 6 | 2.082 | %88,4 | AKP | %68,8 |
| Özbek Mah. | 1 | 51 | %68,6 | CHP | %94,3 |
| Özcanlı Mah. | 1 | 58 | %67,2 | CHP | %94,7 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 193 | %82,9 | AKP | %53,3 |
| İncecik Mah. | 1 | 292 | %79,1 | AKP | %60,4 |
| İğde Mah. | 5 | 1.381 | %89,3 | AKP | %55,5 |