%67,4
AK PARTİ birinci
44.165 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afşin ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %67,4 ile birinci; 44.165 geçerli oy, katılım %84,4.
Kayıtlı seçmen 55.326 · Oy kullanan 46.712 (katılım %84,4) · Geçerli 44.165 · Geçersiz 2.547
Afşin Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 29.782 | %67,4 |
| CHP | 12.720 | %28,8 |
| SAADET | 927 | %2,1 |
| VATAN | 219 | %0,5 |
| BTP | 198 | %0,5 |
| DSP | 168 | %0,4 |
| TKP | 71 | %0,2 |
| İrfan Fıstık (bağımsız) | 49 | %0,1 |
| Ömer Solak (bağımsız) | 31 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afşin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşinbey Mah. | 10 | 3.419 | %79,6 | AKP | %66,2 |
| Alemdar Mah. | 2 | 384 | %87,0 | AKP | %65,5 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.358 | %82,8 | AKP | %78,7 |
| Altaş Mah. | 3 | 840 | %88,8 | AKP | %85,6 |
| Altınelma Mah. | 6 | 1.559 | %84,3 | AKP | %59,2 |
| Alimpınar Mah. | 2 | 471 | %95,5 | AKP | %77,0 |
| Anzorey Mah. | 1 | 334 | %81,1 | AKP | %68,5 |
| Arıtaş Mah. | 11 | 3.400 | %77,9 | AKP | %65,6 |
| Armutalan Mah. | 1 | 134 | %89,6 | AKP | %88,0 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 98 | %81,6 | CHP | %79,7 |
| Bakraç Mah. | 3 | 816 | %90,6 | AKP | %79,3 |
| Başüstü Mah. | 2 | 407 | %80,6 | AKP | %91,1 |
| Berçenek Mah. | 1 | 192 | %82,3 | CHP | %96,8 |
| Beyceğiz Mah. | 11 | 3.636 | %80,2 | AKP | %75,3 |
| Büget Mah. | 1 | 164 | %88,4 | AKP | %83,5 |
| Büyüksevin Mah. | 2 | 361 | %99,2 | AKP | %92,7 |
| Büyüktatlı Mah. | 3 | 861 | %94,1 | AKP | %57,0 |
| Binboğa Mah. | 1 | 182 | %95,6 | CHP | %56,6 |
| Dedebaba Mah. | 7 | 2.354 | %80,5 | AKP | %70,6 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 242 | %83,5 | AKP | %54,0 |
| Dokuztay Mah. | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %70,4 |
| Efsus Turan Mah. | 14 | 4.729 | %81,9 | AKP | %64,6 |
| Emirli Mah. | 1 | 228 | %95,2 | AKP | %64,9 |
| Emirilyas Mah. | 2 | 394 | %92,6 | AKP | %59,5 |
| Erçene Mah. | 2 | 497 | %89,7 | AKP | %81,4 |
| Esence Mah. | 2 | 510 | %91,4 | AKP | %74,6 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 14 | 3.912 | %85,7 | AKP | %70,5 |
| Gerger Mah. | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %78,2 |
| Gözpınarı Mah. | 1 | 92 | %60,9 | CHP | %87,3 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 311 | %95,2 | AKP | %82,6 |
| Haticepınarı Mah. | 1 | 92 | %91,3 | CHP | %88,6 |
| Hurman Mah. | 2 | 569 | %96,7 | AKP | %53,3 |
| Hüyüklü Mah. | 3 | 1.019 | %87,3 | AKP | %77,7 |
| Kabaağaç Mah. | 3 | 827 | %94,8 | AKP | %69,9 |
| Kale Mah. | 8 | 2.760 | %80,4 | AKP | %66,3 |
| Kangal Mah. | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %59,2 |
| Karagöz Mah. | 2 | 351 | %95,2 | AKP | %84,3 |
| Kaşanlı Mah. | 2 | 426 | %76,1 | CHP | %93,3 |
| Koçovası Mah. | 1 | 306 | %87,9 | CHP | %68,9 |
| Kuşkayası Mah. | 1 | 233 | %90,6 | AKP | %66,8 |
| Kötüre Mah. | 1 | 164 | %53,7 | CHP | %85,4 |
| Marabuz Mah. | 2 | 586 | %91,8 | AKP | %82,8 |
| Mehre Mah. | 1 | 227 | %84,1 | AKP | %61,8 |
| Nadır Mah. | 2 | 658 | %93,6 | AKP | %83,7 |
| Oğlakkayası Mah. | 1 | 97 | %88,7 | CHP | %91,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.997 | %82,5 | AKP | %70,6 |
| Soğucak Mah. | 1 | 141 | %90,8 | AKP | %71,3 |
| Söğütderesi Mah. | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %75,0 |
| Tanır Mah. | 5 | 1.418 | %87,0 | AKP | %62,1 |
| Tatlar Mah. | 2 | 478 | %92,9 | AKP | %63,5 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 153 | %97,4 | AKP | %85,6 |
| Türksevin Mah. | 2 | 407 | %97,3 | AKP | %92,7 |
| Türkçayırı Mah. | 1 | 335 | %80,6 | CHP | %85,1 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 173 | %82,1 | AKP | %86,3 |
| Yazıköy Mah. | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %74,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 15 | 4.418 | %80,2 | AKP | %68,0 |
| Çağılhan Mah. | 1 | 148 | %84,5 | AKP | %53,3 |
| Çobanbeyli Mah. | 7 | 2.044 | %90,4 | AKP | %70,4 |
| Çomudüz Mah. | 1 | 233 | %92,7 | AKP | %52,6 |
| Çoğulhan Mah. | 3 | 871 | %88,9 | CHP | %56,5 |
| Çukurpınar Mah. | 1 | 193 | %82,4 | AKP | %83,0 |
| Örenderesi Mah. | 1 | 48 | %81,3 | AKP | %92,3 |
| Örenli Mah. | 1 | 123 | %89,4 | CHP | %68,1 |
| İnci Mah. | 1 | 79 | %91,1 | CHP | %90,3 |
| İncirli Mah. | 1 | 190 | %86,3 | CHP | %80,6 |
| İğdemlik Mah. | 1 | 76 | %105,3 | AKP | %64,6 |