%54,8
CHP birinci
103.826 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menemen ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,8 ile birinci; 103.826 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 123.981 · Oy kullanan 106.616 (katılım %86,0) · Geçerli 103.826 · Geçersiz 2.790
Menemen Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 56.937 | %54,8 |
| AKP | 44.344 | %42,7 |
| SAADET | 1.059 | %1,0 |
| DP | 298 | %0,3 |
| DSP | 289 | %0,3 |
| TKP | 262 | %0,3 |
| BTP | 255 | %0,3 |
| VATAN | 246 | %0,2 |
| İbrahim Demir (bağımsız) | 54 | %0,1 |
| Deniz Tütmez (bağımsız) | 36 | %0,0 |
| Yalçın Yanık (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Ali İhsan Erdenilgen (bağımsız) | 22 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Menemen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 29 Ekim Mah. | 11 | 3.589 | %85,4 | CHP | %62,7 |
| 30 Ağustos Mah. | 34 | 11.751 | %84,9 | CHP | %65,9 |
| 75.Yıl Cumhuriyet Mah. | 2 | 393 | %95,2 | CHP | %67,8 |
| 85.Yıl Cumhuriyet Mah. | 1 | 184 | %90,8 | CHP | %60,1 |
| 9 Eylül Mah. | 15 | 4.798 | %86,4 | CHP | %70,5 |
| Ahıhıdır Mah. | 5 | 1.535 | %90,8 | AKP | %75,7 |
| Alaniçi Mah. | 1 | 292 | %97,6 | AKP | %57,9 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.710 | %88,2 | CHP | %50,2 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 314 | %89,5 | AKP | %50,9 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 148 | %98,0 | CHP | %51,8 |
| Belen Mah. | 1 | 196 | %91,3 | CHP | %52,7 |
| Bozalan Mah. | 1 | 247 | %97,6 | AKP | %86,1 |
| Buruncuk Mah. | 2 | 382 | %93,5 | AKP | %59,6 |
| Camiikebir Mah. | 3 | 867 | %88,6 | AKP | %50,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.206 | %84,0 | CHP | %58,7 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 915 | %89,2 | AKP | %50,5 |
| Doğa Mah. | 2 | 489 | %89,4 | AKP | %58,4 |
| Emiralem Merkez Mah. | 3 | 952 | %91,2 | CHP | %54,0 |
| Esatpaşa Mah. | 22 | 7.260 | %85,8 | CHP | %54,0 |
| Fatih Mah. | 3 | 939 | %95,2 | AKP | %59,8 |
| Gaybi Mah. | 2 | 437 | %92,7 | AKP | %51,8 |
| Gazi Mah. | 5 | 1.742 | %84,4 | AKP | %53,5 |
| Gazi Mustafa Kemal Mah. | 2 | 637 | %82,1 | CHP | %59,2 |
| Göktepe Mah. | 2 | 623 | %91,2 | AKP | %59,0 |
| Gölcük Mah. | 13 | 4.280 | %84,9 | CHP | %55,9 |
| Görece Mah. | 1 | 317 | %96,2 | AKP | %60,3 |
| Günerli Mah. | 1 | 115 | %99,1 | CHP | %63,4 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 217 | %95,9 | CHP | %60,6 |
| Hatundere Mah. | 5 | 1.209 | %89,9 | AKP | %48,5 |
| Haykıran Mah. | 3 | 787 | %94,7 | AKP | %53,6 |
| Irmak Mah. | 15 | 5.093 | %84,4 | CHP | %49,3 |
| Karaorman Mah. | 1 | 74 | %104,1 | AKP | %60,8 |
| Kasımpaşa Mah. | 34 | 11.354 | %86,2 | CHP | %55,0 |
| Kazımpaşa Mah. | 6 | 1.964 | %88,8 | AKP | %67,1 |
| Kemal Atatürk Mah. | 8 | 2.483 | %85,5 | CHP | %51,7 |
| Kesik Mah. | 2 | 593 | %92,6 | AKP | %52,6 |
| Kır Mah. | 1 | 196 | %98,0 | CHP | %50,5 |
| Mermerli Mah. | 18 | 5.995 | %89,0 | CHP | %51,1 |
| Musabey Mah. | 1 | 250 | %90,8 | AKP | %53,4 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 2 | 393 | %95,2 | CHP | %55,3 |
| Seydinnasrullah Mah. | 2 | 491 | %88,0 | AKP | %69,1 |
| Süleymanlı Mah. | 2 | 461 | %88,9 | AKP | %57,6 |
| Süzbeyli Mah. | 1 | 33 | %87,9 | CHP | %81,5 |
| Telekler Mah. | 1 | 175 | %92,0 | AKP | %60,8 |
| Turgutlar Mah. | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %53,7 |
| Tuzçullu Mah. | 1 | 232 | %97,8 | CHP | %49,8 |
| Tülbentli Mah. | 4 | 1.095 | %87,1 | CHP | %54,4 |
| Ulus Mah. | 5 | 1.573 | %88,2 | AKP | %53,8 |
| Uğur Mumcu Mah. | 27 | 9.370 | %82,0 | CHP | %61,7 |
| Villakent Mah. | 4 | 1.373 | %82,7 | CHP | %84,2 |
| Yahşelli Mah. | 9 | 3.029 | %81,2 | CHP | %51,8 |
| Yanıkköy Mah. | 2 | 681 | %87,8 | AKP | %59,7 |
| Yayla Mah. | 2 | 673 | %89,9 | AKP | %52,2 |
| Yeşil Pınar Mah. | 8 | 2.729 | %84,5 | AKP | %53,9 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 1.020 | %91,7 | AKP | %59,1 |
| Zafer Mah. | 3 | 981 | %89,6 | AKP | %56,7 |
| Zeytinlik Mah. | 5 | 1.637 | %83,5 | CHP | %61,7 |
| Çaltı Mah. | 1 | 183 | %100,6 | CHP | %72,1 |
| Çavuş Mah. | 2 | 351 | %90,3 | AKP | %51,0 |
| Çukurköy Mah. | 2 | 618 | %91,9 | AKP | %88,4 |
| İncirli Pınar Mah. | 10 | 3.199 | %87,0 | CHP | %71,3 |
| İnönü Mah. | 3 | 730 | %75,6 | CHP | %59,7 |
| İsmet İnönü Mah. | 22 | 7.513 | %83,4 | AKP | %49,0 |
| İstiklal Mah. | 23 | 7.772 | %83,7 | CHP | %66,2 |
| İğnedere Mah. | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %61,9 |