%54,7
CHP birinci
61.456 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menderes ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,7 ile birinci; 61.456 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 71.679 · Oy kullanan 63.262 (katılım %88,3) · Geçerli 61.456 · Geçersiz 1.806
Menderes Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 33.587 | %54,7 |
| AKP | 26.768 | %43,6 |
| SAADET | 441 | %0,7 |
| DSP | 218 | %0,4 |
| DP | 147 | %0,2 |
| TKP | 99 | %0,2 |
| VATAN | 99 | %0,2 |
| BTP | 60 | %0,1 |
| İbrahim Demir (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| Deniz Tütmez (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Ali İhsan Erdenilgen (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Yalçın Yanık (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Menderes mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyli Mah. | 3 | 878 | %79,3 | CHP | %74,4 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 304 | %96,4 | AKP | %56,9 |
| Altıntepe Mah. | 6 | 1.852 | %87,7 | AKP | %71,1 |
| Ata Mah. | 5 | 1.667 | %83,3 | CHP | %67,1 |
| Ataköy Mah. | 4 | 1.310 | %93,6 | CHP | %66,4 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.288 | %86,3 | CHP | %57,4 |
| Bulgurca Mah. | 5 | 1.550 | %91,9 | CHP | %52,6 |
| Cüneytbey Mah. | 14 | 4.829 | %86,7 | CHP | %53,6 |
| Dereköy Mah. | 4 | 1.089 | %91,6 | AKP | %59,4 |
| Develi Mah. | 5 | 1.596 | %96,1 | AKP | %60,1 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.248 | %90,6 | CHP | %73,4 |
| Efemçukuru Mah. | 2 | 398 | %98,7 | CHP | %54,4 |
| Gazipaşa Mah. | 11 | 3.654 | %87,1 | CHP | %64,9 |
| Gölcükler Mah. | 11 | 3.551 | %86,7 | CHP | %51,0 |
| Gölova Mah. | 1 | 257 | %93,4 | AKP | %60,7 |
| Görece Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.566 | %86,8 | CHP | %55,7 |
| Gümüldür Atatürk Mah. | 4 | 1.086 | %87,5 | CHP | %58,6 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mah. | 2 | 663 | %83,6 | CHP | %57,5 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 3.156 | %87,7 | CHP | %57,2 |
| Gümüldür İnönü Mah. | 2 | 657 | %76,1 | CHP | %69,3 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.054 | %83,6 | CHP | %72,3 |
| Karakuyu Mah. | 3 | 755 | %97,0 | CHP | %49,4 |
| Kasımpaşa Mah. | 13 | 4.331 | %87,1 | CHP | %51,6 |
| Keler Mah. | 1 | 134 | %101,5 | CHP | %51,6 |
| Kemalpaşa Mah. | 19 | 6.515 | %85,5 | CHP | %56,5 |
| Kısık Mah. | 2 | 353 | %89,5 | AKP | %50,5 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 136 | %93,4 | CHP | %56,0 |
| Küner Mah. | 6 | 1.815 | %96,0 | AKP | %82,1 |
| Mithatpaşa Mah. | 11 | 3.726 | %90,4 | CHP | %56,0 |
| Orta Mah. | 7 | 2.169 | %86,0 | CHP | %61,0 |
| Oğlananası Atatürk Mah. | 3 | 784 | %90,9 | CHP | %50,3 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mah. | 3 | 755 | %93,5 | AKP | %52,1 |
| Sancaklı Mah. | 3 | 749 | %96,3 | CHP | %74,2 |
| Tekeli Atatürk Mah. | 4 | 1.092 | %93,0 | AKP | %59,4 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.146 | %91,8 | AKP | %62,3 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 787 | %93,4 | AKP | %54,7 |
| Çakaltepe Mah. | 2 | 535 | %97,6 | CHP | %61,6 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.260 | %90,6 | CHP | %56,6 |
| Çatalca Mah. | 2 | 479 | %93,7 | CHP | %52,7 |
| Çukuraltı Mah. | 12 | 4.014 | %81,2 | CHP | %66,2 |
| Çile Mah. | 2 | 484 | %95,5 | CHP | %69,8 |
| Çileme Mah. | 4 | 1.368 | %93,2 | CHP | %52,2 |
| Özdere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.160 | %91,2 | CHP | %56,9 |
| Şaşal Mah. | 2 | 479 | %97,7 | AKP | %74,4 |