Kiraz · Büyükşehir belediye başkanı
%53,2
AK PARTİ birinci
29.027 geçerli oy · katılım %93,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kiraz ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,2 ile birinci; 29.027 geçerli oy, katılım %93,4.
Kiraz
Kayıtlı seçmen 33.776 · Oy kullanan 31.546 (katılım %93,4) · Geçerli 29.027 · Geçersiz 2.519
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetler Mah. | 1 | 130 | %87,7 | AKP | %81,1 |
| Akpınar Mah. | 3 | 923 | %96,9 | AKP | %67,8 |
| Altınoluk Mah. | 2 | 378 | %94,2 | AKP | %62,3 |
| Arkacılar Mah. | 2 | 352 | %93,2 | CHP | %43,7 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 137 | %99,3 | CHP | %59,1 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 287 | %94,8 | AKP | %64,0 |
| Bahçearası Mah. | 1 | 303 | %98,7 | AKP | %40,9 |
| Başaran Mah. | 1 | 244 | %92,2 | AKP | %74,5 |
| Ceritler Mah. | 2 | 630 | %92,7 | AKP | %46,6 |
| Cevizli Mah. | 3 | 984 | %95,6 | AKP | %52,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.012 | %87,9 | CHP | %48,5 |
| Dokuzlar Mah. | 2 | 363 | %98,6 | AKP | %89,3 |
| Doğancılar Mah. | 3 | 921 | %92,6 | AKP | %55,1 |
| Emenler Mah. | 1 | 266 | %97,7 | AKP | %66,5 |
| Gedik Mah. | 1 | 292 | %89,7 | AKP | %58,0 |
| Haliller Mah. | 3 | 977 | %89,8 | CHP | %49,4 |
| Hisar Mah. | 2 | 373 | %93,3 | AKP | %48,6 |
| Kaleköy Mah. | 2 | 372 | %94,6 | AKP | %44,7 |
| Karabağ Mah. | 1 | 185 | %96,8 | AKP | %63,6 |
| Karabulu Mah. | 1 | 339 | %95,9 | AKP | %42,5 |
| Karaburç Mah. | 7 | 1.942 | %94,6 | AKP | %70,6 |
| Karaman Mah. | 2 | 429 | %89,3 | CHP | %49,9 |
| Kırköy Mah. | 2 | 564 | %95,6 | AKP | %53,7 |
| Kibar Mah. | 1 | 273 | %96,7 | AKP | %60,4 |
| Mavidere Mah. | 2 | 450 | %96,7 | AKP | %73,6 |
| Mersinlidere Mah. | 2 | 394 | %99,0 | AKP | %47,7 |
| Olgunlar Mah. | 3 | 982 | %96,1 | AKP | %45,9 |
| Ovacık Mah. | 1 | 284 | %99,3 | AKP | %65,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %74,5 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 374 | %93,1 | AKP | %42,3 |
| Sarısu Mah. | 1 | 343 | %99,4 | AKP | %65,2 |
| Saçlı Mah. | 1 | 263 | %96,2 | AKP | %68,2 |
| Sırımlı Mah. | 2 | 446 | %97,5 | CHP | %42,0 |
| Solaklar Mah. | 2 | 620 | %97,4 | AKP | %53,8 |
| Suludere Mah. | 4 | 1.256 | %92,8 | AKP | %51,0 |
| Taşlıyatak Mah. | 2 | 368 | %81,3 | AKP | %54,3 |
| Tekbıçaklar Mah. | 2 | 413 | %96,4 | CHP | %57,8 |
| Tumbullar Mah. | 1 | 222 | %97,3 | AKP | %64,1 |
| Umurcalı Mah. | 2 | 420 | %94,5 | AKP | %61,2 |
| Umurlu Mah. | 3 | 770 | %94,0 | AKP | %64,5 |
| Uzunköy Mah. | 1 | 294 | %99,7 | AKP | %69,6 |
| Veliler Mah. | 2 | 366 | %97,5 | AKP | %45,3 |
| Yağlar Mah. | 2 | 387 | %95,1 | AKP | %48,1 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.893 | %88,5 | CHP | %45,5 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 536 | %95,7 | CHP | %56,2 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 413 | %96,4 | AKP | %51,3 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 297 | %90,9 | AKP | %82,9 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 242 | %96,3 | AKP | %61,3 |
| Çatak Mah. | 1 | 261 | %90,4 | AKP | %83,9 |
| Çayağzı Mah. | 6 | 1.685 | %95,3 | AKP | %54,5 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 690 | %89,9 | AKP | %51,1 |
| Ören Mah. | 2 | 471 | %97,9 | AKP | %61,1 |
| Örencik Mah. | 3 | 639 | %98,6 | AKP | %57,4 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.575 | %87,2 | AKP | %46,1 |
| İğdeli Mah. | 4 | 1.070 | %95,6 | AKP | %65,2 |
| Şemsiler Mah. | 2 | 574 | %92,3 | AKP | %46,0 |