%51,1
AK PARTİ birinci
27.491 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayındır ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %51,1 ile birinci; 27.491 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 31.538 · Oy kullanan 28.538 (katılım %90,5) · Geçerli 27.491 · Geçersiz 1.047
Bayındır Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.037 | %51,1 |
| CHP | 13.074 | %47,6 |
| SAADET | 101 | %0,4 |
| DP | 80 | %0,3 |
| VATAN | 69 | %0,3 |
| DSP | 45 | %0,2 |
| BTP | 32 | %0,1 |
| TKP | 31 | %0,1 |
| İbrahim Demir (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Deniz Tütmez (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Yalçın Yanık (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Ali İhsan Erdenilgen (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayındır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alankıyı Mah. | 1 | 245 | %98,0 | AKP | %68,9 |
| Alanköy Mah. | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %79,1 |
| Arıkbaşı Mah. | 2 | 637 | %86,2 | CHP | %64,8 |
| Atatürk Mah. | 2 | 461 | %90,2 | CHP | %51,5 |
| Balcılar Mah. | 1 | 247 | %95,6 | AKP | %59,8 |
| Bıyıklar Mah. | 2 | 476 | %88,0 | AKP | %58,2 |
| Buruncuk Mah. | 2 | 375 | %90,7 | CHP | %54,8 |
| Camii Mah. | 2 | 452 | %85,2 | AKP | %68,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 612 | %93,3 | CHP | %57,6 |
| Demircilik Mah. | 2 | 513 | %89,5 | AKP | %56,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 237 | %94,1 | AKP | %62,8 |
| Dernekli Mah. | 1 | 139 | %100,0 | CHP | %68,1 |
| Elifli Mah. | 1 | 259 | %95,0 | CHP | %60,6 |
| Ergenli Mah. | 2 | 392 | %80,1 | AKP | %55,9 |
| Fatih Mah. | 10 | 2.667 | %85,4 | AKP | %49,7 |
| Fırınlı Mah. | 3 | 997 | %88,9 | AKP | %56,3 |
| Gaziler Mah. | 1 | 49 | %93,9 | AKP | %86,7 |
| Hacı Beşir Mah. | 2 | 626 | %83,2 | AKP | %53,6 |
| Hacı İbrahim Mah. | 4 | 1.139 | %87,3 | AKP | %60,7 |
| Hasköy Mah. | 2 | 634 | %89,6 | CHP | %59,0 |
| Hatay Mah. | 2 | 428 | %90,7 | CHP | %55,6 |
| Havuzbaşı Mah. | 1 | 301 | %96,0 | CHP | %80,0 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 277 | %93,9 | AKP | %63,1 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %68,9 |
| Karahalilli Mah. | 2 | 360 | %90,8 | AKP | %63,1 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 27 | %88,9 | AKP | %66,7 |
| Karapınar Mah. | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %53,4 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 542 | %93,9 | AKP | %54,0 |
| Kızılcaağaç Mah. | 1 | 203 | %96,6 | AKP | %67,4 |
| Kızılcaova Mah. | 3 | 774 | %94,1 | AKP | %50,0 |
| Kızılkeçili Mah. | 2 | 439 | %92,9 | AKP | %79,6 |
| Kızıloba Mah. | 2 | 564 | %92,7 | AKP | %64,4 |
| Kurt Mah. | 2 | 605 | %87,1 | AKP | %52,5 |
| Lütuflar Mah. | 2 | 368 | %97,6 | AKP | %79,8 |
| Mektep Mah. | 2 | 566 | %88,3 | CHP | %64,4 |
| Mithatpaşa Mah. | 2 | 535 | %83,6 | CHP | %52,0 |
| Necati Uza Mah. | 3 | 731 | %97,8 | AKP | %75,0 |
| Orta Mah. | 1 | 231 | %91,8 | AKP | %60,9 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 215 | %100,0 | AKP | %81,3 |
| Pınarlı Mah. | 4 | 1.081 | %94,7 | CHP | %52,2 |
| Sadıkpaşa Mah. | 10 | 3.334 | %87,7 | CHP | %49,5 |
| Sarıyurt Mah. | 1 | 326 | %88,0 | AKP | %77,3 |
| Söğütören Mah. | 2 | 559 | %98,4 | AKP | %72,1 |
| Tokatbaşı Mah. | 2 | 393 | %94,7 | CHP | %54,6 |
| Turan Mah. | 2 | 361 | %96,7 | CHP | %69,8 |
| Yakacık Mah. | 2 | 447 | %92,6 | CHP | %52,0 |
| Yakapınar Mah. | 3 | 766 | %90,2 | CHP | %90,5 |
| Yeni Mah. | 2 | 550 | %89,1 | AKP | %54,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 140 | %94,3 | AKP | %65,6 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 613 | %90,1 | CHP | %53,3 |
| Yusuflu Mah. | 3 | 702 | %90,7 | CHP | %49,8 |
| Zeytinova Mah. | 4 | 1.131 | %92,2 | CHP | %50,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 198 | %99,5 | AKP | %62,0 |
| Çenikler Mah. | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %88,2 |
| Çınar Mah. | 1 | 114 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Çınardibi Mah. | 2 | 657 | %94,2 | CHP | %53,8 |
| Çırpı Cami Mah. | 3 | 755 | %89,7 | CHP | %59,6 |
| Çiftçigediği Mah. | 1 | 195 | %96,4 | CHP | %64,0 |
| İbrahimçavuş Mah. | 2 | 507 | %88,6 | CHP | %63,8 |