Beşiktaş · Büyükşehir belediye başkanı
%79,1
CHP birinci
111.753 geçerli oy · katılım %81,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşiktaş ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %79,1 ile birinci; 111.753 geçerli oy, katılım %81,5.
Beşiktaş
Kayıtlı seçmen 139.673 · Oy kullanan 113.836 (katılım %81,5) · Geçerli 111.753 · Geçersiz 2.083
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 88.406 | %79,1 |
| AKP | 21.400 | %19,2 |
| SAADET | 461 | %0,4 |
| VATAN | 353 | %0,3 |
| DSP | 313 | %0,3 |
| BTP | 262 | %0,2 |
| TKP | 249 | %0,2 |
| DP | 128 | %0,1 |
| Özge Akman (bağımsız) | 47 | %0,0 |
| Aysel Tekerek (bağımsız) | 34 | %0,0 |
| Doğan Duman (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Mehmet Celal Baykara (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Güldes Önkoyun (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Ahmet Çördük (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Burak Kadıoğlu (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Ali Rıza Kansız (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Muhammet Ali Canca (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Mehmet Yıldız (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Hasan Atasoy Torun (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Lütfü Yılmaz (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Hüseyin Karabulut (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Hazer Oruç Kaya (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Oruç Karacık (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Halef Alp (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Özkan Mustafa Küçükkural (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Seçkin İlker (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Burhan Erol (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abbasağa Mah. | 12 | 4.178 | %80,7 | CHP | %73,5 |
| Akat Mah. | 35 | 11.726 | %82,4 | CHP | %81,4 |
| Arnavutköy Mah. | 9 | 3.119 | %76,6 | CHP | %70,5 |
| Balmumcu Mah. | 7 | 2.347 | %81,2 | CHP | %82,7 |
| Bebek Mah. | 13 | 4.237 | %77,8 | CHP | %82,4 |
| Cihannüma Mah. | 9 | 3.049 | %78,8 | CHP | %81,2 |
| Dikilitaş Mah. | 40 | 13.315 | %82,7 | CHP | %72,8 |
| Etiler Mah. | 27 | 8.926 | %82,7 | CHP | %83,7 |
| Gayrettepe Mah. | 32 | 10.957 | %83,3 | CHP | %81,0 |
| Konaklar Mah. | 33 | 11.125 | %85,9 | CHP | %81,5 |
| Kuruçeşme Mah. | 7 | 2.440 | %78,6 | CHP | %67,1 |
| Kültür Mah. | 11 | 3.798 | %81,5 | CHP | %82,1 |
| Levazım Mah. | 14 | 4.615 | %84,5 | CHP | %84,4 |
| Levent Mah. | 7 | 2.307 | %83,4 | CHP | %83,1 |
| Mecidiye Mah. | 24 | 8.127 | %79,8 | CHP | %74,0 |
| Muradiye Mah. | 12 | 4.177 | %77,9 | CHP | %81,7 |
| Nisbetiye Mah. | 29 | 9.792 | %82,7 | CHP | %85,6 |
| Ortaköy Mah. | 21 | 7.065 | %80,5 | CHP | %76,7 |
| Sinanpaşa Mah. | 6 | 1.818 | %74,7 | CHP | %75,7 |
| Türkali Mah. | 24 | 8.155 | %78,8 | CHP | %75,6 |
| Ulus Mah. | 15 | 5.179 | %81,1 | CHP | %74,4 |
| Vişnezade Mah. | 16 | 5.054 | %81,4 | CHP | %80,1 |
| Yıldız Mah. | 12 | 4.167 | %78,9 | CHP | %80,5 |