%62,1
AK PARTİ birinci
45.439 geçerli oy · katılım %82,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reyhanlı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %62,1 ile birinci; 45.439 geçerli oy, katılım %82,1.
Kayıtlı seçmen 57.488 · Oy kullanan 47.197 (katılım %82,1) · Geçerli 45.439 · Geçersiz 1.758
Reyhanlı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 28.236 | %62,1 |
| CHP | 16.682 | %36,7 |
| SAADET | 219 | %0,5 |
| DSP | 93 | %0,2 |
| Nihat Taşkın (bağımsız) | 83 | %0,2 |
| BTP | 65 | %0,1 |
| VATAN | 33 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Reyhanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adabucağı Mah. | 5 | 1.678 | %80,6 | AKP | %61,2 |
| Ahmetbeyli Mah. | 1 | 330 | %90,9 | AKP | %56,8 |
| Akyayla Mah. | 1 | 221 | %85,1 | AKP | %60,8 |
| Alakuzu Mah. | 2 | 478 | %90,6 | CHP | %58,6 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.288 | %80,6 | AKP | %66,6 |
| Bayır Mah. | 7 | 2.272 | %80,3 | AKP | %58,1 |
| Bağlar Mah. | 12 | 3.948 | %78,6 | AKP | %56,4 |
| Beşaslan Mah. | 4 | 1.063 | %89,1 | CHP | %55,8 |
| Bükülmez Mah. | 2 | 416 | %77,2 | AKP | %53,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 570 | %99,3 | CHP | %54,0 |
| Cüdeyde Mah. | 4 | 1.220 | %79,0 | AKP | %66,8 |
| Cilvegözü Mah. | 1 | 157 | %91,1 | CHP | %58,4 |
| Davutpaşa Hüyüğü Mah. | 2 | 440 | %96,1 | CHP | %53,6 |
| Değirmenkaşı Mah. | 8 | 2.232 | %81,5 | AKP | %60,9 |
| Esentepe Mah. | 9 | 3.106 | %77,9 | AKP | %64,1 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 338 | %75,4 | CHP | %58,0 |
| Fidanlık Mah. | 5 | 1.611 | %77,1 | AKP | %58,8 |
| Gazimürseltepesi Mah. | 1 | 62 | %103,2 | AKP | %79,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 55 | %109,1 | CHP | %65,0 |
| Gültepe Mah. | 6 | 1.839 | %80,0 | AKP | %61,2 |
| Harran Mah. | 5 | 1.370 | %87,7 | AKP | %77,9 |
| Karacanlık Mah. | 2 | 362 | %86,7 | AKP | %73,5 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 224 | %92,0 | CHP | %71,6 |
| Karasüleymanlı Mah. | 4 | 1.194 | %93,7 | AKP | %85,5 |
| Konuk Mah. | 4 | 1.187 | %75,8 | AKP | %71,7 |
| Kuletepe Mah. | 1 | 269 | %90,3 | AKP | %60,3 |
| Kumtepe Mah. | 1 | 129 | %98,5 | AKP | %66,9 |
| Kurtuluş Mah. | 11 | 3.711 | %79,9 | AKP | %70,7 |
| Kuşaklı Mah. | 2 | 535 | %91,0 | AKP | %64,1 |
| Mehmetbeyli Mah. | 2 | 610 | %95,1 | AKP | %61,2 |
| Mustafa Kemal Mah. | 5 | 1.728 | %81,8 | AKP | %60,5 |
| Nergizli Mah. | 2 | 638 | %78,5 | AKP | %65,7 |
| Oğulpınar Mah. | 3 | 704 | %81,7 | AKP | %96,3 |
| Paşahöyük Mah. | 1 | 219 | %91,8 | AKP | %68,1 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 290 | %96,2 | AKP | %55,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.833 | %80,1 | AKP | %65,7 |
| Suluköy Mah. | 1 | 205 | %97,6 | CHP | %57,0 |
| Tayfur Sökmen Mah. | 3 | 814 | %84,3 | AKP | %76,6 |
| Terzihüyük Mah. | 2 | 636 | %89,3 | AKP | %77,2 |
| Uzunkavak Mah. | 2 | 664 | %89,2 | AKP | %56,8 |
| Varışlı Mah. | 2 | 547 | %83,4 | AKP | %79,6 |
| Yeni Mah. | 25 | 8.391 | %78,6 | AKP | %55,2 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.190 | %81,6 | AKP | %64,1 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.161 | %81,0 | AKP | %60,5 |
| Çakıryiğit Mah. | 2 | 455 | %93,2 | AKP | %53,2 |
| Öz Kurtuluş Mah. | 3 | 655 | %89,9 | AKP | %76,3 |
| Üçtepe Mah. | 2 | 443 | %96,2 | CHP | %51,7 |