%61,0
AK PARTİ birinci
63.145 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırıkhan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %61,0 ile birinci; 63.145 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 75.413 · Oy kullanan 64.999 (katılım %86,2) · Geçerli 63.145 · Geçersiz 1.854
Kırıkhan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 38.544 | %61,0 |
| CHP | 23.768 | %37,6 |
| SAADET | 379 | %0,6 |
| VATAN | 257 | %0,4 |
| DSP | 76 | %0,1 |
| BTP | 67 | %0,1 |
| TKP | 30 | %0,1 |
| Nihat Taşkın (bağımsız) | 24 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırıkhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 408 Evler Mah. | 6 | 1.755 | %88,5 | AKP | %74,4 |
| Abalaklı Mah. | 2 | 406 | %100,7 | CHP | %53,9 |
| Adalar Mah. | 1 | 194 | %99,0 | AKP | %69,6 |
| Aktutan Mah. | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %56,8 |
| Alaybeyli Mah. | 1 | 288 | %98,3 | AKP | %74,3 |
| Alparslan Mah. | 3 | 822 | %86,9 | AKP | %76,3 |
| Alsancak Mah. | 9 | 3.046 | %83,7 | AKP | %69,0 |
| Alibeyçağıllı Mah. | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %70,9 |
| Arkıtça Mah. | 1 | 190 | %85,8 | AKP | %59,4 |
| Aydınlı Mah. | 7 | 2.179 | %85,6 | AKP | %64,3 |
| Aygırgölü Mah. | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %67,0 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 2.893 | %83,7 | AKP | %63,8 |
| Balarmudu Mah. | 2 | 390 | %93,3 | AKP | %82,0 |
| Baldıran Mah. | 2 | 680 | %92,8 | AKP | %58,6 |
| Barbaros Mah. | 15 | 4.990 | %78,0 | AKP | %56,9 |
| Başpınar Mah. | 2 | 405 | %83,2 | AKP | %65,4 |
| Bektaşlı Mah. | 2 | 597 | %97,5 | AKP | %53,5 |
| Camuzkışlası Mah. | 5 | 1.491 | %90,4 | AKP | %62,6 |
| Ceylanlı Mah. | 5 | 1.414 | %93,1 | AKP | %79,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.398 | %81,4 | AKP | %59,0 |
| Danaahmetli Mah. | 1 | 73 | %101,4 | CHP | %86,5 |
| Dedeçınar Mah. | 1 | 175 | %98,3 | CHP | %63,7 |
| Delibekirli Mah. | 3 | 707 | %96,6 | AKP | %66,6 |
| Demirkonak Mah. | 2 | 627 | %97,3 | CHP | %61,7 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.955 | %83,1 | AKP | %74,1 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.169 | %85,5 | AKP | %60,5 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 888 | %93,6 | AKP | %70,5 |
| Gültepe Mah. | 1 | 283 | %98,2 | AKP | %54,9 |
| Gündüz Mah. | 7 | 2.212 | %85,1 | AKP | %58,1 |
| Güventaşı Mah. | 2 | 358 | %96,4 | AKP | %53,9 |
| Güzelce Mah. | 1 | 221 | %98,6 | AKP | %59,8 |
| Ilıkpınar Mah. | 1 | 174 | %92,0 | CHP | %58,6 |
| Kaletepe Mah. | 2 | 421 | %99,1 | AKP | %61,1 |
| Kamberlikaya Mah. | 1 | 179 | %102,2 | AKP | %63,8 |
| Kamışlar Mah. | 1 | 113 | %94,7 | CHP | %61,0 |
| Kangallar Mah. | 1 | 255 | %85,5 | AKP | %54,6 |
| Karadurmuşlu Mah. | 3 | 948 | %90,3 | AKP | %70,6 |
| Karaelmaslı Mah. | 1 | 143 | %96,5 | AKP | %58,4 |
| Karamankaşı Mah. | 1 | 243 | %105,8 | CHP | %62,5 |
| Karamağara Mah. | 1 | 199 | %100,0 | AKP | %71,2 |
| Karataş Mah. | 3 | 805 | %93,3 | AKP | %68,0 |
| Karaçağıl Mah. | 2 | 530 | %100,4 | AKP | %60,5 |
| Kazkeli Mah. | 2 | 511 | %90,2 | AKP | %60,4 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 383 | %93,0 | AKP | %59,7 |
| Kodallı Mah. | 1 | 343 | %96,5 | AKP | %82,5 |
| Kurtlusarımazı Mah. | 1 | 87 | %101,2 | AKP | %58,6 |
| Kurtlusoğuksu Mah. | 4 | 1.396 | %92,8 | AKP | %60,7 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 2.898 | %79,7 | AKP | %54,7 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 82 | %101,2 | CHP | %64,6 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.229 | %86,5 | AKP | %76,2 |
| Muratpaşa Mah. | 1 | 227 | %100,4 | AKP | %87,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 24 | 8.040 | %82,3 | AKP | %54,4 |
| Narlıhopur Mah. | 1 | 186 | %98,4 | AKP | %67,2 |
| Reşatlı Mah. | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %68,7 |
| Saylak Mah. | 1 | 321 | %93,2 | AKP | %53,6 |
| Sucuköy Mah. | 1 | 231 | %61,5 | CHP | %86,4 |
| Söğütlüöz Mah. | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %51,7 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 188 | %96,8 | AKP | %72,3 |
| Topboğazı Mah. | 1 | 231 | %94,4 | AKP | %66,2 |
| Torun Mah. | 1 | 182 | %95,1 | CHP | %54,1 |
| Yalangoz Mah. | 2 | 563 | %98,9 | CHP | %62,8 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.680 | %82,0 | AKP | %59,5 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 169 | %95,9 | AKP | %86,1 |
| Çamsarı Mah. | 2 | 485 | %92,4 | AKP | %70,1 |
| Çamseki Mah. | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %74,8 |
| Çankaya Mah. | 4 | 1.179 | %85,1 | AKP | %51,3 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 228 | %95,6 | CHP | %59,5 |
| Çiloğlanhüyüğü Mah. | 1 | 224 | %96,4 | CHP | %69,8 |
| Özkızılkaya Mah. | 2 | 469 | %94,9 | AKP | %58,9 |
| Özsoğuksu Mah. | 1 | 318 | %94,0 | AKP | %81,9 |
| Özyörük Mah. | 4 | 1.265 | %95,2 | AKP | %53,0 |
| İncirli Mah. | 1 | 311 | %90,4 | AKP | %55,6 |
| İçada Mah. | 2 | 421 | %100,5 | AKP | %74,0 |