İskenderun · Büyükşehir belediye başkanı
%55,6
CHP birinci
142.335 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskenderun ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %55,6 ile birinci; 142.335 geçerli oy, katılım %84,8.
İskenderun
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 4 | 1.098 | %96,1 | AKP | %50,6 |
| Akçay Mah. | 5 | 1.520 | %93,3 | AKP | %65,4 |
| Azganlık Mah. | 6 | 1.734 | %93,4 | AKP | %53,8 |
| Aşkarbeyli Mah. | 2 | 508 | %92,5 | AKP | %69,4 |
| Barbaros Mah. | 8 | 2.765 | %81,2 | CHP | %61,9 |
| Barıştepe Mah. | 6 | 1.798 | %83,0 | AKP | %57,6 |
| Bekbele Mah. | 17 | 5.353 | %90,7 | AKP | %66,1 |
| Buluttepe Mah. | 11 | 3.477 | %82,4 | CHP | %54,0 |
| Büyükdere Mah. | 3 | 995 | %86,6 | CHP | %89,8 |
| Bitişik Mah. | 2 | 678 | %98,7 | AKP | %58,9 |
| Cebike Mah. | 2 | 532 | %93,6 | AKP | %80,3 |
| Cırtıman Mah. | 6 | 1.984 | %92,5 | AKP | %68,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.171 | %81,6 | CHP | %61,8 |
| Denizciler Mah. | 48 | 15.580 | %86,8 | AKP | %55,2 |
| Dumlupınar Mah. | 18 | 5.990 | %81,4 | CHP | %62,8 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.747 | %84,5 | AKP | %55,2 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.321 | %89,8 | AKP | %57,9 |
| Gültepe Mah. | 14 | 4.502 | %82,2 | AKP | %54,1 |
| Gürsel Mah. | 5 | 1.686 | %88,0 | CHP | %60,5 |
| Güzelçay Mah. | 3 | 718 | %91,4 | AKP | %49,6 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.763 | %81,7 | CHP | %81,8 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 306 | %96,7 | CHP | %52,6 |
| Karayılan Mah. | 19 | 6.075 | %90,0 | CHP | %49,5 |
| Kavaklıoluk Mah. | 1 | 260 | %97,3 | CHP | %62,4 |
| Kocatepe Mah. | 11 | 3.583 | %82,1 | AKP | %58,5 |
| Kurtuluş Mah. | 14 | 4.571 | %81,5 | CHP | %67,1 |
| Meydan Mah. | 9 | 3.144 | %83,7 | CHP | %53,3 |
| Modernevler Mah. | 24 | 8.115 | %84,3 | AKP | %53,9 |
| Muradiye Mah. | 14 | 4.865 | %83,5 | CHP | %58,6 |
| Mustafa Kemal Mah. | 36 | 12.322 | %83,1 | CHP | %79,3 |
| Numune Mah. | 20 | 6.906 | %81,5 | CHP | %72,2 |
| Orhangazi Mah. | 2 | 469 | %94,0 | AKP | %74,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.953 | %80,1 | CHP | %72,9 |
| Pirireis Mah. | 20 | 6.795 | %81,6 | CHP | %79,3 |
| Sakarya Mah. | 31 | 10.638 | %85,1 | CHP | %51,2 |
| Sarıseki Mah. | 8 | 2.495 | %93,0 | CHP | %51,7 |
| Savaş Mah. | 3 | 709 | %79,0 | CHP | %69,2 |
| Suçıkağı Mah. | 4 | 1.277 | %94,8 | AKP | %64,0 |
| Süleymaniye Mah. | 9 | 2.928 | %81,4 | CHP | %71,4 |
| Yenişehir Mah. | 10 | 3.399 | %81,9 | CHP | %86,4 |
| Yıldırımtepe Mah. | 9 | 2.816 | %83,9 | AKP | %68,5 |
| Yunus Emre Mah. | 21 | 7.324 | %84,4 | AKP | %53,3 |
| Çay Mah. | 12 | 3.941 | %83,5 | CHP | %62,1 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 609 | %91,6 | AKP | %56,9 |
| İsmet İnönü Mah. | 35 | 11.811 | %83,4 | CHP | %64,5 |