Hassa · Büyükşehir belediye başkanı
%59,7
AK PARTİ birinci
32.150 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hassa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %59,7 ile birinci; 32.150 geçerli oy, katılım %89,3.
Hassa
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbez Mah. | 21 | 6.353 | %85,6 | AKP | %49,7 |
| Aktepe Mah. | 18 | 5.576 | %89,1 | AKP | %58,3 |
| Ardıçlı Mah. | 8 | 2.638 | %88,3 | AKP | %54,9 |
| Arpalıuşağı Mah. | 2 | 466 | %97,4 | AKP | %71,0 |
| Aşağıkarafakılı Mah. | 2 | 421 | %98,1 | AKP | %69,7 |
| Bademli Mah. | 2 | 533 | %98,3 | AKP | %65,8 |
| Buhara Mah. | 3 | 767 | %89,2 | CHP | %55,6 |
| Bintaş Mah. | 1 | 228 | %93,0 | AKP | %58,1 |
| Dedemli Mah. | 1 | 320 | %94,4 | AKP | %66,3 |
| Demrek Mah. | 3 | 942 | %92,1 | AKP | %76,9 |
| Dervişpaşa Mah. | 7 | 2.138 | %76,3 | AKP | %55,6 |
| Eğribucak Mah. | 2 | 522 | %94,4 | AKP | %65,7 |
| Gazeluşağı Mah. | 1 | 169 | %96,5 | AKP | %59,1 |
| Gülkent Mah. | 2 | 547 | %96,5 | AKP | %62,6 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 265 | %97,7 | AKP | %66,1 |
| Güvenç Mah. | 3 | 579 | %97,4 | AKP | %88,8 |
| Girne Mah. | 8 | 2.486 | %83,2 | AKP | %52,3 |
| Hacılar Mah. | 2 | 416 | %92,3 | AKP | %66,6 |
| Halallar Mah. | 1 | 207 | %99,0 | AKP | %73,5 |
| Haydarlar Mah. | 1 | 314 | %93,6 | CHP | %53,8 |
| Katranlık Mah. | 2 | 487 | %97,5 | AKP | %70,3 |
| Koruhöyük Mah. | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %58,1 |
| Küreci Mah. | 6 | 1.955 | %92,1 | AKP | %62,1 |
| Mazmanlı Mah. | 4 | 995 | %93,2 | AKP | %70,1 |
| Onbeşkasım Mah. | 3 | 935 | %90,5 | AKP | %56,1 |
| Sapanözü Mah. | 1 | 348 | %97,4 | AKP | %63,7 |
| Sugediği Mah. | 1 | 81 | %79,0 | AKP | %93,7 |
| Söğüt Mah. | 4 | 1.096 | %93,9 | AKP | %69,9 |
| Tepebaşı Mah. | 2 | 424 | %88,4 | AKP | %51,0 |
| Tiyek Mah. | 1 | 220 | %96,4 | AKP | %64,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.198 | %87,1 | AKP | %53,6 |
| Yeniyapan Mah. | 1 | 108 | %86,1 | AKP | %62,5 |
| Yoluklar Mah. | 1 | 306 | %88,2 | AKP | %72,6 |
| Yukarıbucak Mah. | 2 | 404 | %99,8 | AKP | %72,6 |
| Yukarıkarafakılı Mah. | 2 | 577 | %88,2 | AKP | %68,7 |
| Yuvalı Mah. | 3 | 919 | %95,7 | AKP | %84,8 |
| Zeytinoba Mah. | 2 | 428 | %92,3 | AKP | %64,1 |
| Çay Mah. | 3 | 802 | %89,9 | AKP | %52,3 |
| Çınarbaşı Mah. | 1 | 346 | %98,0 | AKP | %60,2 |