%52,0
AK PARTİ birinci
201.323 geçerli oy · katılım %85,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Antakya ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %52,0 ile birinci; 201.323 geçerli oy, katılım %85,4.
Kayıtlı seçmen 241.521 · Oy kullanan 206.196 (katılım %85,4) · Geçerli 201.323 · Geçersiz 4.873
Antakya Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 104.578 | %52,0 |
| CHP | 94.636 | %47,0 |
| SAADET | 1.309 | %0,7 |
| DSP | 293 | %0,2 |
| VATAN | 188 | %0,1 |
| BTP | 128 | %0,1 |
| TKP | 116 | %0,1 |
| Nihat Taşkın (bağımsız) | 75 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Antakya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akasya Mah. | 49 | 16.760 | %85,1 | AKP | %73,9 |
| Akcurun Mah. | 3 | 887 | %97,4 | AKP | %74,6 |
| Akevler Mah. | 29 | 9.646 | %82,6 | AKP | %56,2 |
| Akhisar Mah. | 3 | 1.012 | %81,1 | AKP | %76,6 |
| Aksaray Mah. | 18 | 6.170 | %84,0 | AKP | %77,4 |
| Akçaova Mah. | 3 | 971 | %93,3 | AKP | %78,1 |
| Alaattin Mah. | 3 | 752 | %90,7 | AKP | %65,1 |
| Alahan Mah. | 3 | 717 | %94,4 | AKP | %76,9 |
| Alazı Mah. | 5 | 1.425 | %87,2 | CHP | %94,5 |
| Altınçay Mah. | 18 | 6.060 | %84,8 | AKP | %72,2 |
| Anayazı Mah. | 5 | 1.663 | %87,7 | CHP | %91,2 |
| Apaydın Mah. | 2 | 685 | %91,1 | AKP | %81,2 |
| Arpahan Mah. | 1 | 349 | %88,3 | AKP | %81,6 |
| Avsuyu Mah. | 9 | 2.902 | %89,8 | AKP | %85,3 |
| Aydınlıkevler Mah. | 4 | 1.334 | %91,7 | AKP | %85,4 |
| Açıkdere Mah. | 4 | 1.196 | %96,0 | AKP | %86,0 |
| Aşağıoba Mah. | 4 | 1.104 | %93,5 | AKP | %72,5 |
| Barbaros Mah. | 1 | 237 | %93,3 | AKP | %79,0 |
| Bağrıyanık Mah. | 8 | 2.509 | %88,8 | AKP | %66,4 |
| Bozhüyük Mah. | 2 | 551 | %94,9 | AKP | %75,8 |
| Boşin Mah. | 7 | 2.443 | %89,7 | AKP | %81,1 |
| Büyükdalyan Mah. | 5 | 1.690 | %88,9 | CHP | %95,6 |
| Biniciler Mah. | 1 | 308 | %88,0 | AKP | %68,9 |
| Bitiren Mah. | 2 | 497 | %97,4 | AKP | %71,5 |
| Cebrail Mah. | 20 | 6.501 | %82,1 | AKP | %51,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 4.992 | %82,8 | AKP | %53,0 |
| Demirköprü Mah. | 2 | 604 | %97,2 | AKP | %67,8 |
| Derince Mah. | 3 | 848 | %84,0 | CHP | %71,5 |
| Doğanköy Mah. | 2 | 678 | %90,0 | CHP | %95,8 |
| Dutdibi Mah. | 2 | 460 | %90,0 | AKP | %75,8 |
| Dikmece Mah. | 5 | 1.669 | %89,0 | CHP | %97,5 |
| Ekinci Mah. | 32 | 10.726 | %82,6 | CHP | %66,4 |
| Emek Mah. | 17 | 5.884 | %84,1 | AKP | %72,5 |
| Esenlik Mah. | 21 | 6.955 | %84,0 | AKP | %64,7 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.640 | %85,6 | AKP | %71,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 965 | %86,3 | CHP | %87,2 |
| Gazi Mah. | 19 | 6.166 | %83,6 | CHP | %60,6 |
| Gazipaşa Mah. | 1 | 348 | %86,5 | CHP | %66,0 |
| General Şükrü Kanatlı Mah. | 18 | 5.895 | %81,9 | CHP | %53,6 |
| Gökçegöz Mah. | 2 | 651 | %96,8 | AKP | %79,4 |
| Gülderen Mah. | 3 | 862 | %88,6 | CHP | %60,4 |
| Güllübahçe Mah. | 1 | 331 | %80,7 | CHP | %82,6 |
| Günyazı Mah. | 6 | 1.876 | %89,4 | CHP | %95,9 |
| Güzelburç Mah. | 14 | 4.765 | %85,3 | CHP | %79,4 |
| Habib-İ Neccar Mah. | 1 | 100 | %87,0 | AKP | %73,2 |
| Hacı Ömer Alpagot Mah. | 10 | 3.319 | %88,7 | AKP | %81,3 |
| Haraparası Mah. | 1 | 294 | %82,0 | CHP | %79,6 |
| Hasanlı Mah. | 1 | 37 | %189,2 | CHP | %52,9 |
| Havuzlar Mah. | 3 | 766 | %90,1 | AKP | %66,8 |
| Kantara Mah. | 2 | 534 | %90,5 | AKP | %77,3 |
| Karaali Bölüğü Mah. | 4 | 1.179 | %93,7 | AKP | %81,3 |
| Karaali Mah. | 9 | 2.489 | %84,1 | CHP | %97,1 |
| Kardeşler Mah. | 3 | 953 | %87,1 | AKP | %85,1 |
| Karlısu Mah. | 9 | 2.624 | %91,4 | AKP | %61,4 |
| Kışlasaray Mah. | 11 | 3.563 | %81,2 | CHP | %87,7 |
| Kocaabdi Mah. | 1 | 171 | %88,3 | AKP | %78,8 |
| Kuruyer Mah. | 2 | 546 | %95,4 | AKP | %84,3 |
| Kuyulu Mah. | 3 | 914 | %85,3 | AKP | %51,3 |
| Kuzeytepe Mah. | 15 | 4.805 | %84,6 | CHP | %94,3 |
| Küçükdalyan Mah. | 20 | 6.979 | %83,2 | CHP | %94,9 |
| Kisecik Mah. | 5 | 1.594 | %95,8 | AKP | %87,7 |
| Madenboyu Mah. | 5 | 1.484 | %90,9 | AKP | %88,5 |
| Mansurlu Mah. | 2 | 583 | %98,5 | AKP | %92,7 |
| Maraşboğazı Mah. | 2 | 673 | %93,8 | AKP | %60,0 |
| Maşuklu Mah. | 11 | 3.834 | %87,3 | CHP | %88,6 |
| Melekli Mah. | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %76,2 |
| Meydan Mah. | 2 | 471 | %86,4 | AKP | %61,2 |
| Narlıca Mah. | 30 | 9.805 | %87,9 | AKP | %83,6 |
| Odabaşı Mah. | 38 | 12.978 | %82,0 | CHP | %72,8 |
| Orhanlı Mah. | 3 | 814 | %86,2 | CHP | %67,3 |
| Ovakent Mah. | 13 | 4.152 | %89,5 | AKP | %85,8 |
| Oğlakören Mah. | 4 | 1.102 | %97,1 | AKP | %57,7 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 283 | %98,9 | AKP | %69,0 |
| Saraycık Mah. | 1 | 338 | %94,4 | AKP | %83,8 |
| Saraykent Mah. | 37 | 12.376 | %83,2 | AKP | %67,9 |
| Saçaklı Mah. | 2 | 355 | %71,6 | CHP | %52,9 |
| Serinyol Mah. | 32 | 10.180 | %83,1 | CHP | %89,9 |
| Sofular Mah. | 2 | 568 | %81,2 | CHP | %64,4 |
| Suvatlı Mah. | 2 | 439 | %95,4 | AKP | %68,7 |
| Tahtaköprü Mah. | 2 | 615 | %95,0 | AKP | %82,2 |
| Tanışma Mah. | 6 | 1.928 | %84,1 | AKP | %89,4 |
| Ulucami Mah. | 2 | 394 | %87,1 | AKP | %71,6 |
| Uzunaliç Mah. | 2 | 479 | %95,0 | AKP | %87,4 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 652 | %98,3 | AKP | %76,5 |
| Yenicami Mah. | 1 | 123 | %87,0 | AKP | %61,9 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 434 | %93,3 | AKP | %76,2 |
| Zenginler Mah. | 2 | 511 | %86,3 | CHP | %53,0 |
| Zülüflühan Mah. | 4 | 1.389 | %73,3 | CHP | %76,4 |
| Ürgenpaşa Mah. | 35 | 11.992 | %81,2 | AKP | %50,5 |
| Üzümdalı Mah. | 4 | 1.233 | %93,4 | AKP | %71,0 |
| Üçgedik Mah. | 3 | 835 | %86,8 | CHP | %77,1 |
| İplik Pazarı Mah. | 1 | 275 | %89,1 | AKP | %84,2 |
| Şehitler Mah. | 2 | 364 | %89,3 | AKP | %70,8 |
| Şeyhali Mah. | 2 | 406 | %91,4 | AKP | %74,0 |
| Şirince Mah. | 3 | 792 | %90,9 | AKP | %75,9 |