Mihalıççık · Büyükşehir belediye başkanı
%50,3
AK PARTİ birinci
6.217 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mihalıççık ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,3 ile birinci; 6217 geçerli oy, katılım %89,8.
Mihalıççık
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adahisar Mah. | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %67,4 |
| Ahur Mah. | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %47,6 |
| Ahurözü Mah. | 1 | 192 | %90,6 | AKP | %49,7 |
| Akçaören Mah. | 1 | 68 | %102,9 | AKP | %71,2 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 24 | %87,5 | AKP | %40,0 |
| Bahtiyar Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %71,1 |
| Belen Mah. | 1 | 90 | %87,8 | CHP | %46,7 |
| Bey Mah. | 1 | 29 | %96,6 | CHP | %53,9 |
| Camikebir Mah. | 3 | 914 | %80,9 | CHP | %44,5 |
| Dağcı Mah. | 1 | 91 | %98,9 | CHP | %46,4 |
| Dümrek Mah. | 1 | 95 | %84,2 | AKP | %53,2 |
| Diközü Mah. | 1 | 73 | %86,3 | AKP | %44,1 |
| Dinek Mah. | 1 | 220 | %89,1 | AKP | %63,0 |
| Gözeler Mah. | 1 | 37 | %105,4 | CHP | %44,7 |
| Güce Mah. | 1 | 100 | %97,0 | AKP | %53,6 |
| Güreş Mah. | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %85,1 |
| Gürleyik Mah. | 1 | 186 | %88,2 | AKP | %43,2 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 66 | %84,9 | AKP | %58,2 |
| Ilıcalar Mah. | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %43,8 |
| Karageyikli Mah. | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %60,4 |
| Karaçam Mah. | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Kavak Mah. | 1 | 151 | %91,4 | AKP | %78,2 |
| Kayı Mah. | 1 | 299 | %89,6 | CHP | %76,3 |
| Kızılbörüklü Mah. | 1 | 119 | %97,5 | AKP | %44,0 |
| Korucu Mah. | 1 | 84 | %92,9 | CHP | %51,4 |
| Koyunağılı Mah. | 1 | 117 | %91,5 | CHP | %52,6 |
| Kozlu Mah. | 1 | 71 | %97,2 | CHP | %54,8 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %43,4 |
| Mahmuthisar Mah. | 1 | 30 | %113,3 | AKP | %69,7 |
| Medrese Mah. | 3 | 916 | %83,1 | AKP | %42,2 |
| Narlı Mah. | 1 | 149 | %95,3 | AKP | %78,2 |
| Obruk Mah. | 1 | 140 | %99,3 | AKP | %62,3 |
| Otluk Mah. | 1 | 64 | %100,0 | AKP | %81,3 |
| Saray Mah. | 1 | 170 | %88,2 | AKP | %58,4 |
| Sazak Mah. | 1 | 117 | %88,0 | CHP | %68,4 |
| Seki Mah. | 1 | 66 | %71,2 | AKP | %57,5 |
| Sekiören Mah. | 1 | 161 | %91,9 | AKP | %81,9 |
| Sorkun Mah. | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %86,7 |
| Süleler Mah. | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %56,1 |
| Tatarcık Mah. | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %68,2 |
| Uşakbükü Mah. | 1 | 51 | %96,1 | CHP | %53,2 |
| Yalımkaya Mah. | 2 | 193 | %91,2 | AKP | %55,3 |
| Yayla Mah. | 1 | 109 | %100,0 | AKP | %60,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 153 | %96,7 | AKP | %62,7 |
| Yunusemre Mah. | 2 | 551 | %85,7 | AKP | %44,7 |
| Çalkaya Mah. | 1 | 168 | %88,1 | AKP | %86,0 |
| Çalçı Mah. | 1 | 72 | %91,7 | CHP | %59,0 |
| Çardak Mah. | 1 | 92 | %94,6 | CHP | %59,0 |
| Çukurören Mah. | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %58,7 |
| Ömer Mah. | 1 | 69 | %98,6 | CHP | %46,9 |
| Üçbaşlı Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %53,5 |
| İkizafer Mah. | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %61,5 |
| İğdecik Mah. | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %53,9 |