%54,8
AK PARTİ birinci
10.818 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %54,8 ile birinci; 10.818 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 13.769 · Oy kullanan 11.427 (katılım %83,0) · Geçerli 10.818 · Geçersiz 609
Şenkaya Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.927 | %54,8 |
| İYİ | 2.279 | %21,1 |
| CHP | 2.169 | %20,1 |
| DSP | 256 | %2,4 |
| HDP | 88 | %0,8 |
| SAADET | 49 | %0,5 |
| VATAN | 19 | %0,2 |
| TKP | 16 | %0,2 |
| BTP | 15 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şenkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 95 | %103,2 | İYİ | %54,7 |
| Akşar Mah. | 3 | 812 | %86,2 | AKP | %75,8 |
| Alıcık Mah. | 2 | 381 | %86,1 | AKP | %63,6 |
| Atyolu Mah. | 1 | 305 | %87,5 | CHP | %65,4 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %41,9 |
| Aşağı Mah. | 4 | 826 | %75,8 | AKP | %42,7 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 69 | %76,8 | AKP | %92,2 |
| Balkaya Mah. | 1 | 200 | %78,0 | AKP | %57,2 |
| Bereketli Mah. | 1 | 38 | %57,9 | AKP | %71,4 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 84 | %79,8 | AKP | %66,1 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 225 | %92,4 | CHP | %45,7 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 110 | %81,8 | AKP | %68,2 |
| Değirmenlidere Mah. | 2 | 361 | %84,2 | AKP | %75,1 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %85,7 |
| Dolunay Mah. | 1 | 256 | %91,8 | AKP | %99,1 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 94 | %81,9 | AKP | %58,1 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 114 | %80,7 | AKP | %70,3 |
| Esence Mah. | 1 | 34 | %114,7 | AKP | %79,4 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 121 | %90,1 | AKP | %79,6 |
| Evbakan Mah. | 1 | 158 | %86,1 | AKP | %81,3 |
| Gaziler Mah. | 1 | 249 | %88,0 | AKP | %71,6 |
| Gezenek Mah. | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %70,3 |
| Göllet Mah. | 1 | 117 | %100,0 | AKP | %79,5 |
| Göreşken Mah. | 1 | 136 | %90,4 | AKP | %72,4 |
| Gözalan Mah. | 1 | 221 | %86,4 | AKP | %92,4 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 38 | %65,8 | AKP | %68,0 |
| Gülveren Mah. | 1 | 141 | %87,9 | AKP | %84,2 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 105 | %84,8 | AKP | %83,1 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 181 | %89,0 | CHP | %39,6 |
| Kaynak Mah. | 2 | 136 | %100,7 | AKP | %48,1 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 255 | %94,5 | AKP | %77,2 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 165 | %90,3 | AKP | %83,7 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 173 | %74,0 | İYİ | %58,7 |
| Kireçli Mah. | 1 | 20 | %115,0 | AKP | %52,2 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 387 | %85,5 | İYİ | %58,7 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 332 | %87,1 | AKP | %75,7 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 62 | %69,4 | AKP | %81,0 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.213 | %76,1 | İYİ | %35,3 |
| Penek Mah. | 1 | 138 | %82,6 | AKP | %84,6 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 61 | %67,2 | AKP | %97,4 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %58,5 |
| Sındıran Mah. | 1 | 85 | %91,8 | AKP | %61,8 |
| Susuz Mah. | 1 | 211 | %80,1 | AKP | %58,6 |
| Söğütler Mah. | 1 | 297 | %84,2 | AKP | %60,3 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 127 | %88,2 | AKP | %58,1 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 30 | %66,7 | AKP | %75,0 |
| Teketaş Mah. | 1 | 98 | %70,4 | AKP | %76,6 |
| Turnalı Mah. | 2 | 125 | %79,2 | AKP | %71,1 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %89,1 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 85 | %100,0 | AKP | %61,0 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 101 | %74,3 | AKP | %59,5 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 291 | %80,4 | İYİ | %53,9 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %75,0 |
| Yazılı Mah. | 1 | 76 | %93,4 | CHP | %52,1 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 38 | %84,2 | AKP | %43,8 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 77 | %90,9 | CHP | %77,3 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 81 | %79,0 | AKP | %68,4 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 664 | %86,9 | CHP | %48,1 |
| Yukarı Mah. | 4 | 841 | %64,1 | AKP | %46,5 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 88 | %92,1 | AKP | %84,2 |
| Yünören Mah. | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %78,1 |
| Yürekli Mah. | 1 | 146 | %93,2 | AKP | %74,3 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 127 | %78,7 | AKP | %80,4 |
| Çamlıalan Mah. | 2 | 384 | %70,3 | CHP | %48,4 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 130 | %85,4 | AKP | %76,4 |
| Özyurt Mah. | 1 | 286 | %85,7 | AKP | %89,9 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 57 | %87,7 | AKP | %40,8 |
| İnceçay Mah. | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %74,7 |
| İçmesu Mah. | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %65,3 |
| İğdeli Mah. | 1 | 149 | %80,5 | AKP | %65,0 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %65,7 |