%86,2
AK PARTİ birinci
2.762 geçerli oy · katılım %80,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazaryolu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %86,2 ile birinci; 2762 geçerli oy, katılım %80,1.
Kayıtlı seçmen 3.609 · Oy kullanan 2.890 (katılım %80,1) · Geçerli 2.762 · Geçersiz 128
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pazaryolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 21Haziran Mah. | 2 | 449 | %71,1 | AKP | %64,8 |
| Akbulut Mah. | 1 | 106 | %85,9 | AKP | %68,5 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 94 | %70,2 | AKP | %92,2 |
| Ambaralan Mah. | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %68,0 |
| Ayçukuru Mah. | 1 | 15 | %86,7 | AKP | %100,0 |
| Bayındır Mah. | 1 | 16 | %81,3 | AKP | %100,0 |
| Burçaklı Mah. | 1 | 90 | %77,8 | AKP | %82,5 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 46 | %65,2 | AKP | %82,8 |
| Cennetpınarı Mah. | 1 | 46 | %65,2 | AKP | %100,0 |
| Cevizlidere Mah. | 1 | 29 | %72,4 | AKP | %95,2 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 29 | %86,2 | AKP | %76,0 |
| Demirgöze Mah. | 1 | 19 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Dikmetaş Mah. | 1 | 29 | %79,3 | AKP | %91,3 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 91 | %59,3 | AKP | %92,5 |
| Gölyanı Mah. | 1 | 58 | %75,9 | AKP | %86,1 |
| Göztepe Mah. | 1 | 101 | %81,2 | AKP | %75,0 |
| Gülçimen Mah. | 1 | 123 | %57,7 | AKP | %86,8 |
| Güneysu Mah. | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %100,0 |
| Hacılar Mah. | 1 | 34 | %73,5 | AKP | %96,0 |
| Karakoç Mah. | 1 | 197 | %90,4 | AKP | %86,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 157 | %72,6 | AKP | %87,6 |
| Kılıççı Mah. | 1 | 110 | %73,6 | AKP | %90,3 |
| Konakyeri Mah. | 2 | 415 | %86,8 | AKP | %97,1 |
| Korkutköy Mah. | 1 | 43 | %76,7 | AKP | %97,0 |
| Kozlu Mah. | 1 | 86 | %84,9 | AKP | %92,4 |
| Kumaşkaya Mah. | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %95,4 |
| Kuymaklı Mah. | 1 | 40 | %77,5 | AKP | %96,2 |
| Köşeyolu Mah. | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %87,8 |
| Kümbettepe Mah. | 1 | 60 | %85,0 | AKP | %75,5 |
| Laleli Mah. | 1 | 120 | %89,2 | AKP | %99,1 |
| Merkez Mah. | 1 | 106 | %88,7 | AKP | %71,4 |
| Meşebaşı Mah. | 1 | 34 | %58,8 | AKP | %94,7 |
| Pamukludağ Mah. | 1 | 21 | %42,9 | AKP | %100,0 |
| Sadaka Mah. | 1 | 123 | %99,2 | AKP | %83,5 |
| Sergenkaya Mah. | 1 | 63 | %100,0 | AKP | %90,2 |
| Süleymanbağı Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %93,7 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 29 | %69,0 | AKP | %79,0 |
| Yaylaözü Mah. | 1 | 49 | %73,5 | AKP | %97,1 |
| Yeni Mah. | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %95,2 |
| Yiğitbaşı Mah. | 1 | 21 | %57,1 | AKP | %100,0 |
| Çatakbahçe Mah. | 1 | 35 | %71,4 | AKP | %92,0 |
| Çaydere Mah. | 1 | 17 | %82,4 | AKP | %78,6 |
| Çiftepınar Mah. | 1 | 72 | %93,1 | AKP | %91,9 |
| Şehitlik Mah. | 1 | 90 | %61,1 | AKP | %92,5 |