%58,3
AK PARTİ birinci
8.156 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprüköy ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %58,3 ile birinci; 8156 geçerli oy, katılım %87,0.
Kayıtlı seçmen 9.684 · Oy kullanan 8.429 (katılım %87,0) · Geçerli 8.156 · Geçersiz 273
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Köprüköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçam Mah. | 1 | 295 | %84,1 | AKP | %50,2 |
| Alaca Mah. | 2 | 613 | %75,7 | AKP | %70,9 |
| Ataköy Mah. | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %42,9 |
| Ağcaşar Mah. | 2 | 478 | %89,8 | AKP | %58,4 |
| Aşağıkızılkale Mah. | 1 | 118 | %73,7 | AKP | %61,6 |
| Aşağıçakmak Mah. | 1 | 34 | %108,8 | AKP | %52,8 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 297 | %88,2 | AKP | %72,5 |
| Camikebir Mah. | 1 | 95 | %92,6 | AKP | %89,7 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 72 | %98,6 | SAADET | %57,8 |
| Duatepe Mah. | 1 | 180 | %83,9 | AKP | %61,1 |
| Dumankaya Mah. | 1 | 248 | %81,9 | AKP | %58,0 |
| Dilek Mah. | 1 | 91 | %74,7 | AKP | %47,7 |
| Emre Mah. | 2 | 413 | %92,3 | AKP | %59,7 |
| Eyüpler Mah. | 1 | 214 | %88,3 | AKP | %72,1 |
| Eğirmez Mah. | 1 | 215 | %94,9 | AKP | %89,2 |
| Geyikli Mah. | 1 | 90 | %92,2 | AKP | %69,1 |
| Gölçayır Mah. | 1 | 236 | %93,2 | AKP | %81,5 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 644 | %86,5 | AKP | %55,7 |
| Ilıcasu Mah. | 1 | 234 | %91,9 | AKP | %67,7 |
| Karataşlar Mah. | 1 | 155 | %70,3 | AKP | %61,5 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 370 | %89,5 | AKP | %62,7 |
| Kıyıkonak Mah. | 1 | 172 | %67,4 | AKP | %60,7 |
| Marifet Mah. | 1 | 137 | %89,8 | İYİ | %62,7 |
| Mescitli Mah. | 1 | 194 | %80,9 | İYİ | %69,1 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 126 | %93,7 | AKP | %86,5 |
| Pekecik Mah. | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %50,0 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 116 | %100,9 | İYİ | %56,1 |
| Savatlı Mah. | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %84,6 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 238 | %90,8 | AKP | %50,5 |
| Topçu Mah. | 1 | 98 | %96,9 | AKP | %52,2 |
| Yapağılı Mah. | 1 | 102 | %95,1 | AKP | %51,1 |
| Yağan Mah. | 5 | 1.395 | %88,4 | İYİ | %71,3 |
| Yemlik Mah. | 1 | 32 | %65,6 | AKP | %57,1 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 25 | %92,0 | AKP | %86,4 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %48,8 |
| Yukarıkızılca Mah. | 1 | 95 | %92,6 | AKP | %59,5 |
| Yukarıkızılkale Mah. | 1 | 61 | %82,0 | AKP | %88,0 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 30 | %96,7 | İYİ | %64,0 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 399 | %91,5 | AKP | %91,9 |
| Çullu Mah. | 2 | 615 | %77,6 | AKP | %54,5 |
| Örentaş Mah. | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %68,4 |
| Şehitler Mah. | 2 | 469 | %91,9 | AKP | %86,3 |