%56,8
AK PARTİ birinci
9.128 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çat ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %56,8 ile birinci; 9128 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 11.232 · Oy kullanan 9.602 (katılım %85,5) · Geçerli 9.128 · Geçersiz 474
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ağaköy Mah. | 2 | 594 | %89,7 | AKP | %72,0 |
| Aşağıçat Mah. | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %50,4 |
| Babaderesi Mah. | 1 | 63 | %79,4 | AKP | %77,6 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 332 | %87,7 | AKP | %62,3 |
| Bayındır Mah. | 1 | 60 | %68,3 | HDP | %41,5 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 74 | %91,9 | İYİ | %50,0 |
| Başköy Mah. | 2 | 436 | %83,9 | AKP | %69,4 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 135 | %97,8 | AKP | %93,7 |
| Budaklar Mah. | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %83,3 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 300 | %90,7 | AKP | %75,8 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 120 | %80,8 | CHP | %45,6 |
| Göbekören Mah. | 1 | 116 | %99,1 | İYİ | %38,9 |
| Gökçeşeyh Mah. | 1 | 155 | %96,1 | AKP | %84,6 |
| Gölköy Mah. | 1 | 58 | %77,6 | AKP | %91,1 |
| Hatunköy Mah. | 1 | 59 | %91,5 | AKP | %77,4 |
| Kaplıca Mah. | 2 | 412 | %76,2 | İYİ | %51,4 |
| Karabey Mah. | 1 | 145 | %90,3 | CHP | %46,7 |
| Karaca Mah. | 1 | 230 | %81,7 | CHP | %44,4 |
| Karaşeyh Mah. | 2 | 544 | %77,2 | AKP | %71,0 |
| Kızılca Mah. | 2 | 438 | %92,9 | AKP | %69,2 |
| Kumaşlı Mah. | 1 | 103 | %93,2 | İYİ | %67,7 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 232 | %93,5 | İYİ | %51,5 |
| Köseler Mah. | 1 | 172 | %85,5 | AKP | %64,3 |
| Mollaömer Mah. | 2 | 186 | %89,3 | AKP | %54,1 |
| Muratçayırı Mah. | 1 | 149 | %83,2 | CHP | %58,3 |
| Oyuklu Mah. | 3 | 946 | %80,2 | AKP | %62,9 |
| Parmaksız Mah. | 2 | 364 | %84,9 | AKP | %73,7 |
| Saltaş Mah. | 1 | 296 | %84,8 | AKP | %81,4 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 102 | %98,0 | İYİ | %39,2 |
| Sarıkaşık Mah. | 1 | 294 | %78,6 | AKP | %70,9 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 435 | %67,6 | AKP | %65,9 |
| Söbeçayır Mah. | 1 | 275 | %83,3 | AKP | %61,2 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 203 | %96,6 | AKP | %73,2 |
| Tuzlataşı Mah. | 1 | 242 | %71,1 | CHP | %43,9 |
| Tuzluca Mah. | 3 | 549 | %92,5 | AKP | %39,0 |
| Yarmak Mah. | 1 | 210 | %90,5 | AKP | %71,4 |
| Yavi Mah. | 2 | 667 | %89,2 | AKP | %65,9 |
| Yaylasuyu Mah. | 1 | 148 | %96,6 | AKP | %74,3 |
| Yukarıçat Mah. | 1 | 146 | %87,7 | AKP | %57,9 |
| Çayırtepe Mah. | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %40,0 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 198 | %87,4 | AKP | %30,4 |
| Çimenözü Mah. | 1 | 164 | %84,2 | AKP | %37,6 |
| Çirişli Mah. | 1 | 82 | %81,7 | AKP | %64,2 |
| İşkinli Mah. | 1 | 166 | %69,9 | AKP | %57,4 |
| Şeyhhasan Mah. | 1 | 290 | %85,5 | AKP | %51,7 |