Lice · Büyükşehir belediye başkanı
%77,2
HDP birinci
14.365 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lice ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %77,2 ile birinci; 14.365 geçerli oy, katılım %85,6.
Lice
Kayıtlı seçmen 18.059 · Oy kullanan 15.463 (katılım %85,6) · Geçerli 14.365 · Geçersiz 1.098
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| HDP | 11.082 | %77,2 |
| AKP | 2.877 | %20,0 |
| CHP | 245 | %1,7 |
| SAADET | 42 | %0,3 |
| DSP | 42 | %0,3 |
| TKP | 23 | %0,2 |
| BTP | 13 | %0,1 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
| Sebğatullah Seydaoğlu (bağımsız) | 9 | %0,1 |
| Daylan Karadaş (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| Hasan Sancar (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Sait Aydoğmuş (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Hamdusena Acun (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçabudak Mah. | 1 | 42 | %71,4 | AKP | %48,2 |
| Arıklı Mah. | 1 | 56 | %87,5 | HDP | %91,7 |
| Baharlar Mah. | 1 | 150 | %74,7 | HDP | %85,7 |
| Bayırlı Mah. | 1 | 87 | %89,7 | HDP | %72,0 |
| Birlik Mah. | 1 | 171 | %94,7 | HDP | %89,6 |
| Camikebir Mah. | 1 | 101 | %99,0 | HDP | %68,8 |
| Dallıca Mah. | 2 | 387 | %94,8 | HDP | %86,5 |
| Delvan Mah. | 1 | 168 | %82,1 | HDP | %89,7 |
| Dernek Mah. | 3 | 802 | %91,4 | HDP | %92,3 |
| Duru Mah. | 4 | 1.078 | %88,7 | HDP | %84,0 |
| Dibek Mah. | 1 | 64 | %79,7 | HDP | %71,4 |
| Ecemiş Mah. | 1 | 146 | %103,4 | HDP | %57,5 |
| Gökçe Mah. | 1 | 266 | %79,3 | HDP | %85,9 |
| Güldiken Mah. | 2 | 375 | %78,1 | HDP | %65,8 |
| Gürbeyli Mah. | 1 | 100 | %85,0 | HDP | %83,8 |
| Güçlü Mah. | 1 | 50 | %94,0 | HDP | %81,0 |
| Hedik Mah. | 1 | 37 | %91,9 | HDP | %93,9 |
| Kabakaya Mah. | 1 | 291 | %89,7 | HDP | %88,8 |
| Kali Mah. | 3 | 825 | %71,5 | HDP | %69,1 |
| Karahasan Mah. | 3 | 915 | %76,2 | HDP | %79,2 |
| Kelvan Mah. | 2 | 496 | %84,3 | HDP | %83,2 |
| Kılıçlı Mah. | 1 | 183 | %61,2 | HDP | %75,3 |
| Kıpçak Mah. | 2 | 416 | %90,4 | HDP | %83,6 |
| Kıyı Mah. | 1 | 246 | %80,1 | HDP | %73,2 |
| Kumluca Mah. | 1 | 153 | %88,2 | HDP | %72,2 |
| Kutlu Mah. | 1 | 256 | %86,7 | HDP | %93,2 |
| Körtük Mah. | 2 | 428 | %82,2 | HDP | %88,0 |
| Mulla Mah. | 2 | 583 | %83,0 | HDP | %91,0 |
| Muradiye Mah. | 1 | 157 | %73,9 | HDP | %48,7 |
| Müminağa Mah. | 1 | 345 | %89,0 | HDP | %92,3 |
| Oyuklu Mah. | 3 | 707 | %94,2 | AKP | %82,8 |
| Savat Mah. | 5 | 1.378 | %82,3 | HDP | %87,8 |
| Saydamlı Mah. | 1 | 24 | %104,2 | HDP | %76,0 |
| Serin Mah. | 1 | 87 | %77,0 | HDP | %84,1 |
| Sığınak Mah. | 1 | 104 | %84,6 | HDP | %95,2 |
| Tepe Mah. | 2 | 414 | %87,7 | HDP | %79,1 |
| Türeli Mah. | 1 | 188 | %92,0 | HDP | %90,9 |
| Ulucak Mah. | 1 | 27 | %81,5 | AKP | %47,6 |
| Yalımlı Mah. | 1 | 19 | %121,1 | HDP | %68,4 |
| Yamaçlı Mah. | 1 | 19 | %110,5 | HDP | %55,0 |
| Yaprak Mah. | 2 | 356 | %105,9 | HDP | %78,3 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 660 | %80,8 | HDP | %63,6 |
| Yeşilburç Mah. | 2 | 415 | %79,5 | HDP | %79,4 |
| Yolçatı Mah. | 1 | 135 | %83,7 | HDP | %94,3 |
| Yorulmaz Mah. | 1 | 27 | %48,2 | HDP | %84,6 |
| Yünlüce Mah. | 1 | 196 | %90,8 | HDP | %79,6 |
| Zümrüt Mah. | 2 | 635 | %101,7 | HDP | %78,1 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 305 | %68,9 | HDP | %98,1 |
| Çarşı Mah. | 2 | 427 | %88,8 | HDP | %86,5 |
| Çağdaş Mah. | 1 | 83 | %104,8 | HDP | %91,9 |
| Çeper Mah. | 4 | 1.070 | %92,8 | HDP | %83,3 |
| Çıralı Mah. | 1 | 145 | %64,8 | HDP | %82,6 |
| Örtülü Mah. | 1 | 76 | %104,0 | HDP | %61,3 |
| Üçdamlar Mah. | 3 | 776 | %83,3 | AKP | %66,7 |
| Şaar Mah. | 1 | 320 | %84,1 | HDP | %92,7 |
| Şenlik Mah. | 1 | 92 | %76,1 | HDP | %91,2 |