%69,8
HDP birinci
167.893 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bağlar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında HDP %69,8 ile birinci; 167.893 geçerli oy, katılım %74,8.
Kayıtlı seçmen 234.623 · Oy kullanan 175.432 (katılım %74,8) · Geçerli 167.893 · Geçersiz 7.539
Bağlar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 117.236 | %69,8 |
| AKP | 43.406 | %25,9 |
| CHP | 3.304 | %2,0 |
| SAADET | 1.488 | %0,9 |
| Sebğatullah Seydaoğlu (bağımsız) | 1.021 | %0,6 |
| DSP | 494 | %0,3 |
| BTP | 221 | %0,1 |
| Sait Aydoğmuş (bağımsız) | 211 | %0,1 |
| TKP | 155 | %0,1 |
| Hamdusena Acun (bağımsız) | 134 | %0,1 |
| VATAN | 102 | %0,1 |
| Daylan Karadaş (bağımsız) | 73 | %0,0 |
| Hasan Sancar (bağımsız) | 48 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bağlar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 5 Nisan Mah. | 89 | 30.175 | %72,3 | HDP | %72,1 |
| Alankoz Mah. | 1 | 288 | %76,7 | HDP | %93,3 |
| Alipınar Mah. | 9 | 2.777 | %76,7 | HDP | %66,7 |
| Ağaçgeçit Mah. | 1 | 235 | %82,1 | AKP | %58,3 |
| Batıkarakoç Mah. | 2 | 539 | %85,0 | AKP | %51,8 |
| Batıçanakçı Mah. | 2 | 481 | %96,5 | HDP | %95,9 |
| Bağcılar Mah. | 210 | 70.610 | %75,6 | HDP | %69,1 |
| Buyuransu Mah. | 2 | 365 | %93,7 | HDP | %95,9 |
| Buçuktepe Mah. | 1 | 244 | %88,1 | HDP | %84,2 |
| Develi Mah. | 2 | 400 | %79,0 | HDP | %77,7 |
| Ekince Mah. | 2 | 384 | %75,3 | HDP | %70,2 |
| Fatih Mah. | 32 | 10.207 | %75,6 | HDP | %73,1 |
| Gömmetaş Mah. | 3 | 853 | %89,6 | HDP | %67,6 |
| Kabahıdır Mah. | 1 | 280 | %65,4 | HDP | %93,3 |
| Kamışpınar Mah. | 1 | 151 | %98,7 | HDP | %91,3 |
| Karacadağ Mah. | 7 | 2.389 | %86,9 | HDP | %49,1 |
| Karahanköy Mah. | 2 | 569 | %80,8 | HDP | %68,7 |
| Kaynartepe Mah. | 45 | 14.886 | %70,0 | HDP | %64,2 |
| Kırkıncık Mah. | 1 | 145 | %100,0 | HDP | %51,1 |
| Kırkkoyun Mah. | 4 | 1.231 | %92,5 | HDP | %80,1 |
| Kolludere Mah. | 2 | 556 | %73,7 | HDP | %92,4 |
| Körhat Mah. | 20 | 6.522 | %77,6 | AKP | %44,7 |
| Körtepe Mah. | 2 | 602 | %88,5 | HDP | %87,3 |
| Mevlana Halit Mah. | 86 | 28.975 | %72,2 | HDP | %72,1 |
| Muradiye Mah. | 15 | 5.011 | %71,5 | HDP | %65,7 |
| Ortaören Mah. | 1 | 179 | %78,8 | HDP | %91,8 |
| Oğlaklı Mah. | 3 | 886 | %91,5 | HDP | %73,3 |
| Pınaroğlu Mah. | 1 | 104 | %97,1 | HDP | %97,0 |
| Sakallı Mah. | 2 | 405 | %87,2 | HDP | %81,0 |
| Sarıdallı Mah. | 1 | 307 | %83,7 | HDP | %79,5 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 39 | 12.797 | %72,4 | HDP | %63,6 |
| Tavşantepe Mah. | 1 | 256 | %66,4 | AKP | %51,6 |
| Tellikaya Mah. | 2 | 512 | %88,1 | HDP | %52,4 |
| Tokluca Mah. | 1 | 250 | %92,0 | HDP | %84,5 |
| Topraktaş Mah. | 1 | 261 | %94,3 | HDP | %93,8 |
| Topyolu Mah. | 1 | 64 | %118,8 | AKP | %52,1 |
| Uzunbahçe Mah. | 2 | 454 | %69,4 | HDP | %61,6 |
| Yeniköy Mah. | 15 | 5.044 | %74,5 | HDP | %71,7 |
| Yeşildallı Mah. | 1 | 256 | %86,7 | HDP | %90,0 |
| Yukarı Mollaali Mah. | 2 | 357 | %90,8 | HDP | %98,4 |
| Yukarıakdibek Mah. | 1 | 40 | %67,5 | AKP | %74,1 |
| Yunus Emre Mah. | 27 | 8.952 | %76,0 | HDP | %76,9 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 276 | %76,1 | HDP | %77,6 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 56 | %126,8 | AKP | %52,9 |
| Çiçekliyurt Mah. | 1 | 207 | %79,2 | HDP | %47,8 |
| Övündüler Mah. | 2 | 498 | %90,4 | HDP | %89,1 |
| Özdemir Mah. | 2 | 409 | %92,7 | HDP | %70,4 |
| Şeyh Şamil Mah. | 68 | 23.178 | %74,3 | HDP | %77,2 |