Merkezefendi · Büyükşehir belediye başkanı
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiMerkezefendi ilçesi
%47,2
İYİ PARTİ birinci
184.598 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merkezefendi ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %47,2 ile birinci; 184.598 geçerli oy, katılım %87,3.
Merkezefendi
Kayıtlı seçmen 218.908 · Oy kullanan 191.185 (katılım %87,3) · Geçerli 184.598 · Geçersiz 6.587
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1200 Evler Mah. | 13 | 4.444 | %89,0 | İYİ | %54,0 |
| Adalet Mah. | 40 | 13.335 | %86,9 | İYİ | %55,9 |
| Akkonak Mah. | 36 | 12.188 | %87,2 | AKP | %49,1 |
| Akçeşme Mah. | 3 | 932 | %87,5 | AKP | %59,3 |
| Alpaslan Mah. | 5 | 1.505 | %87,2 | AKP | %55,0 |
| Altındere Mah. | 2 | 473 | %92,2 | AKP | %70,8 |
| Altıntop Mah. | 8 | 2.740 | %83,3 | İYİ | %65,1 |
| Aşağışamlı Mah. | 3 | 753 | %96,2 | AKP | %50,9 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.467 | %87,6 | İYİ | %45,2 |
| Barbaros Mah. | 3 | 785 | %96,2 | AKP | %82,7 |
| Barutçular Mah. | 1 | 217 | %98,2 | AKP | %59,3 |
| Başkarcı Mah. | 7 | 2.185 | %92,3 | AKP | %48,5 |
| Bereketler Mah. | 3 | 974 | %88,5 | AKP | %55,4 |
| Bozburun Mah. | 1 | 288 | %89,6 | İYİ | %59,5 |
| Değirmenönü Mah. | 38 | 12.982 | %84,7 | İYİ | %55,3 |
| Eskihisar Mah. | 9 | 2.712 | %90,7 | AKP | %54,6 |
| Gerzele Mah. | 27 | 9.169 | %88,9 | İYİ | %57,3 |
| Göveçlik Mah. | 3 | 787 | %96,4 | AKP | %82,3 |
| Gültepe Mah. | 23 | 7.706 | %88,0 | AKP | %46,7 |
| Gümüşçay Mah. | 11 | 3.711 | %87,4 | AKP | %54,4 |
| Hacıeyüplü Mah. | 2 | 491 | %94,3 | AKP | %60,8 |
| Hallaçlar Mah. | 3 | 997 | %86,9 | AKP | %50,6 |
| Hisar Mah. | 2 | 414 | %95,7 | AKP | %75,7 |
| Kadılar Mah. | 1 | 234 | %94,4 | AKP | %60,3 |
| Karahasanlı Mah. | 27 | 9.440 | %86,9 | AKP | %52,9 |
| Karaman Mah. | 45 | 15.589 | %87,4 | AKP | %49,5 |
| Kayalar Mah. | 2 | 484 | %90,5 | İYİ | %62,4 |
| Kumkısık Mah. | 2 | 375 | %97,9 | AKP | %52,6 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 30 | 9.986 | %88,5 | AKP | %48,6 |
| Merkez Efendı Mah. | 23 | 7.779 | %87,4 | AKP | %48,8 |
| Muratdede Mah. | 33 | 10.758 | %85,4 | AKP | %50,4 |
| Salihağa Mah. | 1 | 162 | %96,9 | AKP | %60,8 |
| Saraylar Mah. | 5 | 1.651 | %82,7 | AKP | %48,6 |
| Saruhan Mah. | 1 | 213 | %99,5 | AKP | %62,5 |
| Selçuk Bey Mah. | 31 | 10.653 | %87,2 | İYİ | %51,7 |
| Servergazi Mah. | 27 | 8.927 | %88,7 | İYİ | %63,9 |
| Sevindik Mah. | 18 | 5.977 | %85,3 | AKP | %54,7 |
| Sırakapılar Mah. | 24 | 8.331 | %84,7 | İYİ | %53,8 |
| Sümer Mah. | 18 | 6.016 | %85,6 | AKP | %51,0 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.922 | %86,2 | AKP | %51,2 |
| Yenişafak Mah. | 14 | 4.589 | %87,8 | İYİ | %50,1 |
| Yenişehir Mah. | 28 | 9.558 | %87,6 | İYİ | %59,8 |
| Yeşilyayla Mah. | 2 | 443 | %96,8 | AKP | %73,8 |
| Zafer Mah. | 1 | 280 | %85,0 | AKP | %62,3 |
| Çakmak Mah. | 12 | 4.093 | %88,5 | İYİ | %50,5 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %58,9 |
| Üzerlik Mah. | 1 | 189 | %90,0 | AKP | %63,5 |
| İlbade Mah. | 15 | 4.909 | %85,7 | AKP | %57,0 |
| Şemikler Mah. | 24 | 7.889 | %88,4 | İYİ | %47,7 |
| Şirinköy Mah. | 3 | 1.039 | %91,5 | AKP | %57,7 |