Çivril · Büyükşehir belediye başkanı
%53,8
AK PARTİ birinci
38.417 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çivril ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,8 ile birinci; 38.417 geçerli oy, katılım %89,0.
Çivril
Kayıtlı seçmen 46.228 · Oy kullanan 41.154 (katılım %89,0) · Geçerli 38.417 · Geçersiz 2.737
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 3 | 977 | %86,0 | İYİ | %52,8 |
| Aktaş Mah. | 1 | 49 | %95,9 | AKP | %86,4 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 72 | %101,4 | AKP | %68,1 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.376 | %82,9 | İYİ | %50,3 |
| Balçıkhisar Mah. | 3 | 745 | %94,0 | AKP | %68,6 |
| Bayat Mah. | 1 | 103 | %100,0 | İYİ | %61,7 |
| Bekirli Mah. | 1 | 71 | %102,8 | AKP | %70,8 |
| Belence Mah. | 1 | 158 | %96,2 | AKP | %52,2 |
| Beydilli Mah. | 2 | 441 | %96,8 | AKP | %83,8 |
| Beyköy Mah. | 1 | 268 | %89,6 | AKP | %78,0 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 132 | %95,5 | İYİ | %58,0 |
| Bucak Mah. | 1 | 148 | %91,2 | AKP | %58,5 |
| Bulgurlar Mah. | 1 | 149 | %98,0 | AKP | %63,4 |
| Cabar Mah. | 1 | 266 | %85,7 | AKP | %49,8 |
| Cumalar Mah. | 1 | 100 | %81,0 | AKP | %76,3 |
| Düzbel Mah. | 1 | 225 | %96,4 | AKP | %62,5 |
| Emircik Mah. | 3 | 925 | %91,1 | AKP | %53,0 |
| Gökgöl Mah. | 1 | 114 | %101,8 | AKP | %60,3 |
| Gümüşsu Mah. | 4 | 1.101 | %89,7 | AKP | %67,7 |
| Gürpınar Mah. | 9 | 2.973 | %84,7 | İYİ | %54,1 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.202 | %79,6 | AKP | %63,9 |
| Haydan Mah. | 4 | 1.283 | %94,0 | AKP | %60,2 |
| Irgıllı Mah. | 6 | 1.757 | %91,1 | AKP | %58,4 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.321 | %90,1 | AKP | %47,9 |
| Karabedirler Mah. | 3 | 786 | %95,0 | AKP | %47,8 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 140 | %92,9 | AKP | %70,1 |
| Karalar Mah. | 1 | 268 | %91,8 | AKP | %52,7 |
| Karamanlı Mah. | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %49,5 |
| Karayahşiler Mah. | 3 | 948 | %91,9 | İYİ | %50,1 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 24 | %108,3 | AKP | %84,6 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 163 | %91,4 | AKP | %69,0 |
| Kıralan Mah. | 10 | 3.342 | %88,5 | AKP | %67,6 |
| Kızılcasöğüt Mah. | 7 | 2.262 | %85,7 | AKP | %53,4 |
| Kızılcayer Mah. | 1 | 252 | %92,9 | İYİ | %51,6 |
| Kocayaka Mah. | 2 | 642 | %94,2 | İYİ | %50,9 |
| Koçak Mah. | 2 | 636 | %95,8 | İYİ | %51,7 |
| Menteş Mah. | 2 | 491 | %93,5 | AKP | %70,2 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %80,9 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 302 | %98,0 | AKP | %71,4 |
| Saray Mah. | 3 | 788 | %81,9 | İYİ | %53,1 |
| Sarıbeyli Mah. | 1 | 14 | %121,4 | AKP | %93,8 |
| Sarılar Mah. | 1 | 260 | %93,1 | İYİ | %62,4 |
| Savran Mah. | 2 | 367 | %97,3 | İYİ | %54,9 |
| Seraserli Mah. | 1 | 183 | %93,4 | AKP | %49,0 |
| Somak Mah. | 1 | 209 | %94,7 | AKP | %57,2 |
| Stadyum Mah. | 3 | 948 | %82,3 | İYİ | %49,3 |
| Sundurlu Mah. | 1 | 273 | %95,6 | AKP | %56,5 |
| Sökmen Mah. | 2 | 399 | %92,5 | İYİ | %65,9 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 335 | %87,2 | AKP | %59,9 |
| Tekke Mah. | 2 | 371 | %84,4 | AKP | %56,7 |
| Tokça Mah. | 1 | 221 | %94,6 | AKP | %51,1 |
| Tuğlu Mah. | 1 | 174 | %94,3 | İYİ | %62,0 |
| Yahyalı Mah. | 2 | 481 | %96,7 | AKP | %83,6 |
| Yakacık Mah. | 1 | 215 | %95,8 | AKP | %58,4 |
| Yalınlı Mah. | 1 | 179 | %94,4 | İYİ | %63,9 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 219 | %96,4 | AKP | %51,5 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 212 | %96,2 | İYİ | %50,3 |
| Yukarı Mah. | 6 | 2.046 | %87,9 | AKP | %53,4 |
| Yukarı Çapak Mah. | 1 | 74 | %100,0 | AKP | %59,2 |
| Yuvaköy Mah. | 1 | 326 | %84,7 | AKP | %50,8 |
| Çakallar Mah. | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %75,0 |
| Çandır Mah. | 1 | 114 | %99,1 | AKP | %88,9 |
| Çapak Mah. | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %74,8 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.905 | %84,8 | AKP | %50,5 |
| Çatlar Mah. | 4 | 1.170 | %83,7 | İYİ | %46,3 |
| Çayır Mah. | 4 | 1.319 | %82,2 | AKP | %51,4 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 21 | %119,1 | AKP | %84,0 |
| Çetinler Mah. | 1 | 209 | %92,8 | İYİ | %72,8 |
| Çıtak Mah. | 7 | 2.431 | %86,5 | AKP | %53,3 |
| Ömerli Mah. | 1 | 269 | %92,9 | İYİ | %53,3 |
| Özdemirci Mah. | 6 | 1.556 | %93,3 | AKP | %52,6 |
| İmrallı Mah. | 1 | 132 | %97,7 | AKP | %66,4 |
| İnceköy Mah. | 1 | 145 | %85,5 | AKP | %35,3 |
| İshaklı Mah. | 1 | 165 | %98,2 | AKP | %66,9 |
| İğdir Mah. | 2 | 650 | %93,7 | AKP | %48,8 |
| Şehitler Mah. | 3 | 885 | %86,8 | AKP | %48,0 |
| Şenköy Mah. | 2 | 360 | %95,0 | AKP | %49,8 |