%56,1
AK PARTİ birinci
13.996 geçerli oy · katılım %94,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Orhaneli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %56,1 ile birinci; 13.996 geçerli oy, katılım %94,2.
Kayıtlı seçmen 15.809 · Oy kullanan 14.896 (katılım %94,2) · Geçerli 13.996 · Geçersiz 900
Orhaneli Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.850 | %56,1 |
| CHP | 5.602 | %40,0 |
| SAADET | 245 | %1,8 |
| VATAN | 100 | %0,7 |
| DP | 92 | %0,7 |
| DSP | 54 | %0,4 |
| BTP | 32 | %0,2 |
| Osman Uğur (bağımsız) | 12 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Orhaneli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 300 Evler Mah. | 3 | 779 | %91,7 | CHP | %51,9 |
| Akalan Mah. | 2 | 410 | %99,8 | CHP | %49,4 |
| Akçabük Mah. | 1 | 152 | %94,7 | AKP | %49,6 |
| Altıntaş Mah. | 2 | 468 | %96,2 | AKP | %85,5 |
| Argın Mah. | 1 | 172 | %97,7 | AKP | %71,8 |
| Ağaçhisar Mah. | 1 | 146 | %98,0 | AKP | %48,2 |
| Balıoğlu Mah. | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %62,7 |
| Başköy Mah. | 1 | 226 | %99,1 | CHP | %58,4 |
| Belenoluk Mah. | 1 | 53 | %100,0 | CHP | %64,6 |
| Celepler Mah. | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %61,1 |
| Dağgüney Mah. | 1 | 97 | %96,9 | CHP | %57,0 |
| Deliballılar Mah. | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %54,6 |
| Demirci Mah. | 1 | 139 | %99,3 | AKP | %71,4 |
| Dere Mah. | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %69,1 |
| Dündar Mah. | 1 | 142 | %97,9 | AKP | %44,4 |
| Emir Mah. | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %70,2 |
| Erenler Mah. | 1 | 314 | %94,9 | AKP | %57,9 |
| Esentepe Mah. | 2 | 674 | %90,7 | AKP | %51,5 |
| Eskidanişment Mah. | 1 | 124 | %94,4 | AKP | %73,6 |
| Fadıl Mah. | 2 | 368 | %92,1 | AKP | %85,1 |
| Fevzipaşa Mah. | 4 | 1.097 | %88,7 | CHP | %49,3 |
| Firoz Mah. | 1 | 122 | %99,2 | AKP | %83,7 |
| Gazioluk Mah. | 1 | 58 | %100,0 | CHP | %57,9 |
| Gazipaşa Mah. | 4 | 1.277 | %88,2 | CHP | %56,8 |
| Göktepe Mah. | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %74,8 |
| Göynükbelen Mah. | 5 | 1.038 | %93,1 | CHP | %48,9 |
| Gümüşpınar Mah. | 3 | 889 | %94,9 | AKP | %48,2 |
| Girencik Mah. | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 91 | %101,1 | AKP | %78,3 |
| Kadı Mah. | 1 | 96 | %102,1 | AKP | %67,8 |
| Karabekirpaşa Mah. | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %50,0 |
| Karaoğlanlar Mah. | 1 | 221 | %98,2 | AKP | %83,0 |
| Karasi Mah. | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %72,0 |
| Karıncalı Mah. | 4 | 1.111 | %91,2 | AKP | %60,0 |
| Koçu Mah. | 1 | 122 | %100,0 | AKP | %79,3 |
| Kusumlar Mah. | 1 | 68 | %98,5 | CHP | %57,1 |
| Küçükorhan Mah. | 1 | 85 | %101,2 | AKP | %55,8 |
| Letafet Mah. | 1 | 88 | %98,9 | AKP | %81,9 |
| Mahaller Mah. | 1 | 97 | %102,1 | AKP | %64,1 |
| Nalınlar Mah. | 1 | 199 | %98,5 | AKP | %70,5 |
| Orta Mah. | 1 | 121 | %98,4 | AKP | %63,2 |
| Sadağı Mah. | 1 | 99 | %97,0 | CHP | %54,3 |
| Semerci Mah. | 1 | 103 | %96,1 | CHP | %48,4 |
| Serçeler Mah. | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Sırıl Mah. | 1 | 296 | %96,6 | AKP | %83,0 |
| Söğüt Mah. | 1 | 198 | %98,0 | AKP | %77,1 |
| Süleymanbey Mah. | 1 | 221 | %95,9 | AKP | %62,8 |
| Tepecik Mah. | 1 | 145 | %97,9 | AKP | %65,3 |
| Topuk Mah. | 1 | 141 | %95,0 | AKP | %82,8 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 201 | %96,5 | AKP | %84,4 |
| Yenidanişment Mah. | 1 | 45 | %102,2 | AKP | %65,1 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 146 | %96,6 | CHP | %52,5 |
| Yörükler Mah. | 1 | 224 | %98,2 | AKP | %60,3 |
| Çatak Mah. | 1 | 30 | %103,3 | AKP | %51,7 |
| Çeki Mah. | 1 | 73 | %95,9 | AKP | %70,6 |
| Çınarcık Mah. | 1 | 179 | %97,8 | CHP | %70,1 |
| Çöreler Mah. | 2 | 472 | %97,3 | CHP | %51,4 |
| Çivili Mah. | 1 | 232 | %96,1 | AKP | %82,4 |
| İkizoluk Mah. | 1 | 59 | %103,4 | AKP | %83,3 |
| İsmetpaşa Mah. | 3 | 1.005 | %92,3 | CHP | %53,3 |
| Şükriye Mah. | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %55,8 |